GEN-I

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Za tako malo porebo se menjava dobavitelja definitivno ne splača. Cena same elektrike je manj kot polovica računa, ostalo so dajatve, ki so povsod enake.

Števec ti bodo odčitavali tako kot do sedaj. Sam pa po želji stanje mesečno javljaš ali pa pustiš, da ti obračunavajo pavšal in je odčitavanje enkrat letno.

Energija plus ti vodenje računa še posebej zaračunava .
grims-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Tudi jaz mislim da se splača, pa čeprav se privarčuje samo 50 centov mesečno. Obenem se poskrbi še za konkurenčnost, od česar pa imamo vsi na dolgi rok največ koristi.
 
Nazadnje urejeno:

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
102
7
18
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Za tako malo porebo se menjava dobavitelja definitivno ne splača.

bonk.gif

Tudi jaz se s tem ne strinjam. Nižja cena je bolje kot višja, pa če privarčuješ 100 € ali pa 0,01 €, ni pomembno, splača se.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Treba je napraviti primerjavo. Jaz imam dokaj visoko porabo in sem na GEN-I od prvega dne. Kolega, ki ima zelo majhno porabo je pa izračunal, da bi pri GEN-I plačeval celo več kot pri Elektro Ljubljana
 

shaq32

Pripravnik
5. maj 2008
79
5
8
Jaz sem si ravno preračunal, in je razlike približno 7-9% v prid gen-i.
Kako je mozno da je tvoj kolega imel ugodneje pri el lj? Saj je kwh ceneje pri geni. Obe tarifi... Prispevki so pa enaki...
Še eno vprašanje: ima gen-i tudi daljinsko odčitavanje števca vsak mesec? Tako imam sedaj pri el lj.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik shaq32 pravi:
Jaz sem si ravno preračunal, in je razlike približno 7-9% v prid gen-i.
Kako je mozno da je tvoj kolega imel ugodneje pri el lj? Saj je kwh ceneje pri geni. Obe tarifi... Prispevki so pa enaki...
Še eno vprašanje: ima gen-i tudi daljinsko odčitavanje števca vsak mesec? Tako imam sedaj pri el lj.

Mislim da pri @bizi-jevem kolegu nekaj ne drži. Najbrž je kaj narobe vnesel, narobe izračunal, ali pa je delal izračun ravno pri kakih spremembah cen. Skratka logike res ni.
Geni mislim da nima daljinskega odčitavanja števca, če s tem misliš preko kake radio frekvence.
Lahko pa jim vsak mesec javiš števčno stanje preko telefona, ali preko interneta - moj GEN-I. Kejr tudi vidiš vse položnice in odčitke za nazaj, pa verjetno še kaj.
Skratka, lahko se znebiš poračunov.

http://www.pocenielektrika.si/pogosta-vprasanja/5/sporocanje-stevcnega-stanja

LP
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.752
114
63
Daljinski odčitek tako ali tako sporoča sistemski operater SODO naprej ponudnikom El. energije. Če seveda imaš števec z možnostjo odčitka na daljavo.
 

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
Citat:
Uporabnik shaq32 pravi:
Jaz sem si ravno preračunal, in je razlike približno 7-9% v prid gen-i.
Kako je mozno da je tvoj kolega imel ugodneje pri el lj? Saj je kwh ceneje pri geni. Obe tarifi... Prispevki so pa enaki...
Še eno vprašanje: ima gen-i tudi daljinsko odčitavanje števca vsak mesec? Tako imam sedaj pri el lj.
Ko sem zaprosil za spremembo tarifnega sistema, je SODO sporočil stanje števca, od takrat naprej vedno odčitava in javlja porabo na Gen-I.
LP Janko
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pri Gen-i ju sem že od njihovega začetka in imam višjo porabo. Prvi dve leti sem sledil in si naračunal prihranek za eno mesečno anuiteto / leto, glede na prejšnji Elektro Celje - v skupnem znesku. Torej skupaj z omrežnino, ki je itak ostala pri El.Celje.

Glede na nestabilno politiko pri nas imam bojazen, da bo tega blagostanja kaj kmalu konec in razmišljam o sončnih panelih na strehi. Kar nekaj kW bi se dobilo ven in če je dilema, kam vtakniti denar - v delnice ali tu, sem prepričan, da je bolje tu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Pa še to s subvencijo ki je plačevala elektirko po nekajkrat višji ceni, kot si jo potem sam kasneje plačal lokalnemu elektru.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Mene pa zanima, če je gen-i vzadnjem letu kaj dražil elektriko, ali je možno da je Elektro Maribor, oziroma Energija Plus kaj pocenila?
Ko sem pred 1 letom računal, je bil gen-i pri računu 60eur cenejši za okrog 5eur. Ko danes delam izračun je razlika le 0,40eur.
 

shaq32

Pripravnik
5. maj 2008
79
5
8
Citat:
Uporabnik janko pravi:
Citat:
Uporabnik shaq32 pravi:
Jaz sem si ravno preračunal, in je razlike približno 7-9% v prid gen-i.
Kako je mozno da je tvoj kolega imel ugodneje pri el lj? Saj je kwh ceneje pri geni. Obe tarifi... Prispevki so pa enaki...
Še eno vprašanje: ima gen-i tudi daljinsko odčitavanje števca vsak mesec? Tako imam sedaj pri el lj.
Ko sem zaprosil za spremembo tarifnega sistema, je SODO sporočil stanje števca, od takrat naprej vedno odčitava in javlja porabo na Gen-I.
LP Janko

Hvala lepa za info.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Mene pa zanima, če je gen-i vzadnjem letu kaj dražil elektriko, ali je možno da je Elektro Maribor, oziroma Energija Plus kaj pocenila?
Ko sem pred 1 letom računal, je bil gen-i pri računu 60eur cenejši za okrog 5eur. Ko danes delam izračun je razlika le 0,40eur.

Če prav gledam, je tale ponudba cenejša od GEN-I, pa ne samo tista, do konca letošnjega leta, ampak tudi do konca 2015.

http://www.energijaplus.si/novice-za-vas-dom/444-posebna-ponudba-elektrike-za-gospodinjske-kupce

Je pa res, da ima tudi GEN-I nižjo cene v akciji za nove stranke, torej vsi se borijo za prehode, obstoječe stranke so pa trenutno skoraj na istem.
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Izsek iz posebnih pogojev!

"Cene se nanašajo izključno na
ceno električne energije, ne pa tudi na cene uporabe elektroenergetskih omrežij, prispevkov po Energetskem
zakonu, manipulativnih stroškov, trošarin in drugih dajatev v državi. Znesek manipulativnih stroškov je 0,67000
EUR/mesec brez DDV oziroma 0,81740 EUR/mesec z DDV."

No ja, gorenjci so računali evro po položnici!
10.gif
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
Če bo kdo zamenjal dobavitelja in se odločil za GEN-I, lahko prijavi kodo "10B82A" za popust 50% ob prvi položnici
zmaga.gif
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
50% je samo popust na električno energijo, ne na celoten račun! Drgač pa fantje ste nekaj zamešali, prava koda je: 052B36
zmaga.gif