gibanje cen stanovanj v prihodnosti

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
Tole, da se vse prenese na najemnine ne vem če bo šlo. Če imaš hišo v LJ za rečmo 600k eur in eno stanovanje rečmo izven LJ nekje v vrednosti 100k eur, ne boš mogel vsega bremena prenesti na enega najemnika.

Nepremicnina, kjer živis, je strošek po definiciji. Zdaj bo malo večji. Za tiste, v prvi vrsti so to penzici, ki bo to predstavljal prevelik problem, so socialni problem že danes, ampak vsaj s streho nad glavo. Ostali bomo pač plačali in niti slučajno prodajali. Nepremičnine ki se oddajajo - na črno ali kako drugače, pa bodo z drazjimi najemninami. Drugače ne more biti... Najemnik noce vec plačati. Ni problem, tamle so vrata. Lahko gre pač v nekaj manjšega za enak denar. Kdo je v slabsi pogajalski poziciji? Za namecek pa se to - vedno ko se kaj draži, se zaokruzuje navzgor na lepo cifro. Če je bila zdaj najemnina npr 600evrov, po novem ne bo 637, ampak bo 650€...

Če bodo izvzete nepremičnine, kjer lastnik živi, se prav eden napiše nekje, drug drugje, otrok drugje... Tok jih je recimo privat. Kaki vikend ipd... Kar je več in res biznis, pa ni privat in kot rečeno, se tega zakona ne dotika.


Raja se pa zadovoljno muza, ker bo na racunu ime, ki sicer ne bo plačeval tega davka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, MrDaco in tomi

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Nepremicnina, kjer živis, je strošek po definiciji. Zdaj bo malo večji. Za tiste, v prvi vrsti so to penzici, ki bo to predstavljal prevelik problem, so socialni problem že danes, ampak vsaj s streho nad glavo. Ostali bomo pač plačali in niti slučajno prodajali. Nepremičnine ki se oddajajo - na črno ali kako drugače, pa bodo z drazjimi najemninami. Drugače ne more biti... Najemnik noce vec plačati. Ni problem, tamle so vrata. Lahko gre pač v nekaj manjšega za enak denar. Kdo je v slabsi pogajalski poziciji? Za namecek pa se to - vedno ko se kaj draži, se zaokruzuje navzgor na lepo cifro. Če je bila zdaj najemnina npr 600evrov, po novem ne bo 637, ampak bo 650€...

Če bodo izvzete nepremičnine, kjer lastnik živi, se prav eden napiše nekje, drug drugje, otrok drugje... Tok jih je recimo privat. Kaki vikend ipd... Kar je več in res biznis, pa ni privat in kot rečeno, se tega zakona ne dotika.


Raja se pa zadovoljno muza, ker bo na racunu ime, ki sicer ne bo plačeval tega davka.
Jaz imam npr. stanovanje, ki ga ne morem prodati ali dati v najem. Plačal bom pa davek (očitno), ker to ni moja primarna nepremičina.
In komu naj "naprtim" strošek? :D
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Pa 1% ne more biti visina davka. To pomeni, da ce si jo lastis 50 let, polovico vrednosti placas drzavi v malho. Ja ves da.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
nobena juha se ne poje tok vroča, kot se skuha. na koncu bo davek na 2. in vsako naslednjo nepremičnino plus še kaka izjema in ostalo bo enako kot do sedaj... matr, če pa kaj znamo, je pa isti drek na več načinov zapakirati.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
raji bodo pobrali kolk je potrebno, en pa ko ima 10 stanovanj, bo plačal za 1. ostalo pa se bo nekak drugače rešilo...tako kot je to vedno. In spet bodo vsi ploskali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Točno tako bo, ne pričakujte večjih sprememb.

Najbolj razumno se mi zdi obdavčevanje 2.+ nepremičnine (kar bi pomenilo, da imaš lahko v familiji 4ih polnoletnih ljudi 4 neobdavčene nepremičnine), če se ta oddaja (in korektno plača davek iz oddaje), pa naj bo nepr. davka nič. Za najemnike je to še najboljša rešitev, vse drugo bo najemnine podražilo.

Treba pa je tudi razumeti, da bo folk z denarjem razumel trend in na nek srednji rok vsaj nekaj manj vlagal v cegle. Denar se da plemeniti na 100 načinov, pač bo s tem eden od popularnejših postal malo manj privlačen. Kar je tudi cilj tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in sad

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.326
113
Najbolj smešno pri vsem tem je pa da so verige stanovanj pisane na podjetja, ki se jih pa planirana obdavčitev ne bo dotaknila.
To ni res. Namrec pozabljas da je govora o davku na premozenje. Tud lastnistvo podjetja je premozenje. Sicer se da pol malo telovadit pa v knjigah nepremicnine drzat na nizkem vrednotenju ampak vseeno te zadane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in tony

B81

22. jul 2007
34.524
8.970
113
Verjetno se bo treba naučit dodatno zaslužit ta znesek za davek za ohranjanje vrednosti premoženja. Zanima me pa, kaj bodo tisti, ki imajo hišo in imajo malo penzijo in iz RK dobijo paket...pomeni da shajajo komaj komaj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Verjetno se bo treba naučit dodatno zaslužit ta znesek za davek za ohranjanje vrednosti premoženja. Zanima me pa, kaj bodo tisti, ki imajo hišo in imajo malo penzijo in iz RK dobijo paket...pomeni da shajajo komaj komaj.
Že stokrat so zagotovili, da takih ne bodo obdavčevali, pa še vedno bluziš. :evil:
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.176
682
113
Hiša bo šla, ker jo tak ne bo mogel vzdrževati in ne zaradi davkov.
No lahko pa stvar tudi obrneš. Da hiše ne boš mogel vzdrževati zaradi davkov.
Torej, če je v interesu vlade da je čimveč ljudi na robu preživetja in bo bogokletno imeti nekaj prihrankov, ponavljam prihrankov, ne kapitala, potem se nam slabo piše. Ne samo ljudem, tudi državi.
Zamenjava strehe, kurilne naprave itd itd kar nekaj stane. Nekaj se ti v življenju zalomi, sploh ni nujno da hudo, in če nimaš nekaj za hude čase si v težavah. Ampak kot sem rekel, če jim je ideja da živimo iz rok v usta …. k bo čez par let 60% folka na sociali … aja JJ bo kriv
 

B81

22. jul 2007
34.524
8.970
113
No lahko pa stvar tudi obrneš. Da hiše ne boš mogel vzdrževati zaradi davkov.
Torej, če je v interesu vlade da je čimveč ljudi na robu preživetja in bo bogokletno imeti nekaj prihrankov, ponavljam prihrankov, ne kapitala, potem se nam slabo piše. Ne samo ljudem, tudi državi.
Zamenjava strehe, kurilne naprave itd itd kar nekaj stane. Nekaj se ti v življenju zalomi, sploh ni nujno da hudo, in če nimaš nekaj za hude čase si v težavah. Ampak kot sem rekel, če jim je ideja da živimo iz rok v usta …. k bo čez par let 60% folka na sociali … aja JJ bo kriv
pijada pijada