GEN-I

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ekonomisti so mnenja, da se bo do pomladi trg uredil. Če GEN-I obljublja, da do pomladi ne bo dražil, mu morda sploh ne bo treba.
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Še copy/paste direkt iz pogodbe.
Prodajalec in kupec se dogovorita, da od dneva veljavnosti pogodbe veljajo spodaj navedene cene za obdobje enega leta. V primeru veljavnega popusta veljajo
v obdobju, navedenim pod tabelo, cene s popustom. Po poteku enega leta od dneva sklenitve pogodbe bodo veljale tedaj veljavne cene paketa Osnovna
oskrba II za dobavo EE in/ali cene paketa Plin za dobavo ZP ali paketa Dvojni plus za dobavo EE in ZP.

Jaz iz tega razumem, da ne morejo spremeniti cene za 12 mesecev, po tem obdobju pa seveda velja takrat veljaven cenik.
Zanima me, ali imate stranke Energije plus, ki imate paket Novi na plusu 2019 v pogodbi navedene dejanske cene (s popustom) ali brez?

Imate na cene navedene brez popusta v pogodbi za 12 mesecev opredeljen vsaj 25 % popust?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Jaz imam tako navedeno. Vse jasno in nedvoumno zapisano, vključno z obdobjem veljavnosti popusta.
 

Priponke

  • Pogodba.jpg
    Pogodba.jpg
    83,9 KB · Ogledi: 111

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Pa da še malo pokomentiram Gen-I in Sončno skupnost. Marketinški bullshit so spravili ven, ni pa nobenih detaljnih podatkov, na kakšen način boš vstopil v Sončno skupnost, koliko bo to stalo, kakšne cene bodo energije, itd. So pa seveda že dali možnost, da izraziš interes za Sončno skupnost in sicer z nakazilom 10 EUR za NEKAJ, KAR NE VEŠ, KAKO BO DELOVALO, KDAJ BO DELOVALO, CENE, POGOJI, ITD.
Očitno so zavohali, da gre svet v 3PM in so prevzeli način delovanja Tesle in ostalih. Če lahko oni nategujejo kupce in si zagotovijo brezplačno financiranje, pa dajmo še mi. Res top. Glejte priponko spodaj.

Sicer pa še majhen komentar na Gen-I. Očitno je kar nekaj odjemalcev pobralo šila in kopita in so morali nekaj marketinško vreči ven, da bi jih zadržali. In so šli na to Sončno skupnost in javno in glasno objavljali, da oni že x let niso spreminjali cen elektrike in jih tudi še ne bodo. Seveda so pri tem pozabili dodati droben tisk in sicer, da so osnovne cene res ostale enake, ampak so vsako leto bile na voljo akcije, kjer je bila cena občutno nižja. Letos je pa kar ni, nje? Ampak ja, očitno računajo, da bodo ovce vse požrle, kaže pa to tudi na to, kaj si dejansko mislijo o svojih odjemalcih (butli). Zanimivo pa je to, da si noben novinar ni upal Goloba povprašati, kako je to z akcijami. Loool.

No ja, jaz vem za skoraj 10 odjemalcev, ki so v zadnjem mesecu spokali stran od Gen-I-ja, vključno z mano, ki sem bil en od njihovih prvih odjemalcev. Škoda res. No, niti ne. Oni optimizirajo zaslužek, jaz pa stroške.
 

Priponke

  • Sončna skupnost.jpg
    Sončna skupnost.jpg
    42,9 KB · Ogledi: 138
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
a da še malo pokomentiram Gen-I in Sončno skupnost. Marketinški bullshit so spravili ven, ni pa nobenih detaljnih podatkov, na kakšen način boš vstopil v Sončno skupnost, koliko bo to stalo, kakšne cene bodo energije, itd. So pa seveda že dali možnost, da izraziš interes za Sončno skupnost in sicer z nakazilom 10 EUR za NEKAJ, KAR NE VEŠ, KAKO BO DELOVALO, KDAJ BO DELOVALO, CENE, POGOJI, ITD.
Tole si videl? https://www.pocenielektrika.si/sončna-skupnost-gen-i/

