Geocaching-lov za zakladom z napravo GPS

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tudi jaz sem bil "nataknjen" ampak dobesedno.
Sem po žepu iskal orehe,zraven gledal na navigacijo in nisem videl veje pred seboj.Ena noga je šla na vejo druga pa pod njo.
Rezultat je bil,da sem z glavo potrkal na njen domek.
hysterical-1.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Padcev po raznih hostah imam nešteto.. najbolj smešen je tisti ko sem skočil v sveže zapadlo listje.. ne vedoč, da je pod njim več kot meterska luknja... sreča da si nisem zlomil nog...

GeoCaching zna biti zabaven in boleč, ja....
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.235
113
eno vprašanje, kako "zaščititi" geocoin da ti ga ravno ne sunejo po hitrem postopku oziroma da dejansko začne svojo pot po svetu. Ugotovil da v lj, dosti geocoinov enostavno zmanjka.., kolikor sem brskal po strani.
A je smiselno naredit kopijo (proxy) ?
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Na to vprašanje pa ti nekako ne znam dati zadovoljivega odgovora. Tisti trenutek, ko sledljivčka odložiš v cache in odideš, je prepuščen na milost in nemilost krutemu svetu. Lahko se zgodi vse sorte in ti na to nimaš več vpliva.
Morda za začetek potovanja izbereš kak TB hotel, kjer se najpogosteje zaustavljajo "long distance" travellerji, ali pa kak zakladek, kjer je mala frekvenca bunkljev (urbani zakladi odpadejo). Kakorkoli že, tisti trenutek, ko ga bo vzel nekdo drug, je usoda sledljivčka odvisna od milosti tega geocacherja. Morda napišeš željo, da bi se sledljivček gibal po bolj neurbanih zakladih, kjer je po mojem mnenju manjša verjetnost izginotja.
Od mojih 13-tih sta dva izginila vsak v svoji prvi škatli (v Sloveniji) in to že pred več kot tremi leti. S kodo enega od teh sem nato označil svoj avto, da je tudi on "trackable".
Po tem sta 99.9% izginila še dva - eden nekje v Teksasu, drugi pa nekje v Angliji - sicer sta še zabeležena v zadnjih cachih a so ljudje potrdili njuno odsotnost.
Enega ima najverjetneje en geocacher z 39 najdbami v Angliji, ki je bil nazadnje online 2. avgusta lani in na emaile ne reagira.
7 jih bolj ali manj zanimivo potuje po svetu, enega pa imam kot spomin na Mega event v Budimpešti in mi je malo preveč pri srcu, da bi ga poslal v kruti svet.
wink-1.gif


Skratka - ni ga recepta za tvojo potrebo vendar se ne sekiraj preveč - če bo en izginil, boš pač naslednjega na pot poslal... Ravno iz tega razloga jih imam jaz celo četo.
Ne vidim pa nekega smisla pošiljati okoli kopijo dokler imaš original. Meni osebno je nekako bogo, če v škatli najdem nadomestek tega kar naj bi bilo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.235
113
hvala za izčrpen odgovor in se povsem strinjam s teboj...pač dalo mi je mislit, ker sem malo gledal mape oziroma, seznam tracking coinov in recimo 5 skritih v neki bližini je dejansko še samo 1 trackeble, ostali so izginli... se mi zdi kar visok odstotek izginotja. No nabavil sem res lepe coine, velike težke itd... pa mi je res žal, da bi moral izginit, ker nekako se mi zdi, da dejansko bo..

Zaenkrat bom naročil manjše (ta poceni) coine, pa bodo tisti zaokrožli. tako malo za finto.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Večkrat grem mimo, no danes pa sem le pogledal še en zaklad
smile-1.gif

Mariborski otok.





 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #488

Dobil sem za darilo to škatlo original od garmina al od koga je to pa je vse not, beležka, svinčnik, lepo.

Pa sem hitro našel eno lokacijo, ki mi je kul, v bližini Maribora, ruševine gradu in to je to.

