goljufija pri internetni prodaji - pravna podlaga

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.026
92
48
Ali je kaksno pravilo - npr zakonodaja EU, da prisilim internetnega trgovca da bi se lepse obnasal.

Narocil sem eno zadevo, ki ni bila na zalogi, jo placal (denar so mi trgali) - po enem mesecu pa je trgovec sporocil, da stvari ne more dobiti in mi vrnil denar.

Prosil sem, da mi placajo razliko v ceni, do tiste ceno kot jo za isto stvar ponuja drug trgovec, kar so zavrnili. Zavrnili so tudi placilo kakrsnihkoli obresti ker so en mesec vrteli moj moj denar.

Ali kdo pozna pravno podlago - najraje pravilo EU, ki bi takemu trgovcu nalozila kazen?

Meni se zdi posteno npr ravnanje Amazona kjer ti zaracunajo stvari, ki jih ni na zalogi, sele ko je posiljka odpravljena.

Hvala
P
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.557
5.530
113
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
Prosil sem, da mi placajo razliko v ceni, do tiste ceno kot jo za isto stvar ponuja drug trgovec, kar so zavrnili.
13.gif
 

G_I_A_NN_I

Pripravnik
24. maj 2013
32
0
6
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
Ali je kaksno pravilo - npr zakonodaja EU, da prisilim internetnega trgovca da bi se lepse obnasal.

Narocil sem eno zadevo, ki ni bila na zalogi, jo placal (denar so mi trgali) - po enem mesecu pa je trgovec sporocil, da stvari ne more dobiti in mi vrnil denar.

Prosil sem, da mi placajo razliko v ceni, do tiste ceno kot jo za isto stvar ponuja drug trgovec, kar so zavrnili. Zavrnili so tudi placilo kakrsnihkoli obresti ker so en mesec vrteli moj moj denar.

Ali kdo pozna pravno podlago - najraje pravilo EU, ki bi takemu trgovcu nalozila kazen?

Meni se zdi posteno npr ravnanje Amazona kjer ti zaracunajo stvari, ki jih ni na zalogi, sele ko je posiljka odpravljena.

Hvala
P

pa ja! Pa da pride še ena joškata blondinka in ti ga potegne! bumbar!

bonk.gif
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.178
689
113
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
Ali je kaksno pravilo - npr zakonodaja EU, da prisilim internetnega trgovca da bi se lepse obnasal.

Narocil sem eno zadevo, ki ni bila na zalogi, jo placal (denar so mi trgali) - po enem mesecu pa je trgovec sporocil, da stvari ne more dobiti in mi vrnil denar.

Prosil sem, da mi placajo razliko v ceni, do tiste ceno kot jo za isto stvar ponuja drug trgovec, kar so zavrnili. Zavrnili so tudi placilo kakrsnihkoli obresti ker so en mesec vrteli moj moj denar.

Ali kdo pozna pravno podlago - najraje pravilo EU, ki bi takemu trgovcu nalozila kazen?

Meni se zdi posteno npr ravnanje Amazona kjer ti zaracunajo stvari, ki jih ni na zalogi, sele ko je posiljka odpravljena.

Hvala
P

Lepo ti je razložil da stvari ne more dobiti in ti je po ENEM MESECU vrnil denar. In ti bi obresti. Ok, pa ti veš kolikšne so trenutne obresti? Blizu ničle, prav tako z "vrtenjem tvojega denarja" niso ravno obogateli, če ne kupuješ v vrednosti miljončka ali dveh.

U glavnem pretiravaš. Mal si razočaran pa si ves hud. Ampak včasih stvari ne izpadejo ravno tako kot so mišljene in je hkrati težko rečt da je nekdo kriv. Pač se tko zgodi. Da bi pa tukaj govoril o goljufiji? Eh, ne ga srat.
smile-1.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
pa kaj ste vsi tako sovražno nastrojeni? Jst mu dam pa prav, z izjemo tega, da bi mu moral doplačati razliko do cene drugega prodajalca (ta zahteva je res mimo). Vse ostalo ima pa prav.. Gre se za princip. In gre se za to, da je bil on zaradi tega 1 mesec brez tega izdelka, ker je denar namenjen za ta izdelek šel k temu prodajalcu, ki si je verjetno samo zdravil svoje likvidnostne težave.

