Garmin monterra

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Sem malo pogledal in sicer kaj posebnega nisem odkril. ker sicer tam nisem nič potrjeval oziroma tudi prej nisem posegal v to področje bi moralo tudi po resetu ostati kot osnovne nastavitve. Skratka ni mi jasno zakaj ni povezave. Mogoče manjka kakšna malenkost.
Če pač ne gre drugače bom to prepustil garminovi tehnični službi.
Tam so stručkoti za to in bodo že odpravili to zadevico.
Drugače moram reči da GPS deluje čisto ok. Naloženo imam tisto zadnjo AR In AT ko je gor še SLO in pa CN 2015.20. Navigira OK.
Vidnost ekrana je odlična in ekran je tudi zelo hiter oziroma odziven. Razen to z USB. Če od začetka ne bi delalo bi še razumel. Brez te povezave pa tako vemo da ne moreš nič narediti.
lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ekran je mislim da enak kot na Oregonu 600 in to je res napredek. Odličen na soncu, multi touch, natančen in hiter odziv.

Si probal preko ADB in total commanderja kot sem napisal?

Vklopi si na napravi developer menu.

To narediš tako, da greš na nastavitve, poiščeš "o napravi ali slično" in 6x tapneš v polje kjer piše "delovna različica"

Nato postaneš "razvijalec" in se ti odpre nova možnost v nastavitvah "Možnost za razvijalce"

Tam imaš potem "USB debugging" opcijo, ki jo moraš odkljukat

Te nič ne stane...
 
I

Izbrisan uporabnik #488



približno tak zgleda menu, ti maš morda malenkost drugače, ker je starejši OS
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Bil sem tudi že tu v meniju in tudi to odkljukal. Sicer tam piše ko je vzpostavljena povezava kar pri meni ni. Bom poskusil ponovno.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj ima kdo drug servis Garminov ali mislis Garmin servis v Sencurju, da so struckoti?
Slednji je namrec zelo dalec od besede strucko kaj sele servis, vse kar znajo je menjava naprave ob najmanjsi tezavi.
Preveri navodila, ki si jih dobil zraven za usb povezavo.
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Ni drugega servisa. Ni posebnih navodil sicer. V predhodnih mojih GPS jih je bil Spanner to tako poznate tu je za USB malo drugače več pa ne nejdem.
Ko potrdim USB se prikažeta dve opciji in potem potrdiš željeno z klukico.
Prvo moram iti na Pomnilnik potem tam še enkrat v še en podmeni in nato piše VZPOSTAVI POVEZAVO KOT
Prva opcija:predstavnostna naprava (MTP)
V sistemu Windows lahko prenašate predstavnostne dastoteke ali v rač.Mac uporabite Android File Transfer
Druga opcija: Fotoaparat (PTP)
Omogoča prenos fotografij s programsko opremo fotoaparata in prenos datotek v računalnikih ki ne podpirajo protokola MTP

To je to dvoje

Pri možnostih za razvijalce pa je
Odpravljanje težav s povezavo USB ( smo potem dalje ko je vzpostavljena povezava) takrat več nimam težave ha ha
ID razvojne naprave
Brez zaklepanja
Dovoli lažne lokacije
Geslo za vern. kop. rač.
UPORABNIŠKI VMESNIK
Strogi način je omogočen
Mesto kazalca
Pokaži dotike
Pokaži posodobitev zaslona
Pokaži uporabo CPE-ja
Vsili upodabljanje z GPU-jem
Merilo animacije okna
Merilo animacije prehoda
PROGRAMI
Ne obdrži dejavnosti
Omejitev postopkov v ozadju
Pokaži okna neodzivanj

To je to
pri uporabniškem vmesniku lahko nastaviš geslo za popolno varnostno kopiranje
lp Ivo
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Nova Monterra je tu. Kakor koli moram kot sem že, ponovno pohvaliti našega uvoznika iz Šencurja Garmin.si da so poskrbeli za moj GPS.
Sam SW tako urejajo v Garminu kar se tiče HW lahko pride do določenih napak katerih si sicer nihče ne želi vendar se pojavijo. Danes je ta izdelava dosti robotizirana in ni da bi v roke vzel spajkalnik pa kar nekaj polotal. Hočem reči da kolikor je uvoznikov kjerkoli po svetu pač ne morejo biti opremljeni da bi reševali boj zahtevna dela za vse obstoječe naprave. Včasih že zadostuje da se do njih lahko nasloviš tako da pričakuješ prijazen odnos in če ti pri vsem lahko odpravijo samo kakšno malenkost.
Verjetno imamo vsi tudi izkušnje z kakšnimi neprijetnimi trgovci ko se pri reklamacijah zadeve grdo zapletejo čeprav naj bi bila pravila jasna.
Izkušnja ostaja pozitivna.
lp
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Kot vidim je tema kar dosti obiskana in da ne bo ostalo samo pri tem se javljam z sporočilom da Monterra deluje po pričakovanjih. Navigacija lepo deluje kot na kolesu ali v avtu kjer sem Monterro do sedaj uporabljal. Pri Androidu sem dodatno dodal še aplikacijo za Skype in Viber.
Toliko na kratko za sadaj zadovoljen z Monterro.
lp
 

Podobne teme