GEN-I

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Počakajmo in bomo videli.
Recimo račun za oskrbo bo nižji, potem ti bodo pa recimo nabili 10 EUR mesečnega stroška ''najema'' panelov. Glede na marketinško nategovanja, ki se ga gredo že sedaj, se ne bi nič čudil, če bi bilo kaj takega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Počakajmo in bomo videli.
Recimo račun za oskrbo bo nižji, potem ti bodo pa recimo nabili 10 EUR mesečnega stroška ''najema'' panelov. Glede na marketinško nategovanja, ki se ga gredo že sedaj, se ne bi nič čudil, če bi bilo kaj takega.
Saj se nisem vezal. Če bo tako, kot si napisal, lahko vedno izstopiš.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Saj je jasno, ampak ostane pa jim 10 eur. In seveda plačevanje neakcijske (višje) cene, dokler ne bodo dejansko splavili tega.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Saj je jasno, ampak ostane pa jim 10 eur. In seveda plačevanje neakcijske (višje) cene, dokler ne bodo dejansko splavili tega.
Je vstop v Sončno skupnost pogojen z vezavo?

Ne, tako kot vse naše storitve za gospodinjske odjemalce vam je tudi Sončna skupnost na voljo brez posebnih obveznosti. Če se kasneje odločite, da bi iz Skupnosti izstopili, vam bomo povrnili prijavnino.
Imas pa prav za placevanje visje cene, dokler ne splavijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Pretirano ste hudi, ker niso objavili neke nove akcije s katerimi so nas razvajali. Ali se res ne zavedate, da imamo enega najcenejših štromov v Evropi? Jaz glede na tale graf:

800px-Electricity_prices_for_household_consumers%2C_first_half_2021_v5.png

pri Geni ne plačam niti VT po navedeni statistiki. Ja, so bile te finte z dodatnima 2€ na položnico in -1€ za prehod na jedrsko in brezpapirnimi računi, ampak to so nas vse obvestili in je bila stvar kljukic na portalu. To se je meni zdelo simple in sem občasno pregledal še druge cenike, videl, da je drugje dražje in ne držim nobene zamere.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
No ja, javno marketinško nakladanje, kako niso že x let dvignili cene ob tem, da dobro vedo, da so bile stalno akcije z lepimi popusti, je pač le nakladanje za ovce. Jaz jim nič ne zamerim: oni povečujejo prihodke, jaz pa optimiziram stroške in sem pač šel h cenejšemu ponudniku. Morda pa čez leto pridem nazaj, če bodo cenejši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Tale graf ti je kr neki. Meni davscine in prispevki predstavljajo 57€ pri poloznici 92€. Je velikobolj obdavceno, kot to prikazuje graf!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Ja, ker si omrežnino štel k davščinam in prispevkom. A ogrevate na elektriko? Drugače imate nekaj narobe s porabo elektrike.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Dejansko ni čist tko. Razdelitev omrežnine/davkov/porabe je odvisna pač kolikor porabiš.
In kot sem že napisal je pri cc. 93€ skupnega računa
Elektrika/poraba: cc.50%
Omrežnina (sem je še šteta obračunska moč): cc. 41%
Ostalo: cc. 9%

