Garmin in zemljiški kataster

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Probaj samo t 1 vključeno karto.
Na 6xc sem to probaval in v nekih konbinacijah kataster+topo ne prikaže katastra, samo kataster pa prikaže.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Saj to si lahko z malo hokus-pokusa preneseš sam iz UE dol...
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Men je bilo to bolj kot zanimivost, ker vsake toliko časa kdo sparšuje za te karte, da jih pač nekdo ponuja.

Kak točno pa je ta postopek za te karte? Lahko malo več poveš, bolj natančna navodila?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Sem 1x mal probaval pa opustil potem ker sem si inštaliral Linux pa je bil sam sistem preveč nov za eksperimentiranje....probam ko dam Winse nazaj

Gre pa tkole da sliko (google maps itd....) uvoziš kot karto v GPS

http://www.islovenija.si/gisapp/?
Izbereš občino......naložiš katastrski lajer ( sem nekaj probaval pa noče free userju....mislim da se moraš registrirat!)
Uglavnem na sliki vklopiš meje parcel.....in potem to sliko izvoziš v garmin.....treba je še koordinate določit da jo upariš.....je kar nekaj dela ampak se da... :)


Tale bo še najboljši!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Tukaj imaš še namenski QGIS program za igrat se: https://qgis.org/en/site/about/index.html

Ne vem pa (oz se nisem poglobil nikoli) kje model dobi kompleten fajl občin...najbrž se da......da ne delaš posameznih slik...

Ker če te zanima recimo 100 zemljišč.....ne vem če bi si uparjal 100 slik...najbrž se da to dobit kot mapo/karto :)
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
+ QField za prenos na telefon/tablico.

Še vedno pa velja, da so meje na javno dostopnih mestih prikazane zeeeelooo informativno. Ne se 100% zanašati na PISO ipd. Zna v naravi kar precej "leteti mimo", sploh ko pride geodet in uporabi vse uradne korekcije.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
+ QField za prenos na telefon/tablico.

Še vedno pa velja, da so meje na javno dostopnih mestih prikazane zeeeelooo informativno. Ne se 100% zanašati na PISO ipd. Zna v naravi kar precej "leteti mimo", sploh ko pride geodet in uporabi vse uradne korekcije.
To itak. Mam neke parcele ker so bile kupljene z uradnim mejnikom zacahnane na travniku, brez ovir in ko garmina pustiš tam pol ure vidiš da kaže premike za 2-3 metre v nekem krogu.
Zadeva mi je pač zanimiva da bi imel svoje parcele označene in nato še karta z usemi parcelami.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Ima kdo novejši gozdarski zemljevid?
Stari "gozdarki kataster" na novejših ročnih garmin napravah Gpsmap 66 ne kaže več stevilk parcel, zgolj piko.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Gre se za karto, ki jo naložiš na Garmina
Kataster.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N