Jaz mu dam prav.
Obresti lahko zahteva. Res pa je da so obresti minimalne. Kazni pa verjetno ne bo nobene razen, če prijavi zadevo tržnemu inšpektoratu kar mu pa tudi svetujem.

@odpiratelj teme: Prijavi zadevo (lahko tudi anonimno) tržnemu inšpektoratu, pošlji jim mail s čimveč podatki na tale email naslov gp.tirs(at)gov.si
Sam sem na tak način oddal že dve prijavi. Pa naj jih inšpekcija izmolze in kaznuje, točno taka podjetja so rak-rana našega gospodarstva.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Kot pise na zacetku izdelek ni bil na zalogi. Res je, da je bil en mesec brez izdelka, ampak narocal je nekaj kar ni na zalogi.

Vprasanje je mogoce edino kaj je pisalo kdaj naj bi bil spet na zalogi.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
eni imamo v splošnih pogojih napisano da se v takih rpimerih gre stranka slikat (seveda diplomatsko) ... in to priporočam tudi Primziju.

Seveda v našem interesu je vračat denar... bančna transakcija vrnitve denarja stane več kot vrtenje denarja en mesec.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Če dobavni rok ni bil označen (torej če stranka ni bila izrecno opozorjena, koliko časa bo trajalo), pripadajo obresti.
In splošni pogoji niso nad zakonom ...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
In splošni pogoji niso nad zakonom ...

Točno tako!


ampak vsi alter podjetniki in kvazi strokovnjaki mislijo, da so nad zakonom in pametnejši od Vseveda na Mobisuxu
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Moderatorji pa spet v "umetni komi"... ?
 
Nazadnje uredil moderator:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
In splošni pogoji niso nad zakonom ...

Točno tako!


ampak vsi alter podjetniki in kvazi strokovnjaki mislijo, da so nad zakonom in pametnejši od Vseveda na Mobisuxu

Torej zakon pravi, da je treba doplačati razliko in namakati trgovca v Ljubljanico? Svašta. Daj link no.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
In splošni pogoji niso nad zakonom ...

Točno tako!


ampak vsi alter podjetniki in kvazi strokovnjaki mislijo, da so nad zakonom in pametnejši od Vseveda na Mobisuxu

Torej zakon pravi, da je treba doplačati razliko in namakati trgovca v Ljubljanico? Svašta. Daj link no.

Pokaži mi kdaj sem to rekel? Če ugotoviš da nisem tega rekel se mi prosim opraviči.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.844
4.354
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik darkstar66 pravi:
Mal si razočaran pa si ves hud.

hysterical-1.gif


@avtor: daj premisli malo, če ni škoda živcev in časa.

Žal ne more biti drugačen, sistem sedaj mladino uči, da imajo samo pravice, dolžnosti pa zelo malo in ni čudno da je tako odreagiral,
kaj nam bo pa to v prihodnosti prineslo pa še ne vemo, no prvi učinki so že v tem, da ko naredijo fakulteto pričakujejo da morajo dobiti službo za fakultetno izobrazbo... samo žal se je treba še kje v življenju sam dokazat...

Najlažje pa je vse povprek prijavljat na to in ono inšpekcijo...

bonk.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
prjatu zmeniva se takole...
ti mi daj 500 eur in ti jih čez 1 mesec vrnem. A bo to okej? Kar tako, na lepe oči mi daj ta denar. Vrnem ti jih zagotovo.

Absolutno za prijavit. Kadar je fairplay je fairplay. Ko pa ni fairplaya se pa pejmo igrat na umazan način.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.179
977
113
Emona / Carnium
Glej, tip ima na voljo tržni inšpektorat, svetovanje potrošnikom (ministrstvo za gospodarstvo) ali recimo zvezo potrošnikov. To so inštitucije, ki mu bodo pomagale najti pravno podlago za njegove zahteve.

Če pa je model rinil v težave, ker se je (kljub temu, da izdelka ni bilo na zalogi) odločal zgolj na podlagi (najnižje) cene, mu pa v tolažbo lahko povem, da "trg za vse poskrbi" in zanj je ravnokar.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
In splošni pogoji niso nad zakonom ...

