Garmin nüvi 3597LMT

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na 3597 ne dela, ker ni podprto v FW, drugače pa poglej v temi o 3490 kjer je @nuvi3790 dal slike in boš videl spodaj kjer mu prikazuje omejitev hitrosti, čas do cilja... to so te Dashboard, ki jih lahko na nekaterih nuvijih menjaš po želji na nekaterih pa imaš žal samo eno.

p.s.
Drugače pa gre ta mapa Dashboard zraven map text, voice.....

p.s.
Pisal Developer za Smartphone link in čakam odgovor za Tracker funkcijo
wink-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.584
690
113
toti Maribor
Mogoče bodo kaj naredili. Ko sem jim poslal nazaj odgovor, da ne vem kako naj jim boljše razložim problem, saj da je težava z izogibanje plačljivih cest dovolj jasna, so mi odgovorili:

Thank you for contacting Garmin Europe. I am happy to assist you with your enquiry.

First of all, please accept our apologies for not answering your email in the time we quoted on our website. Due to an unforeseeable high volume of emails we’ve received, we’ve been working hard to respond to all customer emails within our quoted time.

In this case I can see a colleague has already acted upon your request. I trust the issue is now resolved. If this is not the case then please don’t hesitate to contact me so I can help you further.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kot sem pričakoval je odgovor za Smartphone link bol " bogi " :

Citat:


Thank you for contacting Garmin International.
Some applications may be incompatible or unavailable for some devices due to a variety of factors and limitations. These factors could range from the actual performance of your device, the screen resolution, Android/iOS version differences, and licensing issues. Most of these restrictions are applied on a geographical basis, causing some of our Android and iOS applications to be incompatible, unavailable, or restricted to certain countries or regions. We apologize for any inconvenience that this may have caused.

Please let us know if you have any additional questions or comments.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.191
25
48
Vsi odgovori od Garmina delujejo preveč splošno, kot da bi šlo za avtomatski odzivnik. Pa naj bodo to Popotnikova, Zakonova ali moja vprašanja.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.655
29
48
58
Horjul
Evo, to je pa sedaj še drugi odgovor od EUBC-ja.
Thank you for inquiring about HERE Maps.

As mentioned in our previous email correspondance, HERE Maps has no further involvement or influence on the route that is calculated by your navigation system or the related websites you have tried to calculate the relevant routes on. HERE Maps does not provide software, however our product is a database of road networks. The navigation system firmware/software calculates the route and provides the guidance whilst navigating.

Therefore we regret to inform you that we cannot provide any further assistance with the issues you are having with Garmin devices, Basecamp and Mapsource. We cannot influence their route calculation in anyway. For further assistance regarding the long routes that are calculated we recommend you to contact those manufacturers directly.

To review our map data in it's current stated please visit http://here.com/mapcreator/. Please bear in mind that this coverage does not reflect the exact coverage on the current available map update as some data may have been added to the Map Reporter database after the production of the current available update. However, the coverage on the map reporter will reflect future updates.


Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email .

With kind regards,

HERE Customer Service
PO Box 501
7300 AM APELDOORN
THE NETHERLANDS
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem gledal v FW, če so slučajno dodali .dshb pa niso tako, da še vedno ni mogoče uporabljat več.
Bom pa čez vikend probal razdret FW in ugotovit, če bom lahko kako izluščil privzet dashboard.
Če mi uspe, bomo lahko potem v FW zamenjali privzet dashboard s kakim drugim.

Upam, da ni preveč razmetano in da bom hitro našel kje se skriva privzeti.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.191
25
48
Samo kadar mu daš cilj. Če je vklopljen samo zemljevid brez vodenja, potem ta zoom ne dela in je pogled zemljevida preveč oddaljen.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.584
690
113
toti Maribor
Na zemljevidu imaš - in +, tako da si zemljevid poljubno približuješ ali oddaljuješ. Če ni vodenje, kako naj nuvi ve kako želiš gledat od blizu ali daleč. Tako kot je je OK.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.191
25
48
Kako pa je vedel 3490. Tam se je oddaljenost pogleda spreminjala glede na hitrost vožnje. Če ne bi videl, kako to deluje na drugih nuvijih, tudi tu ne bi pogrešal.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.584
690
113
toti Maribor
A zdaj, pa vem. Se pravi med vožnjo imaš prikaz zemljevida in ti bi rad, da se samodejno zoomira, glede na hitrost. Probaj pri nizki hitrost z tipko + približat zemljevid. Nato povečaj hitrost in opazuj, če ti ga vrne pri znižanju hitrosti nazaj.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Tale 3597 je za moje pojme slabši kot 3490. ( še sedaj sem jezen, ker so mi ga na Garminu zamenjali ).
Edino nosilec je boljši
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ne vem zakaj se nihče ne pritoži.
Namreč ob menjavi ti morajo dati isti nuvi ali boljšega od trenutnega ( isto funkcij ali več ).
Če ti menjajo 3490 za 3597 pomeni, da so ti dali slabši nuvi z manj funkcijami kot si jih imel prej.

Če primerjaš 3490 s 3597 so pri slednjem več funkcij odstranili kot pa novih dali zraven.

Če bi bil sam na vašem mestu bi zahteval nekaj od tega:

- Če nimaš boljšega mi daj isti model
- če nimaš nič od zgoraj navedenega mi daj denar nazaj, ki sem ga porabil za nakup.

Ste lahko vsi brez skrbi, da bi se takoj našel isti model kot je vaš, ker drugje jih še prodajajo oziroma imajo na zalogi le Garminu se ne da v roke vzet telefona in preverit kje ga še imajo.

Ta 2013 serija je bila totalen strel mimo in jim prodaja ne gre nikamor, zato jih pa na silo dajejo ven pri menjavi.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.584
690
113
toti Maribor
Ena zanimivost. Ta magnetni nosilec pri tem nuviju ima eno slabost in sicer po končani vožnji te statika,kar doboro rukne, ko ga hočeš odstarnit iz nosilca.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Sem se vrnil s poti po Maroku, pa sem občasno primerjal navigacije Nuvi 3579, Igo Primo in Sygic ( z zadnjimi kartami ).
Brez vsake konkurece je bil najboljši Nuvi, tako glede izbire poti, enostavnosti menujev, dostopnosti poi točk in upravljanja.
Sem pa v Casablanci in Fesu preklinjal Garmina, ker so mi vsilili 3597 namesto 3490. Zelo mi je manjkala funkcija pešca
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.584
690
113
toti Maribor
Za nuvi 3597 by popotnik popravek čakam večjo natančnost

https://db.tt/667W0lZm

Za vse ki imate težave z 3590 in 3597 v preboot, gre takole: Najprej priklopite nuvija na PC in počakajte, da se zažene. Nato ga z gumbom za izklop popolnoma ugasnite, nato ga prižgite in takoj , ko se pojavi garmin logo pritisnite zgornji levi kot . Ko updater zazna nuvija, takoj pritisnite OK, da se SW naloži na nuvija. Testirano 20X. Če boste držali prst v zgornjem levem kotu prej, kot se prikaže logo, ne bo šel v preboot.