Covid-19 Gibanje med občinami

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
V bistvu sploh ni važno al gre za punco, partnerko, izvenzakonsko skupnost. Še celo če bi bla poročena in živela v različnih občinah, je ne sme it obiskat.
Obiskovanje ni med izjemami.

Edina izjema na to temo je tale:

4. varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore, oziroma zaradi oskrbe ali nege družinskih članov ali če gre za izvajanje starševske skrbi in stikov z otrokom,

Potrebno je brati med vrsticami ;)


Tale Corona bo ločila cagave fantke in descev :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
kalbo: trobiš svoje o tem, o čemer tema sploh ne govori. Pol alterja ti poskuša dopovedati, da med izjemami ni obiskovanja družinskih članov, ki niso potrebni pomoči in ne živijo na istem naslovu.
V primeru kazni OT v zahtevi za sodno varstvo ne more realno pričakovati, da na sodišču vlada zdrava pamet. Imel sem nekoč tak primer, rešilo me je to, da mi je policist šel verjetno namerno naproti, ker sva se "spoznala" tekom postopka, ki je predvideval tudi, da imam pravico policiji dati svoj odziv in me je kaznoval po napačnem členu zakonu. Na to sem se lahko skliceval v pritožbi. Vendar tudi tam ni sodišče odločilo v zvezi s tem in mi dalo prav, temveč me je čez leta obvestilo o zastaranju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Če razumem je nekdo ki ne živi na stalnem ali začasnem naslovu v svoji občini v prekršku.
Inšpektor ima pravico da potrka na vrata ,če mu ne odpreš?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Nima kdo kaj trkati na vrata. Edino ob "prijazni" prijavi sosedov, bi mogoče dobili osnovo, da se v stanovanju dogaja kaj nezakonitega in bi lahko to šli preverjati.
Sedaj je dobra priložnost, da si ljudje uredijo državne evidence tako, da ustrezajo dejanskemu stanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Nima kdo kaj trkati na vrata. Edino ob "prijazni" prijavi sosedov, bi mogoče dobili osnovo, da se v stanovanju dogaja kaj nezakonitega in bi lahko to šli preverjati.
Sedaj je dobra priložnost, da si ljudje uredijo državne evidence tako, da ustrezajo dejanskemu stanju.

Seveda ima. Vsak ti lahko potrka na vrata. Vključno z jehovci in prodajalci sesalcev.

Tam nekje okol trkanja pa se pravice tudi nehajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in gr69

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Sej veš, da je ta odlok na hitro spisana stvar in seveda nima vseh možnih scenarijev notri. Tako da ni junaka, ki bi sodno potrdil kazen človeku, ki gre k svojemu izvenzakonskem partnerju.
Če imaš "junake", ki kazen napišejo partnerjema, ki v osami na ulici pojesta rogljiček, potem se bodo našli tudi "junaki", ki bi napisali kazen človeku, ki gre k svojemu izvenzakonskemu partnerju čez občinsko mejo. Pa tudi če bi bil partner zakonski ni nobene razlike. Izjeme za obiskovanje teh pač v odloku ni.
Odlok seveda ima vse možne scenarije notri, tudi scenarij obiskovanja partnerice, in obiskovanje prepoveduje.

In ko ti bo tak junak napisak položnico, bomo tu nabijali, da je policaj samo opravljal svoje delo. In če boš nadaljeval sodno pot, ti bodo na sodišču povedali enako, le dražje bo. Reši te edino, da US ta odlok spozna za protiustavnega, kar pa se prejšnjič ni zgodilo.
In če boš pri tem "junaku", ki ti bo pisal položnico še kaj povzdignil glas in protestiral, bomo pa po stari navadi ploskali, ko te bo uklenil, napisal še kakšno ekstra položnico, pa pisali da si že gobcal, se nesramno vedel, da ti je kazrn napisal, ker si se nesramno vedel, da si uporabljal usta še za kaj drugega, kot za rogljiček, .... že 100x videno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
kalbo: trobiš svoje o tem, o čemer tema sploh ne govori. Pol alterja ti poskuša dopovedati, da med izjemami ni obiskovanja družinskih članov, ki niso potrebni pomoči in ne živijo na istem naslovu.
V primeru kazni OT v zahtevi za sodno varstvo ne more realno pričakovati, da na sodišču vlada zdrava pamet. Imel sem nekoč tak primer, rešilo me je to, da mi je policist šel verjetno namerno naproti, ker sva se "spoznala" tekom postopka, ki je predvideval tudi, da imam pravico policiji dati svoj odziv in me je kaznoval po napačnem členu zakonu. Na to sem se lahko skliceval v pritožbi. Vendar tudi tam ni sodišče odločilo v zvezi s tem in mi dalo prav, temveč me je čez leta obvestilo o zastaranju.
Ja še sam minister je odgovoril na to vprašanje tako kot jaz, da bo pač izjava morala zadostovati. Da je pa taka skupnost malo nenavadna.