Točno tako!


ampak vsi alter podjetniki in kvazi strokovnjaki mislijo, da so nad zakonom in pametnejši od Vseveda na Mobisuxu

Torej zakon pravi, da je treba doplačati razliko in namakati trgovca v Ljubljanico? Svašta. Daj link no.

Pokaži mi kdaj sem to rekel? Če ugotoviš da nisem tega rekel se mi prosim opraviči.

Ti mi pokaži, kje v zakonu piše, da je treba doplačati ceno do izdelka pri drugem trgovcu. Ti, ki nisi kvazi strokovnjak in ki si prvi žalil. Pa lahko še linkaš kako bilanco tvojega podjetja, ko si že ravno v akciji.

Zdaj bi že vsak, ki je zavestno naročil artikel, ki ga itak ni bilo na zalogi, verjetno špekulativno, zaradi kake neosvežene cene, tu galamil in vlekel vse skupaj do sodišča EU. Tipično.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.844
4.354
113
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
prjatu zmeniva se takole...
ti mi daj 500 eur in ti jih čez 1 mesec vrnem. A bo to okej? Kar tako, na lepe oči mi daj ta denar. Vrnem ti jih zagotovo.

Absolutno za prijavit. Kadar je fairplay je fairplay. Ko pa ni fairplaya se pa pejmo igrat na umazan način.

Se bo zreba še kaj naučit... ne pa mešat hrušk in banan kot v tvoji navedbi zgoraj...

Poslovno je bila zadeva izpeljana čisto o.k., izdelka mi niso dobavili ker ga pač niso mogli, lahko bi ga zaj... in rekli da naj kupi kakšen drug artikel namesto tega, mu dobavili enakega vendar po višji ceni, podben artikel ipd...

Če se pa on počuti ogoljufanega, pa lahko na podlagi obligacijskega zakonika zahteva zakonsko razliko, kakšna pa je časovno, je pa odvisno od časa ko je on dobil obvestilo da mu bodo vrnili denar in do časo ko so oni "zamujali" z vrnitvijo...

Ima pravico vložiti odškodninski zahtevek, katerag mora podkrepiti s konkretnimi dokazi da je upravičen do zamudnih obresti, če je seveda pravna podlaga za to... zamuda pri vračanju denarja, kar pa ni omenil, da so zamujali s vračilom kupnine...

Inšpekcije ipd, pa nimajo nobene veze s tem... samo nepotrebno delo in tožarjenje, brez prave podlage....

Posodit denar rijatlju in da ga čez en mesec vrne brez bresti, ja sem že dal in tudi bom še kdaj... ampak to nima niti približne veze s zgodbo ki se tukaj piše...
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.026
92
48
Citat:
Uporabnik darkstar66 pravi:
Lepo ti je razložil da stvari ne more dobiti in ti je po ENEM MESECU vrnil denar. In ti bi obresti. Ok, pa ti veš kolikšne so trenutne obresti? Blizu ničle, prav tako z "vrtenjem tvojega denarja" niso ravno obogateli, če ne kupuješ v vrednosti miljončka ali dveh.

V dovolj veliki vrednosti (cez 1000 Eur) da bi zamudne obresti pokrile stroske dobave iz Nemcije

Citat:
Uporabnik darkstar66 pravi:
U glavnem pretiravaš. Mal si razočaran pa si ves hud. Ampak včasih stvari ne izpadejo ravno tako kot so mišljene in je hkrati težko rečt da je nekdo kriv. Pač se tko zgodi. Da bi pa tukaj govoril o goljufiji? Eh, ne ga srat.
smile-1.gif

Hud sem, ker sem med razlicnimi ponudniki za isto stvar izbral najugodnejsega in ker nisem bil pred nakupom obvescen, da izdelka ni na zalogi.

To je priblizno tako kot da bi sel od sedmih zvecer v restavracijo in moral placati se preden mi kelnar pove ali ima prosto mizo in bi mi kelnar ob 10 povedal, da ne bo imel nobene proste mize, ter mi bi denar vrnil v roku 8 dni.

P