GEN-I

lifespirit

Zelenc'
21. mar 2010
13
1
3
GEN-i je zakon.elektro ljubljana pa naj si tisto svinjsko podražitev nižje tarife brez razloga za 63% vtakne v svojo monopolistično rit
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
negativnih ni, pozitivne so pa cene + 1 mesečna položnica gratis
zmaga.gif
A še to velja da je ena položnica 1€?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
797
113
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Upoštevaj to, da bo samo ena položnica 1€.
Nižje cene so bolj kot ne zavajanje, saj sigurno nisi ogromen porabnik, ki bi mu 1-2% nižja cena pomenila bogastvo.
Da bi pa zaradi 5€ letno menjal trgovca, pa se mi ne zdi vredno.

LP

confused-1.gif
Pri nas smo šli iz položnice 100+€ mesečno za štrom iz Elektro Ljubljana na GEN-i za 78€. Več kot 20% razlika pa v praksi pomeni več kot 2,5 položnice na leto manj.

Za zamenjavo potrebuješ 1 staro položnico in 1 e-mail poslat. Pri zamenjavi ni nobene vezave in lahko greš čez en mesec drugam.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem tudi na gen-i šel, ker je Elektro Maribor hotel "ropati".
Položnice so sedaj okoli 50 EUR, prej so bile 60+.

Za zamenjavo je res simpl, vse prek neta poteka. Le državni merilec iz SODO d.o.o. se pojavi enkrat na vratih, da popiše števec.

Stanje števca pa potem sam javljaš preko neta, čeprav se mi zdi da ti novi števci imajo možnost da podatke pošiljajo sami v omrežje, no ok.

Ko pa malo pogledaš račun za elektriko te pa zvije.

Štrom je dejansko le kakšnih 20% cene na računu, vse ostalo so davki, trošarine in še kaj.

Sistem deluje nekako takole.

Proizvajalec elektrike = elektrarne
Distributer = Gen-i, Petrol, elektro
SODO d.o.o. = državna firma, ki ima v lasti elek. omrežje in ga daje v najem distributerjem (ti hodijo popisovati števce).

In vsi tile se napajajo iz računa...

Se pa stranko nič ne spremeni, ker bodo iste osebe hodile popisovati, servisirati itd. ker imajo med sabo pogodbe.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
negativnih ni, pozitivne so pa cene + 1 mesečna položnica gratis
zmaga.gif
A še to velja da je ena položnica 1€?

Jaz tega nisem dobil, sem kar normalno začel plačevati, očitno je da sem nek kupon "zamudil", no nema veze.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Accord pravi:
Moje izkušnje so zelo pozitivne - k njim sem prestopil pred 3 meseci. Odnos je bil več kot odličen (v bistvu sem jih poklical samo enkrat - prijaznost, strokovnost in hitrost so mi bile všeč), možnost vnosa porabe preko neta (mislim da gre tudi preko SMS-a).

Saj pri Elktru tudi lahko oddaš preko spleta: https://ec-eracun.informatika.si/eRacun/faces/prijava/logon.jsp
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Cene višajo predvsem 'dobri stari ponudniki' ta novi se pač trudijo z nižjimi. Poglej si kakšne ogromne dobičke imajo, pa ti bo jasno, da ni problema zanje.
 

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Men je zelo čudn tole vse skup...isto kot bi za cestnino imel več prodajalcev za nalepke...sj je to javno vse skup.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
ceste (žice) so že ene, bencin (energijo) ti pa prodaja več ponudnikov, pustimo to, da bencin prodajajo vsi po isti ceni.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
Citat:
Uporabnik jansatovaurska pravi:
Men je zelo čudn tole vse skup...isto kot bi za cestnino imel več prodajalcev za nalepke...sj je to javno vse skup.
nič ni čudn, ker je bila to zahteva EU po zagotavljanju konurenčnega trga dobave elektrike.... zdej, al konkurenca se lahko vzpostavi na tako malem trgu ali ne, je pa drugo vprašanje oz. tukaj se pa lahko čudim kaj vse nastaja
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
ksz
Je bilo na tv, da se v sklad za razgradnjo NEK plačuje premalo, posledično bo potrebno kasneje doplačati razliko potrebnih sredstev.
GENi pa ekskluzivno kupuje energijo od NEK po ceni, ki ni ekonomska (cena vsebuje tudi dodatek za razgradnjo, ki pa je prenizek, da bi skupen znesek zadostoval za to razgradnjo). Že tako pa je elek energija iz jederskih elektrarn najnižja.
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Pozdravljeni!

Pri Petrolu se pogodba za dobavo električne energije za gospodinjstvo, sklene brez vezave! Prehod poteka v treh korakih:
- izpolne se pogodba o dobavi električne energije z osnovnimi podatki. Link
- priloži se specifikacija računa sedanjega dobavitelja
- vse skupaj se odda na vseh Petrolovih BS, pošti ali e-naslovu energija@petrol.si


Trenutno pa na Petrolu poteka akcija "2 leti zamrznjena elektrika" , kjer stranka lahko izpolni Aneks k pogodbi in se zaveže
za obdobje dveh let, s tem pa si zagotovi nespremenjeno ceno. Torej v primeru, da Petrol poviša cene električne energije,
stranki, ki je podpisala aneks, cena ostane enaka kot je trenutna.

Z vaši komentarji, vprašanji ali željami se lahko na Petrol vedno obrnete tudi preko sistema Petrol Povej .

Hvala in lep dan še naprej

Žiga Fišer
Petrol, Strateško-korporativno komuniciranje
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Petrol je možno da bo kupil GEN-I.
wink-1.gif


Potem bomo spet skupaj.
tongue-1.gif


PS. Pri Petrolu je vezava prostovolna in jaz razmišljam da bi jo "vzel". Štrom ne bo zdaj v 2 letih nič cenejši.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Poglej kater ti v tem trenutku ponuja boljše pogoje...GEN-i mislim da nima zdaj nobene akcije (prvi račun ni zastonj), PEtrol pa mislim da ponuja 2 letno jamstvo nespremenjene cene.

Mi smo od 1.10 na GEN-iju, sestra pa je šla na Petrol.