V tvojem primeru je bil zadaj zakon, tokrat je na hitro spacan odlok, ki temelji na hitro spacanem zakonu.... Tko da jest osebno bi šel do svoje partnerke s točno tako izjavo. 90% policajev bi se sam nasmehnilo, pol so pa možnosti za potrebo po sodnem varstvu že precej blizu jackpota.

Avtorju teme sem povedal, kaj bi naredil jest osebno na njegovem mestu, pa se je mirsi užgal okol izvenzakonske skupnosti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Če imaš "junake", ki kazen napišejo partnerjema, ki v osami na ulici pojesta rogljiček, potem se bodo našli tudi "junaki", ki bi napisali kazen človeku, ki gre k svojemu izvenzakonskemu partnerju čez občinsko mejo. Pa tudi če bi bil partner zakonski ni nobene razlike. Izjeme za obiskovanje teh pač v odloku ni.
Odlok seveda ima vse možne scenarije notri, tudi scenarij obiskovanja partnerice, in obiskovanje prepoveduje.

In ko ti bo tak junak napisak položnico, bomo tu nabijali, da je policaj samo opravljal svoje delo. In če boš nadaljeval sodno pot, ti bodo na sodišču povedali enako, le dražje bo. Reši te edino, da US ta odlok spozna za protiustavnega, kar pa se prejšnjič ni zgodilo.
In če boš pri tem "junaku", ki ti bo pisal položnico še kaj povzdignil glas in protestiral, bomo pa po stari navadi ploskali, ko te bo uklenil, napisal še kakšno ekstra položnico, pa pisali da si že gobcal, se nesramno vedel, da ti je kazrn napisal, ker si se nesramno vedel, da si uporabljal usta še za kaj drugega, kot za rogljiček, .... že 100x videno.
Mešaš maline, jabolka, hruške in paradajz, pa še kaka kumara je vmes.
Smrklja je bila vklenjena, ker se ne zna obnašat, pika. Pri familiji v Kranju je šlo verjetno za trigger happy zdravstvenga inšpektorja, pa za jezikavega fotra v kombinaciji.
S policaji pa od dober večer in nasmeha dalje še nikoli nisem imel težav. Do uradnih oseb se je treba obnašat spoštljivo, ubogat navodila in svoj prav izražat primerno, pa se da vse zmenit in se tudi uradna oseba, če res ni totalen kreten obnaša do tebe normalno.

In ja, tud meni gre ta represija na jetra, sam verjemi, gre večini tamodrih tudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in ncnifrej

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Seveda ima. Vsak ti lahko potrka na vrata. Vključno z jehovci in prodajalci sesalcev.

Tam nekje okol trkanja pa se pravice tudi nehajo.
Jehovcem in prodajalcem sesalca se s trkanjem res pravice nehajo, ne pa tudi policaju - od spomladi od nevemkaterega protikoronskega zakona dalje. Policaj lahko vstopi zaradi kontrole.
Okoli prijave soseda pa ni problema, saj jih več hodi skupaj. En prijavi, potem drug lahko ukrepa. Tak sistem že dolgo laufa v LJ pri odvozih s pajkom.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Čak, zdaj bodo vzniknile še vulkanizerske teme.
Na desetine strani bo o tem, ali lahko greš ali ne smeš it. In kaj, če je vulkanizer kozolčar....
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Jehovcem in prodajalcem sesalca se s trkanjem res pravice nehajo, ne pa tudi policaju - od spomladi od nevemkaterega protikoronskega zakona dalje. Policaj lahko vstopi zaradi kontrole.
Okoli prijave soseda pa ni problema, saj jih več hodi skupaj. En prijavi, potem drug lahko ukrepa. Tak sistem že dolgo laufa v LJ pri odvozih s pajkom.