Ni odgovora na vse, nekaj pa pojasni, vsaj osnovo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Sem videl, vendar ne pove nič, razen, da bodo stroški nižji. A če greš naprej do konca, ti da kakšen izračun? Ker nisem več pri Gen-i, ne morem preverit.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Tudi sam z več merilnimi mesti na gen-i že od začetka, prav tako zamenjal. Ne samo da akcij ne omenjajo, tudi pavšalnih stroškov poslovanja (2€) na redni cenik ne omenjajo, ker to pa seveda ni podražitev za njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Točno to, sem pozabil. Pa avtomatsko so te dali na zeleno elektriko in si moral ročno izbrati jedrsko, da so ti znizali za 1 eur.
Me zanima, kaj se bodo spomnili pri Soncni skupnosti, kako bodo cuzali denar.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Verjetno je večina skočila na Energija plus, ki je nekaj cenejša. Potem pa je verjetno že Gen-I tudi s cenikom brez akcije.
Razen, če se še kje skriva kaka skrita akcija vendar bi potem že verjetno bila tukaj omenjena.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Saj pa se ni konec oktobra?
Do konca oktobra rabijo tvoja podpisano pogodbo. Glede na odziv na mejle njihovega narocniskega oddelka je pricakovana doba da bos lahko poslal podpisano pogodbo en delovni teden. Ce mislis da ti bo kdo pogodbo pripravil med vikendom, veliko srece. Mogoce ce se danes obesis na telefon in ostanes na vezi vseskozi medtem ko printas, podpisujes, skeniras in posiljas pogodbo nazaj.
Sicer si zamudil. Alter ze skoraj tri mesece ve za to energijo plus. Vec spremljanja teme prihodnjic ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: delavec44 in Ted

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
In ja, eno MM sem iz Genija prenesel ze pred leti ker sem na Petrolu po zaslugi zbranih pikndobil. precej bolj ugodno ceno od genija.
Spomladi sem se drugo MM (z majhno porabo) prenesel na petrol (zato da imam samo en racun, eno provizijo.....) A glej ga hudica, poleti petrol ukine moznost koriscenja tock za popust na elektriki. Kar naenkrat je bila.elektrika 30% drazja. Kaj drugega kot iskanje drugega dobavitelja mi ni ostalo.
Tale "dumping" ponudba bo do montaze in priklopa SE upam da ok.

Se glede soncne skupnosti.
Gen i je nahecal najbrz kar nekaj investitorjev v SE ki bodo vecje od lastne porabe. Te viske bo placeval po nizki ceni najbrz. Ce jih sploh bo. Energija pllus jih placuje po 4,3c, petrol letni pavšal 40 evrov.
Zato bo prisel do poceni elektrike v dnevnem terminu ko je sicer elektrika draga. In to elektrimo bo sedaj prodal drugim lastnim odjemalcem.
Tudi sam sem narocil elektrarno skoraj 2x vecjo od lastne potrebe. Kaj bom z viski energije je se v zraku. Prodaja po tretjini cene je ena izmed zadnjih opcij. Najbolj mi disi, da neham hoditi z avtom na Petrol in da zacnem "tankat" pod nadstreskom.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Do konca oktobra rabijo tvoja podpisano pogodbo. Glede na odziv na mejle njihovega narocniskega oddelka je pricakovana doba da bos lahko poslal podpisano pogodbo en delovni teden. Ce mislis da ti bo kdo pogodbo pripravil med vikendom, veliko srece. Mogoce ce se danes obesis na telefon in ostanes na vezi vseskozi medtem ko printas, podpisujes, skeniras in posiljas pogodbo nazaj.
Sicer si zamudil. Alter ze skoraj tri mesece ve za to energijo plus. Vec spremljanja teme prihodnjic ;)

Aja, sem mislil, daje dovolj oddaja narocila lje na spletu :p