Garmin Montana 600

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Pred kratkim sem nabavil GPS Montano 600. Ker sem prej že imel GPSMAP 60csx in pa GPSMAP 62s mi začetek dela z Montano kljub razširjenemu meniju ni povzročal težav. Moram reči da sem z napravo zadovoljen in če se kdo sprašuje za velikost meni ni prevelik. V primerjavi z 62 setko debelina enaka malo je širša po višini pa mislim da ga 62 setka z anteno celo prekaša.
Edina stvar katero še nisem uspel rešiti je da pri uporabi slušalk med navigacijo ni tona. Je v prvih korakih potem izgine. Nosilca za avto še nimam. V demo načinu pa je preko slušalk slišno v vseh profilih ne glede na pešca ali avto. Torej kje je ključ do rešitve.
Če mi kdo lahko svetuje.
lp Ivo
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem imel v roki model 600, meni je napram Oregonu prevelik in pretežek
smile-1.gif


Ker sem hotel tudi nabaviti.

Glasovno vodenje pa je samo preko avto nosilca, kolikor sem zadevo preverjal.
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Glede velikosti se pač vsak lahko odloči in vzameš manjši model. Mislim da bi moral glasovno voditi tudi z uporabo slušalk. Danes sem ponovno testiral v demo načinu in menjal slušalke. Zadeva deluje. Ponovno poizkusim z vključitvijo satelitov in vključim kar točko doma katera niha okoli hiše in po preračunavanju tako javi prispeli ste na cilj. Tako se glas pojavi kot se mi je nekajkrat že pri startu. Javil sem na garmina in mi svetujejo da bi napravo poslal na servis. Če res ne bo nijno bi raje zadevo rešil brez tega postopka. Upam da sami naredijo kakšen test in mi javijo.
lp Ivo
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Napravo poslal na servis. Sedaj imam v rokah izpravno napravo. Zvok sedaj deluje tudi preko slušalk kot je to tudi predvideno.
Kot imajo nekateri modeli GPSov vgrajen Bluetooth škoda da ga pri garminu niso dodali tudi v Montani. Mogoče bo to kdaj nadgradnja.
lp Ivo
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Ker opažam da je tema dobro gledana še dodatno če je komu v interesu in dvomi o nakupu oziroma se ne more odločiti.
GPS odlično deluje v avtu na samostoječem nosilcu z vgrajenim zvočnikom. Podlaga nosilca je pregibna in se prilega vsaki površini z nedrsečo podlago. Uporaba CN E in AR.
Cevni nosilec za montažo v mojem primeru na kolo je dosti kompakten z možnostjo dodatnega varovala proti odstranitvi garmina.
Tako ali tako moraš imeti proti nepridipravom kolo na očesu ha ha.
Z žično slušalko je ravno tako možno glasovno usmerjanje. Sicer so pri uporabi na kolesu bolj interesantni drugi podatki mogoče pa tudi glasovno vodenje pri kakšni turi po neznanem. Glede na audio izhod bi lahko uporabil tudi mini zvočnik in se izognil kabla.
Opcije obstajajo.
Nastavitev profilov in izbira podatkov kateri bi te zanimali pa je kar precejšnja.
Tudi ekran je kar dobro viden.
Skratka meni ni žal da sem ga nabavil.
Velikost ni problematična.
lp Ivo
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mene pa je zmotila prav velikost in robustnost ohišja.

Pokaži eno fotko kako izgleda na kolesu pa bodo ostali takoj razumeli
smile-1.gif
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Kar se tiče velikosti sem malo nazaj že opisal fotka pa ne bi škodila. Bo potrebno pripravit. Drugače pa je fizično možno naprave primerjati v Garminovi trgovini v kristalni palači BTC LJ.
Bom poskusil poslikat.
lp Ivo
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Sicer je na youtube dosti posnetkov in tudi primerjava velikosti med Montano 600 ; 62s stko in Oregonom.
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Snecer pravi pokaži fotko.
Fotke sem pripravil in upam da bo link deloval. Pa še kratka razlaga. V temu obdobju se kolikor je možno vozim z gorcem ali pa trekingom. Specijalka sledi kasneje. Treking je od Marina in ima fajfo zelo strmo. Fajfo sem izbral za namestitev. Starejše kolo katero tudi uporabljam za razna potovanja. Marsikje je že bil. Torej da garmina izravnam sem naredil dodatni nosilček za namestitev originalnega cevnega. Na balanci je ponavadi bolj malo prostora in bi že če bi prišla v poštev samo namestitev garmina po dolžini.
Na gorcu je manjši naklon fajfe pogled sicer direkten na garmina kar ni slabo vendar svetloba najlepše pada na ekran pri vodoravni namestitvi. Tako je tudi v soncu kar dobro viden ekran. Specijalka ima fajfo že kar dosti vodoravno in se bo dal naklom verjetno prilagoditi že da podložim kakšen košček gume.
Mimogrede sem dodal še nekaj printscreenov iz naprave.
lp Ivo
http://www.mojalbum.com/ivoho/montana-600
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lepo si se potrudil in zanimivo pritrdil zadevo, le vijake bo treba dati krajše a ne
smile-1.gif


