Covid-19 Gibanje med občinami

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V bistvu sploh ni važno al gre za punco, partnerko, izvenzakonsko skupnost. Še celo če bi bla poročena in živela v različnih občinah, je ne sme it obiskat.
Obiskovanje ni med izjemami.

Edina izjema na to temo je tale:

4. varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore, oziroma zaradi oskrbe ali nege družinskih članov ali če gre za izvajanje starševske skrbi in stikov z otrokom,
Prav po tem členu sem včeraj obiskal prijateljico, ki živi šest občin proč. Prosil sem jo, da mi pošlje mail, v katerem naj napiše, da dela od doma in da se ji je razsul računalnik, sedaj je pa čisto obupana. V izjavo sem pač napisal, da grem nudit pomoč osebi in bi po potrebi pokazal ta mail. Ustavil me tako ni nihče, da bi preveril, če to pije vodo. :)
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Prav po tem členu sem včeraj obiskal prijateljico, ki živi šest občin proč. Prosil sem jo, da mi pošlje mail, v katerem naj napiše, da dela od doma in da se ji je razsul računalnik, sedaj je pa čisto obupana. V izjavo sem pač napisal, da grem nudit pomoč osebi in bi po potrebi pokazal ta mail. Ustavil me tako ni nihče, da bi preveril, če to pije vodo. :)
Čemu je pa tile podobno.
In potlej se čudimo da bo sam še bolj strogo.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Prav po tem členu sem včeraj obiskal prijateljico, ki živi šest občin proč. Prosil sem jo, da mi pošlje mail, v katerem naj napiše, da dela od doma in da se ji je razsul računalnik, sedaj je pa čisto obupana. V izjavo sem pač napisal, da grem nudit pomoč osebi in bi po potrebi pokazal ta mail. Ustavil me tako ni nihče, da bi preveril, če to pije vodo. :)

Maš srečo, da te niso ustavili. Bi lahko dobil prijavo za delo na črno, kar zna bit še dražje... :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če lahko hodijo privilegiranci vsak trenutek občudovat svoje imetje v tujini, lahko grem tudi jaz k nežni in čuteči duši, ki me pogreša. :) Od tašče pa raje beži, kot da hodiš k njej na kosilo. :cool:
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Če lahko hodijo privilegiranci vsak trenutek občudovat svoje imetje v tujini, lahko grem tudi jaz k nežni in čuteči duši, ki me pogreša. :) Od tašče pa raje beži, kot da hodiš k njej na kosilo. :cool:

če bi te slučajno ustavili na kontroli bi lepo fasal par 100€ kazni. Ker ta pomoć katero si napisal pod nobenim pogojem ne spada pod izjemo.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Kako ne, v 4. členu lepo piše "pomoč osebam, ki so potrebne podpore" :)

ja sej vsi rabmo podporo

kako gre že tisto...

Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; vsak človek je kos celine, del kopnega; če morje odplavi grudo zemlje, se Evropa zmanjša, kot bi se zmanjšal rtič, kot bi se posestvo tvojih prijateljev ali pa tvoje lastno; smrt slehernega človeka vzame del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat, komu zvoni; zvoni tebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Prav po tem členu sem včeraj obiskal prijateljico, ki živi šest občin proč. Prosil sem jo, da mi pošlje mail, v katerem naj napiše, da dela od doma in da se ji je razsul računalnik, sedaj je pa čisto obupana. V izjavo sem pač napisal, da grem nudit pomoč osebi in bi po potrebi pokazal ta mail. Ustavil me tako ni nihče, da bi preveril, če to pije vodo. :)
Temu se reče nesporazum.
Povabila te je da ji popravi računalnik. Računalnik si popravil in odšel :evil:
 

hazlhof

Pripravnik
25. sep 2007
88
0
6
Ali greš lahko v drugo regijo v trgovino iskat artikel, če imaš račun, da bi prideš na osebni prevzem?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
Sedaj so se razmere od novembra, ko je bilo zastavljeno vprašanje nekoliko spremenile.
Če greš k partnerici v drugo občino - če gre za resno zvezo je prepovedano, če gre pa za rekreativen fuk, je pa dovoljeno.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N