No da vidmo, link, citat, karkoli.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Zdravc je poročen, torej ljubica ne more bit izvenzakonska partnerica.

Njegova partnerica namreč, kot pojasnjuje Počivalšek, živi čez mejo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Smrklja je bila vklenjena, ker se ne zna obnašat, pika. Pri familiji v Kranju je šlo verjetno za trigger happy zdravstvenga inšpektorja, pa za jezikavega fotra v kombinaciji.
S policaji pa od dober večer in nasmeha dalje še nikoli nisem imel težav. Do uradnih oseb se je treba obnašat spoštljivo, ubogat navodila in svoj prav izražat primerno, pa se da vse zmenit in se tudi uradna oseba, če res ni totalen kreten obnaša do tebe normalno.

In ja, tud meni gre ta represija na jetra, sam verjemi, gre večini tamodrih tudi.
Ja, saj ti se boš takrat, ko se ne boš strinjal s položnico in razlagal, da greš k izvenzakonski partnerici v drugo občino (kar ni med izjemami) s tem prelevil v jezikavega fotra, ki se ne zna obnašat. Da ne sprejmeš tiho kazni ni ne spoštljivo in ne ubogljivo. in tudi ne primerno obnašanje.

Ubogat navodila pomemi tiho vzet položnico in plačat, ne pa razlagat kam (neupravičeno) greš, pa da odlok ni dodelan. Svoj prav boš imel priliko izrazit v pritožbi, nimaš kaj razlagat policaju/inšpektorju/šoferju.
Mi bomo pa tu pisali, da je policaj/inšpektor samo opravljal svoje delo. In pa da si kršil odlok vlade.
Čisto enako kot pri muli, družini v kranju in tistem na čopovi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ja, saj ti se boš takrat, ko se ne boš strinjal s položnico in razlagal, da greš k izvenzakonski partnerici v drugo občino (kar ni med izjemami) s tem prelevil v jezikavega fotra, ki se ne zna obnašat. Da ne sprejmeš tiho kazni ni ne spoštljivo in ne ubogljivo. in tudi ne primerno obnašanje.

Ubogat navodila pomemi tiho vzet položnico in plačat, ne pa razlagat kam (neupravičeno) greš, pa da odlok ni dodelan. Svoj prav boš imel priliko izrazit v pritožbi, nimaš kaj razlagat policaju/inšpektorju/šoferju.
Mi bomo pa tu pisali, da je policaj/inšpektor samo opravljal svoje delo. In pa da si kršil odlok vlade.
Čisto enako kot pri muli, družini v kranju in tistem na čopovi.
Ne, policaju, inšpektorju, redarju lahko poveš in moraš povedat, če se ne strinjaš s kaznijo, postopkom in podobno. Samo moraš to naredit na pravi način in s spoštovanjem do te osebe kot uradne osebe in tudi kot osebe nasploh. Prideš dosti dlje, kot s sikanjem in bevskanjem.
Dotična najstnica ni naredila nič od napisanega, ker je starši niso vzgojili, zato je namesto z opozorilom odnesla z vklenitvijo.

Odlok pa seveda ni dodelan, ker ne more bit.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Si prosil za link, evo nekaj o tem.
klik

No tole je 103. člen. Tega kar pišeš ni not:

