Garmin in zemljiški kataster

Svedr

Pripravnik
13. apr 2010
75
0
6
... Samotar, 200 parcel..... haljooooo, veleposestnik......... lahko ti jih sflitriram.... piši na ZS....
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Citat:
Uporabnik Svedr pravi:
... Samotar, 200 parcel..... haljooooo, veleposestnik......... lahko ti jih sflitriram.... piši na ZS....
Hoste je precej manj, nekaj parcel oz. več parcel v kosih. Ostalo pa je kmetijska zemlja teh pa se nabere. Še od marije terezije je kataster oz. zemljiška knjiga
 

sunka

Zelenc'
24. sep 2013
18
0
1
Če koga interesira imam program ki izvozi iz PISO gpx track datoteko za Garmina. Vhodni parametri so občina, katastrska občina in pa številka parcele. Poleg tega program zna pretvoriti izvožen GeoRSS zaznamek v gpx track.

P.S.: glede natančnosti, imajo parcele na PISO dostikrat napako v N metrih. Jaz uporabljam zadevo za lociranje parcele v gozdu, nato pa se navigiraš po starih mejah.

Lp
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
To bi bil pa uporaben program in se priporočam.
Ttorej ti parcelo zariše kot track/sled?

Tudi sam uporabljam PISO tam najdem parcelo nato pa WGS84 koordinate prenesem v garmin in se po njih približno orientiram.

Shranim kot:
-parcela 11/2-mejnik sever
-parcela 11/2-mejnik jug
-parcela 11/2-mejnik vzhod
-parcela 11/2-mejnik zahod
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kam pritiskate
smile-1.gif

Probajte preko ZS
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Je pa to samo približno, da ne bo kdo mislil, da mu bo našlo točne mejnike.

V gozdu kje v dolini med smrekami je lahko napaka tudi 50 in več metrov.

Se pa lepo pomaga nekomu, ki približno ve kje so njegove parcele bile in se potem, ko je zraven dobro spomni mej.

Me pa zanima kater garmin najbolje lovi GPS signal?
Po mojih izkušnjah novejši kot je slabše lovi(vsaj kar se cestnih tiče).
 

sunka

Zelenc'
24. sep 2013
18
0
1
Glede na to da je kar nekaj zanimanja za program, objavljam kratka navodila in download link. Poleg tega sem vmes dodal še izvoz iz portala http://prostor3.gov.si/javni/login.jsp?jezik=sl.

Trenutno ima 3 načine delovanja. Za vsakega je tudi že pripravljena pogonska datoteka:
1. IzvozGeoprostor.bat za izvoz iz PISO portala (Rezultat je datoteka z imenom <obcina>_<katastrska_obcina>_<st_parcele>_<zaporedna stevilka dela parcele>.gpx)
2. IzvozProstor3Gov.bat za izvoz iz prostor3 portala (Rezultat je datoteka z imenom <katastrska_obcina>_<st_parcele>_<zaporedna stevilka dela parcele>_<zaporedna stevilka dela parcele>.gpx)
3. PretvoriGeoRSS.bat za pretvorbo GeoRSS xml datoteke v gpx datoteko

link: Prenos

P.S.: mnenja, težave in pripombe mi pošljite na ZS. Zaenkrat je zadeva seveda BETA. Če ima kdo željo da bi pomagal, lahko pošljem tudi izvorno kodo.

Lp
 
Nazadnje urejeno:

sunka

Zelenc'
24. sep 2013
18
0
1
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Je pa to samo približno, da ne bo kdo mislil, da mu bo našlo točne mejnike.

V gozdu kje v dolini med smrekami je lahko napaka tudi 50 in več metrov.

Se pa lepo pomaga nekomu, ki približno ve kje so njegove parcele bile in se potem, ko je zraven dobro spomni mej.

Me pa zanima kater garmin najbolje lovi GPS signal?
Po mojih izkušnjah novejši kot je slabše lovi(vsaj kar se cestnih tiče).

Sicer nimam ogromo izkušenj ampak imel sem na posodo eTrex 30 za iskanje mej po gozdu in ni bil preveč natančen, dostikrat je tudi izgubil signal.

Sedaj sem kupil letošnjih reviewih. Sicer sem ga uporabil v gozdu samo 1x ampak moram reči da sem zelo zadovoljen saj je natančen, ne izgublja signala in hitro se umiri ko stojiš na določeni točki.

Lp
 

sunka

Zelenc'
24. sep 2013
18
0
1
Zdravo,

Samo še update, od zadnjega post-a se nisem pretirano več ukvarjal s tem projektom. Tule je link do izvorne kode: https://www.dropbox.com/s/nlw9cynfusgx2r7/D48ToWGS84.rar

Če se bo izkazalo da je precej interesa za zadevo, lahko uredimo tudi source control za razvoj
smile-1.gif


P.S.: build za zagon je v D48ToWGS84\D48ToWGS84\bin\Debug

Lp
 
Nazadnje urejeno:

sunka

Zelenc'
24. sep 2013
18
0
1
Da, to je zadnja verzija ki jo imam - ima pa še seveda buge. Prenehal sem se ukvarjati zaradi pomanjkanja časa in motivacije (kar je bilo parcel ki jih potrebujem sem jih izvozi)

Lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Hvala ti za vse do sedaj in upam, da boš forum spremljal še naprej.
nahrung002.gif


Če slučajno ne boš imel časa in če bi bilo zanimanje, bi te pa prosil, če mi lahko na ZS pošlješ tvoj mail, da se te da kontaktirat v primeru večje zainteresiranosti za razvoj
wink-1.gif
 

Mato82

Pripravnik
3. jul 2008
34
0
6
Zdravo, mene pa zanima če lahko kako naredim karto iz geolociranit topo kart, imam namreč geolocirane tiff file topo karte slovenije ter ortofoto podloge pa me zanima če si lahko naredim kako svojo karto, ker v acad ko potegnem mi jih geolocira. se da kako to uvozit v garmina, ker pol imam boljšo kot je topo karta, če bi imel to za podlogo. lp, matej
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
V kolikor imaš ročno napravo:
export v kml ali jnx (tu rabiš patchan FW)
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
A se je še kdo igral s programčki, ki jih je naložil Sunka?

Lansko leto mi je uspelo naložiti vse parcele na moj android telefon. Letos ali ne znam več, ali zadeve ne delujejo več.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Če je kdo takšne volje, ga prosim za napotke kako se lotiti izdelave karte ali pa zgolj mejnih točk za lastne parcele.

Na voljo imam Garmin Nuvi 660, od telefonov pa Lenovo Androida in Nokio Lumio 530 (WP). Lenovo je na odprtem terenu zelo natančen, Lumia pa niti ne vem kako se obnese. Skratka... v alinejah, kaj storiti... Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

EasyW

Zelenc'
19. maj 2008
3
0
1
Pozdravljeni
Si bom sposodil kar to temo ker je še najbližja zadevi katero urejam. Zanima me prikaz gozdnih parcel na napravi nuvi 2xxx ali kateri koli nuvi napravi. Imam karte Adriatopo poimenovano gmapsupp.img in mapo DKN11.img skopirane iz gozdarjevega gps 62s. Zemljevidi topo se lepo prikažejo plast digitalnih katastrov pa ne. Ali je sploh varianta, da bi se to prikazalo na napravi Nuvi ali ne in če že kako pripraviti samo napravo do tega. Potrebuje se zgolj za informativno iskanje parcel ker so razmetane sem ter tja ter sosednjih lastnikov zaradi dogovorov.