Kar se pa pač tiče Gen-I pa ne vem, če je kaj preveč nakladanja (kar je normalno pri vsaki družbi). Načeloma cene niso spreminjali (redni cenik). Koliko drugih ponudnikov je imelo vmes cenejšo energijo brez, da bi imeli kako akcijo? Verjetno nobeden (ugibam). Jih ne zagovarjam ampak vsi so delali na akcije, redna cena pa je bila takšna kot je bila.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Kar se pa pač tiče Gen-I pa ne vem, če je kaj preveč nakladanja (kar je normalno pri vsaki družbi). Načeloma cene niso spremnijali (redni cenik). Koliko drugih ponudnikov je imelo vmes cenejšo energijo brez, da bi imeli kako akcijo? Verjetno nobeden (ugibam). Jih ne zagovarjam ampak vsi so delali na akcije, redna cena pa je bila takšna kot je bila.
Da se razumemo. Nimam nič proti temu, da to delajo. Pač mi je jasno za koga imajo svoje uporabnike, za neumne ovce.
Glej, recimo tako. Hodiš v Špar 10 let po en jogurt, ki sicer stane 1,4 EUR, ampak je vseh 10 let stalno v avkciji in ga tako plačaš 0,99 EUR. Vseh 10 let. Potem pa te akcije ni več in rečeš ok, bom pogledal pa še drugam. No, čez 3 dni ti pa Špar iz TVja na veliko butne ven oglas, v katerem se hvali, da že 10 let ni spreminjal cene jogurta, ki je 1.4 EUR. Kako se počutiš? Jaz sem se počutil, kot da me imajo za imbecila, ki ne zna razmišljati s svojo glavo. Ni panike, sploh ni problema. Oni so tako naredili, jaz sem pač šel drugam.
Do točke marketinškega nakladanja je bila to samo poslovna transakcija, čeprav sem imel še vedno afiniteto do Gen-Ija. Kot rečeno, sem bil en od prvih uporabnikov pri njih. No, s tem marketinškim nakladanjem so pa to afiniteto v popolnosti izgubili in ne samo to, še šli malo v nasprotno stran. Pa to ne pomeni, da ne bom šel več k njim, ampak da ni več odpustkov z moje strani. Kot so bili recimo čakanje 2 meseca na akcijo (ki je še vedno ni) in plačevanje polne cene. Hvala lepa, od sedaj naprej je le še poslovna transakcija. Pa kot rečeno, s sabo sem vzel še skoraj 10 drugih odjemnih mest.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Razumem tvoje stališče in edino primerno je, če drugje najdeš boljšo ponudbo, da jo izkoristiš. Jaz nimam do nobene znamke posebnega odnosa. Edino merilo je cena/kvaliteta (produkta ali storitve).
Je pa to tako vsesplošno, da nas imajo vsi s temi oglasi za malo neumne. To je isto pri velikih znižanjih (100€ cena--> 200€ -50% odlična akcija, itd). Dandanes se moraš zanašati na svojo sposobnost raziskave trga. Reklame in PR so bolj sami sebi namen in onim, ki radi ploskajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Dejansko ni čist tko. Razdelitev omrežnine/davkov/porabe je odvisna pač kolikor porabiš.
In kot sem že napisal je pri cc. 93€ skupnega računa
Elektrika/poraba: cc.50%
Omrežnina (sem je še šteta obračunska moč): cc. 41%
Ostalo: cc. 9%
Bull shit, a ti ves kaj so davscine?
Pri nas je ddv na poloznici za elektriko 22%
Kako si ti prisel do cca 9%?
Evo, moja položnica
Zgoraj boldana elektrika
Spodaj omreznina
Za plačilo je pa 110evrov.
Koliko je potek davkov in prispevkov?
 

Priponke

  • IMG_20211102_152734.jpg
    IMG_20211102_152734.jpg
    92 KB · Ogledi: 87

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Ok. Ja se opravičujem. DDV sem spustil ja. My bad. Sem računal na položnici in je ddv na koncu sam obračunan.
Popravek (pri računu 93€ z ddv):
Elektrika/poraba: cc.41%
Omrežnina (sem je še šteta obračunska moč): cc. 33%
Ostalo+ddv: cc. 26%
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Dejansko ni čist tko. Razdelitev omrežnine/davkov/porabe je odvisna pač kolikor porabiš.
In kot sem že napisal je pri cc. 93€ skupnega računa
Elektrika/poraba: cc.50%
Omrežnina (sem je še šteta obračunska moč): cc. 41%
Ostalo: cc. 9%

Kar se pa pač tiče Gen-I pa ne vem, če je kaj preveč nakladanja (kar je normalno pri vsaki družbi). Načeloma cene niso spreminjali (redni cenik). Koliko drugih ponudnikov je imelo vmes cenejšo energijo brez, da bi imeli kako akcijo? Verjetno nobeden (ugibam). Jih ne zagovarjam ampak vsi so delali na akcije, redna cena pa je bila takšna kot je bila.

Pri meni ti procenti ne pijejo vode. Racun pravi tako, kot sem napisal zgoraj.