(1) Policisti smejo za namen zajezitve in obvladovanja epidemije ter za zagotovitev spoštovanja posebnih ukrepov iz zakona, ki določa nalezljive bolezni ter predpisuje ukrepe za njihovo preprečevanje in obvladovanje, in iz odredb ali odlokov, sprejetih za zajezitev in obvladovanje epidemije, uporabljati naslednja pooblastila iz zakona, ki ureja naloge in pooblastila policije:
1. zbiranje obvestil,
2. vabljenje,
3. opozarjanje,
4. ukazovanje,
5. ugotavljanje identitete oseb in izvajanje identifikacijskega postopka,
6. iskanje oseb,
7. prepoznavanje oseb po fotografijah
8. postavljanje cestne zapore z blokadnimi točkami,
9. začasno omejevanje gibanja oseb,
10. zbiranje in obdelovanje podatkov,
11. privedba.
(2) Policisti smejo pooblastila iz 6., 7., 8., 9. in 11. točke prejšnjega odstavka uporabljati zgolj za zagotavljanje izvajanja odločb in drugih konkretnih aktov, izdanih na podlagi zakona, ki določa nalezljive bolezni ter predpisuje ukrepe za njihovo preprečevanje in obvladovanje.
(3) Za izvajanje pooblastil iz 6., 7., 8., 9. in 11. točke prvega odstavka tega člena smejo policisti dostopati do naslednjih osebnih podatkov, vključno s posebnimi vrstami osebnih podatkov, ki jih na podlagi zakona, ki določa nalezljive bolezni ter predpisuje ukrepe za njihovo preprečevanje in obvladovanje, ter zakona, ki določa zbirke podatkov s področja zdravstvenega varstva, upravlja ali pridobiva NIJZ:
– osebno ime,
– EMŠO, za tujega državljana pa številka, vrsta in država izdajateljica osebnega dokumenta,
– naslov stalnega oziroma začasnega prebivališča,
– podatke o osebnem zdravniku,
– podatke o odločbi, s katero je bila oboleli osebi odrejena osamitev, popolna osamitev ali karantena (kdo in kdaj je odredil osamitev),
– podatke o vrsti in trajanju osamitve ali karantene (ali osamitev poteka na bolnikovem domu, v zdravstvenem zavodu (hospitalizacija) ali v za ta namen posebej določenem prostoru),
– podatke o omejitvah, ki so bile odrejene za osebe, za katere sta odrejeni osamitev ali karantena (zaščitna oprema, način prevoza).
(4) Protokol za izvajanje pooblastil iz tretjega odstavka tega člena med Ministrstvom za notranje zadeve, Ministrstvom za zdravje in NIJZ določi vlada s sklepom.
(5) Če policist ugotovi, da oseba krši z odločbo ali drugim aktom odrejen ukrep iz zakona, ki določa nalezljive bolezni ter predpisuje ukrepe za njihovo preprečevanje in obvladovanje, to osebo privede na kraj, določen v odločbi ali drugem aktu, pristojnemu organu, ki je tak ukrep določil, pa predlaga sprejem strožjega ukrepa.
(6) Pridobljeni podatki iz tega člena se hranijo najmanj toliko časa, dokler trajajo ukrepi, odrejeni po zakonu, ki določa nalezljive bolezni ter predpisuje ukrepe za njihovo preprečevanje in obvladovanje, oziroma po odredbah in odlokih, sprejetih za zajezitev in obvladovanje epidemije, vendar ne dlje kot 30 dni po koncu razglasitve epidemije. Po preteku tega roka se pridobljeni podatki izbrišejo oziroma uničijo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Ne, policaju, inšpektorju, redarju lahko poveš in moraš povedat, če se ne strinjaš s kaznijo, postopkom in podobno. Samo moraš to naredit na pravi način in s spoštovanjem do te osebe kot uradne osebe in tudi kot osebe nasploh. Prideš dosti dlje, kot s sikanjem in bevskanjem.
Dotična najstnica ni naredila nič od napisanega, ker je starši niso vzgojili, zato je namesto z opozorilom odnesla z vklenitvijo.

Odlok pa seveda ni dodelan, ker ne more bit.
Odlok je čisto jasen. Prehajanje občin je prepovedano, razen za navedene izjeme. In obiskovanja partnerjev v drugi občini med temi izjemami ni.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Aha, potem so tole tik pred sprejetjem umaknili iz predloga. Ker v predlogu je še bilo.

Tako je. Lahko brez skrbi v stanovanju skrivaš ilegalke iz sosednje občine.
Edino svetujem, da niste preveč glasni. Lahko bi to kdo tolmačil, da jih pretepaš, takrat pa res lahko tudi vdrejo v stanovanje... ;)