10 minut hoje v hrib, so neke potke.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Lepo si tole naredil. Sem bil pravkar tam
smile-1.gif

Nisem vedel, da so tam še ene ruševine starega gradu.
Nekoliko je nerodno le to, da je v neposredni bližini škatla od opencaching-a in sva z Orkam-om našla najprej kajpak tisto in šele ko sva dobro pogledala fotko priloženo tvojemu listingu, sva vedela da morava iskat naprej.
No. Na koncu sva našla tudi ta pravo.
Si pa dokaj dolgo čakal na odobritev.
V logbooku je datum 15.2.2014!?!?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zgleda, da še nisem dobro s hriba prišel
smile-1.gif


No zadeva je taka, dobil sem tole škatlo z zakladom in šele danes ugotovil, da je to od konkurence opencache

Jaz sem poznam do sedaj samo geocache in sem pogledal na mapo pa tam ni bilo nobenega zaklada. A da je v bližini še ena taka škatla? hecno

Našla pa sta pravo ja, ker sem napisal datum 15.02.2014 ko sem to delal, potem pa se mi ni dalo zanest v hosto do danes, ko sem spet tam imel opravke.

Sta si kaj vzela za spomin?
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Maš link morda od konkurence? oziroma kam so pa dali škatlo?
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Na opencaching je to to:
http://www.opencaching.com/en/#!geocache/OXZTVZK
Je pa skrito na drugem delu ruševin - na zahodni strani tiste ruševine, ki je malo zahodno od tvoje škatle.
Opencaching se nekako ni prijel in v primerjavi z geocaching.com jih je izredno malo.

Nisva nič menjavala.
Nekako mi niti ni toliko do tega, kar v škatli najdem. Veliko bolj mi je do doživetja, ko se čez drn in strn naganjam po gmajni ali pa kjerkoli že za škatlicami. Danes je recimo glavni spominek blato krepko preko gležnja, ko sem se vračal nazaj dol...
...se mi je pa že malo mudilo nazaj v službo, ker sem ven letel med pavzo...
...na koncu sem se pa gladko moral še domov it preobut in preoblečt.
Ampak ratalo pa je - bila je super popestritev dneva :D
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
467716-post_slo.gif


Tudi meni je največji čar, da najdeš škatlico, se vpišeš in greš v lov za naslednjo brez da bi kaj menjal.

Sem pa pred kakim letom ali dvema zadevo opustil, ker sem tako pri eni škatlici na Pohorju samo zabeležil na strani od Geocaching, da sem jo našel, nisem pa nič menjal in nato dobil kar nekaj mailov ( pozabil od koga ), da moram dati v drugo oziroma isto škatlo neko plastično kartico, ki bi naj bila v njej.

Se mi je vse skupaj za malo zdelo, da te nekdo kar na suho napade in sem opustil iskanje.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Katero GPS napravo pa priporočate za to. Razmišljam, da bi kak ročni gps nabavu še z v gore. Drugače imam Nuvi 205. gledam nekako dakoto 20 in Etrex 20/30.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik pep pravi:
Na opencaching je to to:
http://www.opencaching.com/en/#!geocache/OXZTVZK
Je pa skrito na drugem delu ruševin - na zahodni strani tiste ruševine, ki je malo zahodno od tvoje škatle.
Opencaching se nekako ni prijel in v primerjavi z geocaching.com jih je izredno malo.

Nisva nič menjavala.
Nekako mi niti ni toliko do tega, kar v škatli najdem. Veliko bolj mi je do doživetja, ko se čez drn in strn naganjam po gmajni ali pa kjerkoli že za škatlicami. Danes je recimo glavni spominek blato krepko preko gležnja, ko sem se vračal nazaj dol...
...se mi je pa že malo mudilo nazaj v službo, ker sem ven letel med pavzo...
...na koncu sem se pa gladko moral še domov it preobut in preoblečt.
Ampak ratalo pa je - bila je super popestritev dneva :D

Tale open je ocitno garminova kopija, zaklad je postavil garmin geoset.

Res nenavadno naklučje, ker je moja škatla id njih.

Kateri pa ima štempl od vaju?
evil.gif
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Ja - Dakota je kar ok, čeprav je Oregon 450 ali višje precej bolj simpatičen - je le malo večji zaslon.

@Snecer - štempl?
No, jaz imam štempl, samo sem ga danes nisem imel cajta s sabo vzet, Orkam pa kolikor vem, ga nima...