GEN-I

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ti si res tak glup ali se delaš? Po novem zaračunavajo dodatne stroške ... natančno preberi priponko ...
 

Priponke

  • Capture+_2019-11-14-05-54-11.png
    Capture+_2019-11-14-05-54-11.png
    199,7 KB · Ogledi: 183

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Odvisno od paketa. Ali vzameš brez doplačila pa je cena kwh višja, ali pa fix strošek 0,61€ pa je kwh nekaj cenejši. Pol se pa zracuna koliko je treba porabiti, da se splača tole. Tisti ki se ogrevamo s TČ pa že tako veliko porabimo pač plačamo tistih 0,61€. Nekdo ki porabi vse skupi 150kwh na mesec, pac ne.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Jaz sem sem se septembra prijavil na bajti na paket z nižjo ceno kwh in tem stroškom, na vikendu pa dražjo ceno in brez tega stroška, pa imam sedaj na računu za oktober na obeh isti paket z zaračunanim stroškom. :bonk:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Pri rdečem Petrolu ;)
Sicer se ne strinjam vedno z njihovo "politiko",ampak gorivo moram nekje kupiti, potem pa za pike imam raje cenejšo elektriko kot pa kozarce talarjev in kufre.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Ti si res tak glup ali se delaš? Po novem zaračunavajo dodatne stroške ... natančno preberi priponko ...
V sporocilu #592 vceraj ob 18:11 pises o 1 €, jaz sem ti odgovoril s sporocilom #593. Danes ob 6:00 pa spremenis vcerajsnje sporocilo #592 in 1€ nadomestis s 0,61€ .Alles klar Herr Kommissar. :fredi:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Pri rdečem Petrolu ;)
Sicer se ne strinjam vedno z njihovo "politiko",ampak gorivo moram nekje kupiti, potem pa za pike imam raje cenejšo elektriko kot pa kozarce talarjev in kufre.
Koliko imaš dela pri petrolu s tem koriščenjem točk? Pri GEN-i me moti ta postopek podaljševanja akcij. Prej je bilo celo dovolj, da si mail napisal, da se želiš vključiti v novo akcijo, sedaj pošlješ mail, potem ti čez par dni pošljejo novo pogodbo, katero moraš potem elektronsko podpisati. Če seveda ne slediš redno zadevi in pozabiš podaljšati akcijo, pa te udarijo s tarifo, ki je dražja od vseh najdražjih ponudb. Za par mesecev "zaspiš" pa si jim ves prihranek nazaj dal.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Koliko imaš dela pri petrolu s tem koriščenjem točk? Pri GEN-i me moti ta postopek podaljševanja akcij. Prej je bilo celo dovolj, da si mail napisal, da se želiš vključiti v novo akcijo, sedaj pošlješ mail, potem ti čez par dni pošljejo novo pogodbo, katero moraš potem elektronsko podpisati. Če seveda ne slediš redno zadevi in pozabiš podaljšati akcijo, pa te udarijo s tarifo, ki je dražja od vseh najdražjih ponudb. Za par mesecev "zaspiš" pa si jim ves prihranek nazaj dal.
Letos januarja sklenil preko telefona akcijo ZIMA 2019. Uporabnik ze neprekinjeno 11 let. Lp
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Koliko imaš dela pri petrolu s tem koriščenjem točk? Pri GEN-i me moti ta postopek podaljševanja akcij. Prej je bilo celo dovolj, da si mail napisal, da se želiš vključiti v novo akcijo, sedaj pošlješ mail, potem ti čez par dni pošljejo novo pogodbo, katero moraš potem elektronsko podpisati. Če seveda ne slediš redno zadevi in pozabiš podaljšati akcijo, pa te udarijo s tarifo, ki je dražja od vseh najdražjih ponudb. Za par mesecev "zaspiš" pa si jim ves prihranek nazaj dal.
Vse sem uredil po telefonu. Pošljejo ti mail, kjer samo klikneš za potrditev in to velja za podpis. Za obe akciji sem pa napravil izračun. Pri moji porabi imam pri akciji brez plus in upoštevanjem obračunskih stroškov, še vedno nekaj evrov prihranka.Za obveščanje o novih akcijah pa imamo Alter. :)
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
ali kdo od ponudnikov ponuja dostop do podatkov na obstoječem števcu, ali dodatni-svoj števec ?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Pbutec
Vsakič moraš na Petrolu njihovo kartico ven vlect iz denarnice.
To je se najbolj smotano. Pa potem enkrat na 5? Mesecev klicati na Petrol. Sicer dobiš tudi tu redno ceno.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
distributer dobi ošpice če ga samo vprašaš kaj takega, zato bi bilo bolje če bi ponudniki pritisnili na distributerje naj odprejo podatke iz števca da bodo dostopni uporabnikom. Mislim pa da je Petrol včasih ponujal svoj "števec" Monitel, samo ne vem ali zastonj, ali proti plačilu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Vem da elektro primorska kjer je možnost avtomatsko po porabi obračuna porabo. Tudi če je gen i dobavitelj
V okolici Ljubljane pa smo lahko hvaležni če smo nekaj mesecev zaporedoma brez prekinitev, ker še vse po luftu gre, navadni števci v hišah innic je kaže da bi prišli do kake posodobitve na njihove stroske. Če bi šel delat SE, so ta strošek (Jurja do dveh) prevalilo na mene
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Vem da elektro primorska kjer je možnost avtomatsko po porabi obračuna porabo. Tudi če je gen i dobavitelj
V okolici Ljubljane pa smo lahko hvaležni če smo nekaj mesecev zaporedoma brez prekinitev, ker še vse po luftu gre, navadni števci v hišah innic je kaže da bi prišli do kake posodobitve na njihove stroske. Če bi šel delat SE, so ta strošek (Jurja do dveh) prevalilo na mene

Pri nas gen-i zadnje leto obračunava po porabi. Oz. od uvedbe števcev z daljinskim odčitavanjem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na MB koncu imamo vsi ne glede na to kdo je tvoj ponudnik elektrike z novimi števci obračun po dejanski porabi!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
ne gre za to, ampak da vidim koliko kilovatov (kW) je zdaj - ta trenutek, koliko jih je bilo včeraj ob 05:27 zjutraj, koliko kilovatnih ur (kWh) sem porabil od 3. do 14. v mesecu, itd. Vse to so novejši števci sposobni prikazati.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sigurno ti to lahko ponudi tvoj SODO (po domače tvoj elektro), seveda za primerno povračilo v šuškavih papirjih. ;)