generali vs. zav mb (voznik)

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.311
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:

to se je skor sigurno kaj zmotila or something, ker smo, kar se premoženjskih zavarovanj tiče, cenovno zelo konkurenčni
smile-1.gif


ali si se pa pač tak čuden primer zmislil za test da je blo pol vse skupi krneki
tongue-1.gif

Kaj pa ta določba pri kasku:

7. Člen - IZGUBA ZAVAROVALNIH PRAVIC
(1) Zavarovanec izgubi svoje pravice iz zavarovanja:
7) če je škoda povzročena zaradi hude malomarnosti zavarovanca ali osebe, ki ji je zavarovanec omogočil uporabo vozila.

Takšnih hudih izključitev v splošnih pogojih pri kasku nima napisanih nobena druga zavarovalnica. Torej? Si sploh prebral tole?
smile-1.gif

sem prebral ja, pogoji so pač domače branje vsakega agenta. vsaj bili naj bi
tongue-1.gif
aja pa kaj ima z vsem skupaj veze zgornji quote?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.311
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
A ni generali zdej najbolj ugoden( tudi pri osnovnem zavarovanju), napram konkurenci?

Najugodnejši bi praviloma pomenilo za enako količino zavarovanja nižjo ceno. Pri Generaliju pa to ni tako. Vzemiva le primer pri avtomobilskem kasku, kjer npr. zaradi zlonamernega dejanja tretjih oseb zavarovanec v naslednjem letu izgubi 3 premijske razrede, namesto da bi napredoval za enega (razlika 4 PR). Pri Zavarovalnici Maribor in Tilia bonusa v tem primeru ne izgubiš.

Res je, da imajo odlično propagando, kjer navajajo najcenejše zavarovanje, seveda pa to velja le v primeru, ko se zavarovanja sklepajo na "okenčkih". Če imaš "svojega" zastopnika, tudi drugje lahko dobiš popust (npr. komercialni, količinski, variabilni), tako da tudi npr. pri obveznem zavarovanju "ni najceneje".
smile-1.gif


Če pogledaš reklamna sporočila drugih zavarovalnic, one izpostavljajo npr. značilnost njihovega zavarovanja, kar se mi zdi bolj korektno.

not true.

generali JE najbolj ugoden (tudi pri osnovnem zavarovanju) ampak pri starejših, kao bolj izkušenih voznikih. če ima npr. vozniški izpit že ceč kot 35 let, je v 4. razredu (50% off) in ni imel v zadnjih dveh letih nobene škode whatsoever, ima sigurno pri nas najbolj ugodno zavarovanje.

definitivno pa nismo najbolj ugodni za mlade voznike in za zavarovanje bolj dražjih avtomobilov...

tisto z ugodnostjo na okenčkih in o posrednikih so pa itaq kr ene buče, najbolj ugodni na "okenčnih", mislim lol no
smirk-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
da ti spremenim splošne pogoje ali kaj?
grin1.gif
aja pa kaj ima z vsem skupaj veze zgornji quote?

Mislim, da nimaš te moči da bi spreminjal pogoje. Tudi se ne rabiš trudit, saj obstajajo še druge zavarovalnice: Triglav, AS, Grawe, ZM, Tilia.
smile-1.gif


So pa taki, da moj avto kaska pri GENERALIJU nikoli ne bo imel (pa ne jemlji tega osebno). Vezo pa ima veliko, saj pravila izplačevanja zavarovalnine pri kasku določajo ravno splošni pogoji in ne besede, ki jih nadebudni agent natvezi zavarovancu ali pa dejstva, ki jih zamolči. Lahko si ogledaš še omejitev pri točki: 2) Kombinacija parkirišče.Dobro je poznati razlike pri zavarovanjih različnih zavarovalnicah.

Če se prav spomnim, smo Generalijeve splošne pogoje temeljito obdelali že takoj ob izbruhu reklame "najcenejši" na prejšnjem forumu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.311
113
kar se dejanskega kaska tiče, se čist strinjam s tabo oz. te razumem, na temu področju nismo najugodnejši (če nisi star voznik z dovolj izkušnjami) in to tko pač je. generali je že od nekdaj imel več poudarka na življenskih in premoženskih zavarovanjih (s tem imam v mislih premičnine in nepremičnine, tako kot že v prejšnjem postu, ko sem quotal cifri, pa sm se malce nerodno izrazil), zavarovanje avtomobilov je bolj na "usput" če me razumeš
smile-1.gif


prav tako se strinjam s tabo, ko si rekel da je dobro poznati razlike pri zavarovanjih še pri konkurenci, normalno. res pa je, da sem v zavarovalništvu še relativno nov in še nimam vsega naštudiranega u nulo, se pa trudim. zato tudi nisem spremljal debate o teh zadevah na prejšnjem forumu (predvidevam da je bilo to na suxu)
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi: res pa je, da sem v zavarovalništvu še relativno nov in še nimam vsega naštudiranega u nulo, se pa trudim. zato tudi nisem spremljal debate o teh zadevah na prejšnjem forumu (predvidevam da je bilo to na suxu)
smile-1.gif

Lepo da priznaš. Učimo se vse življenje.

Tule si tudi lahko prečitaš, če bo kaj koristilo.

Klik!!!