GEN-I

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
avtomatskega odčitavanja pri nas po moje še en čas ne bo. števec je že ta pravi, smo imeli befel kakega postaviti. ampak človek pride vsak maj popisat števec. pa je poračun. moram doplačati, ker se pač ogrevamo na štrom. potem celo poletje plačujemo ful, porabimo manj in novembra, ko menjam paket pri geniju in sporočim stanje, pride spet poračun in pride ful nazaj, ranga 2 meseca dobropisa in potem plačujemo pavšal letnih mesecev spet do maja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
avtomatskega odčitavanja pri nas po moje še en čas ne bo. števec je že ta pravi, smo imeli befel kakega postaviti. ampak človek pride vsak maj popisat števec. pa je poračun. moram doplačati, ker se pač ogrevamo na štrom. potem celo poletje plačujemo ful, porabimo manj in novembra, ko menjam paket pri geniju in sporočim stanje, pride spet poračun in pride ful nazaj, ranga 2 meseca dobropisa in potem plačujemo pavšal letnih mesecev spet do maja.
To da sam montiraš "pravi" števec ne pomaga, mora ga SODO in potem omogočiti odčitavanje. Očetu so kaki dve leti nazaj menjali števec "za pravega", daljinsko odčitavanje so omogočili komaj lani, ko so imeli vsi zamenjane števce.

Kje vi živite, pri nas je to že cca 5 let.
Mogu sem
Poudarek je na VSI, nekateri že več kot 5 let - kdo ima sedaj daljšega? :p
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Samo lepota tega novega števca je, da pri prekoračeni obremenitvi za 15 min zabriše števec ven in tema pa tudi če slučajno na plačaš elektrike te lahko na daljavo izklopijo.

Straro tehniko si lahko pa ohoho preobremenil preden je skurilo pancerko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Vem, ampak težili 6 let nazaj, dejansko daljinsko odčitavanje se v zamisli najbrž ni...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
In potem je moral prit električar. Števec se da resetirat in se spet vklopi.
No ja kako se vzeme.
Varovalke mi ni nikoli uspelo prekurit števec pa je že 3 X ven skočil ko so ženske v nedeljo dopoldne vklopile vse kar je možno.
Je pa res da odkar sem šel na 1x 35A ni bilo več teh težav. 1x 25A pa ja.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Meni so števec menjali pred nekaj meseci in mi dali še starejšega, kot je bil zamenjani. Ko sem omenil daljinsko odčitavanje, so se pa samo smejali. Kočevje, 21. stoletje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
avtomatskega odčitavanja pri nas po moje še en čas ne bo. števec je že ta pravi, smo imeli befel kakega postaviti. ampak človek pride vsak maj popisat števec. pa je poračun. moram doplačati, ker se pač ogrevamo na štrom. potem celo poletje plačujemo ful, porabimo manj in novembra, ko menjam paket pri geniju in sporočim stanje, pride spet poračun in pride ful nazaj, ranga 2 meseca dobropisa in potem plačujemo pavšal letnih mesecev spet do maja.
Saj lahko sama mesečno stanje sporočas dobavitelju.
Če te že moti to nihanje poleti pozimi.
Če pri meni veliko odstopa pavšal od dejanske porabe, pac korogiram pavšal.
Do sedaj se ne spomnim, da bi za več kot mesečni obrok imel poracuna ( v + ali -)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Samo lepota tega novega števca je, da pri prekoračeni obremenitvi za 15 min zabriše števec ven in tema pa tudi če slučajno na plačaš elektrike te lahko na daljavo izklopijo.

Straro tehniko si lahko pa ohoho preobremenil preden je skurilo pancerko.
Ko sem skuril varovalko me je stalo 50eur, da so prišli zamenjati. Hvala sistemu, ki zna sedaj odklopit in lahko sam nazaj vklopim s pritiskom na gumb.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
uf, potem pa le nisem doma v taki vukojebini kot sem mislil...meni so ga menjali po 1 mesecu od preklopa in sem dobil listek z obvestilom, da je noter drugi števec z daljinskim, in je to to... kaj pa vem v 2013 al neki.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Saj lahko sama mesečno stanje sporočas dobavitelju.
Če te že moti to nihanje poleti pozimi.
Če pri meni veliko odstopa pavšal od dejanske porabe, pac korogiram pavšal.
Do sedaj se ne spomnim, da bi za več kot mesečni obrok imel poracuna ( v + ali -)

Saj me ne moti... Najprej me je, pa sem ene 2 leti pošiljala dopise, da so spreminjali pavšal. Niso nikdar komplicirati, samo se tudi to ne grem vec. Kaj šele vsak mesec sporocati porabo. Četudi običajno pogledam konec meseca stevec, sporočala ne bom.