Koliko pa kaj realno držijo baterije?
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Res je imam celo dva rostfrej vijaka enaka kot otiginal katera sta krajša tako da jih bom zlahka zamenjal. Ko bom prešaltal na specijalko pa bosta ta dva taprava ker je fajfa debelejša.
Trenutno baterij ne uporabljam ker se po recimo mojih triurnih turah aku sprazni na kot sem zadnjič slučajno pogledal na 85% in ta čas če je priklopljen na PC ali v avtu se spet napolni tako da praktično tudi polnilca še nisem uporabil.
Sem si pa že zadal da ga enkrat res izpraznim da tudi sam sebi odgovorim na tvoje vprašanje.
Baterije verjamem da držijo dlje. Aku so ponavadi celice 1,2V baterije 1,5 in je že tu določena rezerva pa še sama kapaciteta.
Če se ekran tekom dneva dostikrat prižiga je dobro da daš svetilnost kar na ničlo ker ti pri dnevu tako ne koristi. S tem tudi nekaj privarčiješ. Bom tudi to iztestiral.
lp Ivo
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj ima zagotovo varčevanje z baterijo in samodejno ugašanje ekrana, enako kot Oregon
smile-1.gif
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Vsekakor je tudi ta opcija tako da ti pritem v celoti ekran ugasne. Če seveda daš samo svetlobo na minimum še vseeno vidiš kaj je na ekranu. Sicer moraš zadevo vsakič sprožiti. Ja sej teh malenkostnih nastavitev je res veliko. Dobro da si v vsakem profilu lahko že v naprej nastaviš kaj želiš. Pa še kakšen profil si na novo ustvariš.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, saj je tako narejeno, da ko pride do spremembe poti (odcep, križišče itd.), se zaslon sam vklopi in nato gre spet "spat".

Torej, ko naprava "aktivno" deluje se ekran sam vklopi.
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Se strinjam priznam pa da to nisem uporablja. Pri 62s sem to enkrat vklopil. Tudi ni slabo če že je ponujeno.
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Še ena zadevica katera bo mogoče koga zanimala pa da je ne pozna gre pa za glasovno vodenje.
Torej Montana 600 to omogoča v avto nosilcu ali pa na avdio izhodu preko slušalk. Pride pa do problemčka in sicer kateri mogoče ni vezan samo na Montano600. Pri uporavi CN ni problema. Kaj pa AR in AT .
Kot sem bil poučen že pri Nuvijih AT ni bila priporočljiva in se je izkazalo tudi tu.
Ob istočasni uporabi obeh glasovno ne deluje. Preizkusil sem vse vrijante celo če sem kasneje med delovanjem AR dodal še AT je glasovno vodenje ostalo. Torej sam CN ali AR.
Tu pridejo v poštev profili da potem vsakič ne preklapljaš po zemljevidih.
Kaj pa na kolesu. Ali sploh potrebujem. Gre bolj za igračkanje. No če pa že je pa se še tu malo pozabavajmo. Škoda da ni dodan bluetooth predvsem bi to prišlo prav motoristom v kombinaciji čelade z vgrajenimi zvočniki.
Celo sem našel na netu en bluetooth vmesnik z 3,5 vtičem da bi ga recimo povezal z brezžično slušalko. Tu ne vem če bi se napravi spoznali med seboj. Ponavadi je potrebno kaj vpisati kar se pri garminu ne da. Slušalka na kabel ne vem če bi bila primerna za kolo.
Nakar najdem na netu mini zvočnike kateri naj bi bili celo zelo glasni in držijo tudi do 12 ur. To bi že lažje kam pripel na kolesu.
No mogoče ob priliki še kaj takega stestiram.
Da zaključim tudi brez vsega tega bi šlo.
Lp Ivo
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Nasvet......kolker sem svojega oregon450 uspel spoznat ( zahvala gre tud Snecerju
priden.gif
da ga ne ppozabim )

Če izklopiš kompas ( v več kot 3/4 primerih ga etak ne rabiš ) se avtonomnost baterij zelooooo poveča!
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Vsaka izkušnja je dobrodošla. Tudi izključitev kompasa lahko nekaj doprinese.
Včeraj vklopljen približno 4,5 ure in danes pol ure stanje baterije 70%. V uporabi aku.
Če bi torej ta čas delovanja bil še 2x bi verjetno ustrezalo podatku po od garmina 16 ur.
Enkrat ga moram res pustiti do izpraznenja.
Še to. pri vodoravni uporabi GPSa je dobro ekran zakleniti ker se ti sicer prikaz tudi obrne podobno kot če ga obračaš v roki.
Sploh če ga želiš imeti v tem položaju tako nima smisla da se ti vseskozi obrača kjerkoli ga imaš.
lp
lp
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Koliko ur bo vzdržal aku.
Vklop Montane 600 ob 6:15. Aku kaže 100%
Po 8 urah odčitek ob 14:15 Aku kaže 56% napolnjenosti.
Uporaba prve pol ure na poti brez podstavka samo položen z naključnim vodenjem do neke točke. Nato ostali čas v zaprtem prostoru natančnost slabša in se spreminja. En odčitek recimo satelit 32m.
Vmes teh 8 urpol ure malo gibanja zunaj in v ostalem vmesnem času malo menjave menijev pri 50% nastavitvi svetlobe z 15 sek časom osvetlitve tako da se je malo aktiviral.
Še recimo v času ene ure je pridobil 1,3 km poti in nekaj višincev. Glede na zaprti prostor se je tudi višina spremenila. Ko sem ga odnesel ven tiste pol ure se je višina uravnala in izenačila z satelitsko v recimo nihanju ± 1m kar je več kot zadovoljivo.
Pričakujem še nadalnjih 8 ur delovanja.
lp Ivo
 

Podobne teme