Garmin Nüvi 3490LT

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Probaj to iz priponke in javi, če bo bolje.

p.s.
Priponko prvo razpakiraj
wink-1.gif
 

Priponke

  • 2099213-razpakiraj.rar
    1,3 KB · Ogledi: 355

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Odlično Popotnik, skoraj popolna thema
nahrung002.gif



Zdaj sem med desetisoči linki končno našel kodirnik html barv.
Na tem nočnem načinu bi dal še malo temnejšo zeleno recimo 155E07 in za naselja precej temnejšo rjavo recimo 723A0E

V dnevnem načinu bi pa tudi spremenil barvo vode v enako kot si jo odlično v nočnem načinu-iz svetlo modre v srednje modro.


To pa bo res popolna thema, ki zelo grd v celoti siv zemljevid spremeni v mnogokrat lepšega, preglednejšega.

Hvala za trud.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ta kodirnik je še mnogo bolj pregleden.

Temno rjavo uporabi tole: #8A5C00

Za temno zeleno pa tole: #007A29

Modro pa tisto, ki jo imaš v nočnem načinu uporabi še za dnevni način pa bo po moje thema popolna.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
467716-post_slo.gif


Najlepša hvala Popotnik.

Tej temi pa res ni več kaj za dodat-no seveda sem se spet spomnil, da bi bilo lepo imeti še hiše take kot so na TOPO karti torej svetlo rjave-barva #E89619

Če te je volja spremeni še to v dnevnem in nočnem načinu ista barva, potem bo pa res brezhibna thema
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
467716-post_slo.gif

Fantasično Popotnik
cheer.gif

Najlepša hvala za trud, thema je zdaj res popolna.
nahrung002.gif


Tole themo pošlji na Garmin in jim pokaži kaj je to dobra thema, ne pa tista obupno grda sivina v originalu.
Kakšen, ki bolj površno gleda, bo še mislil, da ima odlično TOPO karto na Garminu, ki TOPO kart sploh ne podpira
wink-1.gif


Dnevni način:


Nočni način:
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Bom sedaj naredil novo temo, ki bo namenjena samo za Garmin theme, da jih bomo imeli vse na kupu
wink-1.gif


Tej temi lahko pustim ime Janez ali pa, če želiš, povej v kako ime spremenimo to temo za ostale uporabnike.

p.s.
Lahko uporabim tvoje slike za poste v novi temi?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Seveda lahko uporabiš slike in ime, še zelo vesel sem, da nama je tako odlično uspelo popraviti themo.

Boljše theme se sploh ne da narediti in jo vsekakor dodaj na vrh med uporabno za Garmine.

V tej temi ni nobene grde sivine, ceste so mnogokrat bolj pregledne kot v originalu-avtocesta rdeča, glavna cesta oranžnordeča, glavna cesta rumena, stranska cesta bela in kolovoz siv.

Lepo se vidi področje naselje in izven naselja.
Tudi nočna tema ni samo grdo siva ampak prav lepih nemotečih barv.
Hiše so lepo vidne....

Odlično, morda kak odtenek kje(se bo videlo po uporabi na terenu) ampak res bolje se theme res ne da narediti.

Hvala v imenu vseh, ki jo bomo z največjim veseljem uporabljali.
nahrung002.gif
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
sem temo "ThemesJanez" prekopiral v 3597, pa na prvi pogled izgleda super. Bom videl, kako izgleda med vožnjo.
Bravo in hvala
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Upam da ni narobe, ker si sposojam tole temo. Imam nuvija 3490LMT, ki je dosedaj delal kolikortoliko brezhibno. Včeraj se mi je v Italiji dvakrat zgodilo, da mi je izpisal da išče satelite in jih potem ni našel celo večnost. Jaz pa na cesti, k sreči na ravnem delu ceste. Po restartu je nekaj časa deloval v redu, potem pa se je ponovilo isto. Nazaj grede domov je deloval v redu.
Imam občutek da ob vsakem zagonu predolgo išče satelite. A se da kaj pomagat, oz. kako se obrnit na servis? Kupljen je bil avg. 2012 v Nemčiji. Kako je s servisiranjem tega?
 

18zimoni

Pripravnik
27. jul 2008
279
0
16
Obala
Citat:
Uporabnik gig pravi:
Upam da ni narobe, ker si sposojam tole temo. Imam nuvija 3490LMT, ki je dosedaj delal kolikortoliko brezhibno. Včeraj se mi je v Italiji dvakrat zgodilo, da mi je izpisal da išče satelite in jih potem ni našel celo večnost. Jaz pa na cesti, k sreči na ravnem delu ceste. Po restartu je nekaj časa deloval v redu, potem pa se je ponovilo isto. Nazaj grede domov je deloval v redu.
Imam občutek da ob vsakem zagonu predolgo išče satelite. A se da kaj pomagat, oz. kako se obrnit na servis? Kupljen je bil avg. 2012 v Nemčiji. Kako je s servisiranjem tega?

Zadnje dni tudi mene hecajo sateliti v Italiji. Mislil sem da je kaj z nuvijem 1400 narobe,zato sem v službi vzel novega,nek model 2xxx,zapakiran še. Ampak problem z sateliti je ostal. Pri aktivni ruti kar naenkrat ostane brez satelitov in jih ne najde več. Zanimivo da če nuvija premaknem za pol metra je pa signal takoj na full. Na mestu kjer mi sedaj dela probleme sem ga pred tem imel štiri leta,pa je vedno delalo normalno. Ne vem pa ce je izguba signala lahko tudi posledica kakšnih problemov z sateliti,bo kdo drugi povedal ki se na to bolje spozna.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Ob vklopu mi 3490 precej dolgo išče satelite. Včasih traja več kot 10 minut da jih najde.
Po navodilih servisa od Garmina sem naredil reset naprave.
Naredil sem po navodilih:
1.Vklopite napravo
2.Dotaknite se polja “Prikaži zemljevid”
3.Pritisnite na polje hitrost
4.Držite prst na števcu, dokler ne pridete v posebno okolje
5.Izberite “Clear all user data”
6.Potrdite
Po tem postopku dajte napravo na prosto za 20 minut
S tem boste izgubili vse shranjene lokacije

Imam občutek da ni nič izbrisano, ker so ostale karte, točke, priljubljene, poti, le nastavit sem moral par stvari na novo (jezik ipd).

Express je nekaj prenesel od prejšnjega stanja (ne vem kaj, ali pa sploh nič), Mapsource pa ne najde naprave, da bi si po ročnem izbrisu vseh točk in poti vse naložil na novo.
Kaj je treba storit, da bo mapsource našel napravo? Windowsi 8 jo namreč najdejo in ko kliknem na ikono (moder trikotnik) se pokažeta dve ikoni Internal Storage in Memory card. Za Memory card pa mi kaže, da ni več prostora na njej, kar ne drži.
Kaj je zdaj drugače kot je bilo prej, ko je napravo in kartico obravnaval kot ločena pogona.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če bi namesto klicanja garmin servisa, pogledal wiki, bi lahko zadevo rešil brez resetiranja.

Glede na postopek, ki so ti ga opisali so pa na garmin servisu zopet dokazali, da so "loleki" clear user data narediš najhitreje tako, da prst držiš v spodnjem desnem kotu zaslona ob zagonu.

Če bi res rad ponastavil celo napravo potem stisni na clear non vol, pod točko 30 imaš opis za nove naprave:

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1290641/an/0/page/0#1290641

p.s.
AKCIJA , če bi kdo še rad kupil nuvija 3490
grin1.gif