goljufija pri internetni prodaji - pravna podlaga

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Aha. Potem je obresti samo 18e in za to sigurno ne dobis izdelka iz Nemcije, ce je pri nas cena 1800e
smile-1.gif
Saj drazji znamo biti, ne pa toliko.

Ja upaj, da dobis denar do konca tedna in nato narocis drugje, kjer imajo zalogo pred visjimi davki. Takrat bi lahko cena sla se gor.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Jaz pa imam sledeč primer glede internetne trgoovine.

Naročil sem artikel, vendar ga še nisem dobil. Pri statusu naročila še vedno piše v obdelavi. Na internetni strani pa je pisala samo cena in nobenih dodatnih informacij ( npr. do razprodaje zalog,... ). Očitno jim je artikel zmanjkal oz. očitno jih nimajo več na zalogi( pa tega niso vedeli-napačno vodenje zalog )..
Ali sem upravičen ,da zahtevam artikel po enaki ceni kot sem ga naročil tudi za novo pošiljko ? Npr. da je bila odprodaja zalog po nižji ceni ( to nikjer na strani ni pisalo , ampak samo cena ). Ker nova dobava za enak artikel bo imela višjo ceno.

Pri vsem skupaj zgleda samo, da je prišlo do napake pri vodenju zalog pri trgovcu. V sami int. trgovini še vedno piše v obdelavi in nič drugega.
Ali je kje v zakonu kaj napisanega na to temo ?

Ali imam pravico zahtevati po napisani ceni na int. trgovini tudi za artikel v novi pošiljki ?? Ali mi mora trgovec zagotoviti ta artikel po naročeni ceni ? kaj npr. če ga ne bo več imel ?
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
Pojasnilo:

Na njihovi strani je pisalo: dobava 5-10 dni, ne da izdelka sploh nimajo.

Ravno zaradi tega sem pa dvignil limit na kartici.

Denar naj bi prisel nazaj v roku 8 dni - to je pisalo v njihovem mailu - torej do konca tega tedna.

Me zanima kako se bo razpletlo.

Zamudne obresti so trenutno 9%, to znese 18 Eur za sest tednov.

Skratka, lahko zahtevaš obresti od 11 dneva naprej.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Kako pa ves, da bo za novo nabavo/dobavo cena visja? Predvidevam, da bos dobil po ceni po kateri si narocil zadevo. Si jo ze placal? Dal avans? Ce ga ne bo vec imel? Bi rekel, da v tem primeru zadeve ne dobis. Saj je to nekako logicno? Ce je ni- je ni, ali? Jaz bi zahteval se €€€ za zivce - joke
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
Vbistvu pri avansnih plačilih velja, da ti je prejemnik dolžan plačati zakonske obresti od dneva nakazila do dne dobave izdelka/storitve.
Zato običajno tudi dobiš popust na avansno plačilo. Včasih pa tudi ne, ker teh obresti ni veliko, 8% za 6 mesecev.

lp
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
Ali je kaksno pravilo - npr zakonodaja EU, da prisilim internetnega trgovca da bi se lepse obnasal.

Narocil sem eno zadevo, ki ni bila na zalogi, jo placal (denar so mi trgali) - po enem mesecu pa je trgovec sporocil, da stvari ne more dobiti in mi vrnil denar.

Prosil sem, da mi placajo razliko v ceni, do tiste ceno kot jo za isto stvar ponuja drug trgovec, kar so zavrnili. Zavrnili so tudi placilo kakrsnihkoli obresti ker so en mesec vrteli moj moj denar.

Ali kdo pozna pravno podlago - najraje pravilo EU, ki bi takemu trgovcu nalozila kazen?

Meni se zdi posteno npr ravnanje Amazona kjer ti zaracunajo stvari, ki jih ni na zalogi, sele ko je posiljka odpravljena.

Hvala
P


Nasmejal si me pa , oni naj ti krijejo razliko izdelka ker je pri nekomu drugemu dražje
hysterical-1.gif
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Vbistvu pri avansnih plačilih velja, da ti je prejemnik dolžan plačati zakonske obresti od dneva nakazila do dne dobave izdelka/storitve.
Zato običajno tudi dobiš popust na avansno plačilo. Včasih pa tudi ne, ker teh obresti ni veliko, 8% za 6 mesecev.

lp

Tole je tisto kar velja pri nas kar se tiče avansov, tako da tole sigurno lahko zahteva.