Kaj je pa treba drugače za daljinsko odčitavanje. Kaka tehnologija, da vidim a bomo mi to sploh kdaj imeli? Kanalizacije že ne bo, npr... Imamo optiko, ha. Hvala T-2.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
Saj me ne moti... Najprej me je, pa sem ene 2 leti pošiljala dopise, da so spreminjali pavšal. Niso nikdar komplicirati, samo se tudi to ne grem vec. Kaj šele vsak mesec sporocati porabo. Četudi običajno pogledam konec meseca stevec, sporočala ne bom.

Kaj je pa treba drugače za daljinsko odčitavanje. Kaka tehnologija, da vidim a bomo mi to sploh kdaj imeli? Kanalizacije že ne bo, npr... Imamo optiko, ha. Hvala T-2.
Jaz imam pa daljinsko odčitavanje vsaj 2, če ne celo 3leta. V začetku sem bil še malo skeptičen in sem vsak mesec zadnjega popisal števec za lastno evidenco, ampak sem pogruntal, da čisto prav odčitajo. Ko imaš pa 1x daljinsko odčitavanje, pa ne moreš več sam javljat.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ali se da pri GEN-I zmeniti za kak pavšal, tudi če imaš daljinsko odčitavanje? Ker imam ogrevanje na elektriko, imam veliko razliko med letno in zimsko porabo. Sedaj si sam uravnavam pavšal tako, da imam ob poračunu kak mesec plusa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Noben ti ne brani, da ne preplačuješ v nekem obdobju, pol pa počasi koristiš.
 

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
Noben ti ne brani, da ne preplačuješ v nekem obdobju, pol pa počasi koristiš.
Za el.energijo sicer ne vem, za plin je pa to prepovedano. Sicer si jih veliko dela zalogo, da potem pozimi manj plačujejo za ogrevanje, ampak, ko pa pride odčitat števec 1x letno, pa imaš stanje na števcu manjše kot si ga javil, morajo pa potem na obračunu punce stornirat račune za nazaj in ti narest nov račun z dobropisom. Tako da na koncu nisi profitiral nič.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Redno plačujem "drobne" stvari, kot so recimo smeti, tako da nakažem nek znesek in imam pol 2, 3 mesece preplačilo. Ko smo pred par leti morali v novem naselju sami plačevat javno razsvetljavo, ker Nigrad ni hotel prevzet v upravljanje smo enkrat na leto vsi nakazali po 20€ na bajto in dokler je bilo nismo plačevali nič, ko je zmanjkalo pa spet.
Na letni ravni ob njihovem popisu moraš bit pač na nuli, kaj delaš vmes jih ne briga.
Pa če smo že glih pri zakonodaji, direktivah EU in takih brezveznostim, mislim da je že par let tega kar so ponudniki "komunalij" DOLŽNI izvajati mesečne obračune po realni porabi. Ampak ja, smo spet pri LDS in SDS. ;)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
No ja kako se vzeme.
Varovalke mi ni nikoli uspelo prekurit števec pa je že 3 X ven skočil ko so ženske v nedeljo dopoldne vklopile vse kar je možno.
Je pa res da odkar sem šel na 1x 35A ni bilo več teh težav. 1x 25A pa ja.
Pa pritisneš gumb pa je nazaj prižgan.
1x25? Ojoj. Jaz sem imel 3x20 ... Pa se mi je zdelo malo, ko sem kdaj seštel, kaj vse se da vklopit. Zdaj sem (tudi zaradi električnega av ta) lepo na 3x25, pa je mir.
V apartmaju v istri pa bednih 1x16. Klima + štedilnik pa zna ven letet. Cene za povečat pa kot da je vse iz zlata, 200€ na kW.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Bo treba štedilnik na plin.....ali pa samo en grelec na polno zgat
Mi je znano
1x25
2
Dvojni indukcijski kuhalnik,
Bojler
Klima
Hladilnik
Drobiž
Pa tudi lepo odklopnik (na srečo) opravi svojo funkcijo.
 
Nazadnje urejeno: