Garmin Fenix 3, Suunto Ambit 3, Polar V800

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kot da je kalibracija tako zapletena zadeva, pritisneš komando in vneseš trenutno nadmorsko višino. Sedaj imam Ambit3 in ima že po defaultu vžgano izravnavo barometričnega višinomera z GPS merjenjem višine. V glavnem, to neumnost sem kmalu izklopil, ker sem nenadoma na izletih štepal po več sto dodatnih višincev iz ljubega mira. Recimo, sediš nekje v hribih na travci, ješ sendvič in vmes gledaš, kako skačeš po 5 in več metrov gor in dol.
bonk.gif
Sem bil na vrhu Grintavca, kjer so idealni pogoji za GPS merjenje in v času 5 minut naredil po GPS okoli 15 višincev in 10 dolžinskih metrov.
 

skylili

Zelenc'
2. jun 2015
4
0
1
Jaz se odločam za Fenix 3...zanima me kako je z samo
kvaliteto "obroča" oz bezela na uri..naj bi se zelo hitro popraskal in posledično je viden srebrn bezel.. ker je pdv coating pač srebrn pobarvan v grey barvo..velja za obe verziji sapphire in grey..silver verzija pa nima teh problemov.. všeč mi je grey verzija ampak naj lastniki Fenix 3 ur kaj več napišejo!?

lp, Sky
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Madona ne, eni mate na zapestjih več, kot jaz v roki (GSM), kaj hudiča se počne vse s temi "urami" da so tako popularne?

Jaz včeraj naročil tole, pa mi je bilo žal teh 25 eur, da bi dal 200+ mi je nepredstavljivo:

http://www.ebay.co.uk/itm/Adid...=item28003d776d

Potem pa gledam maraton, pa imajo afričani one navadne ure iz persila gor, a rekreativci pa rabijo vsega boga
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Madona ne, eni mate na zapestjih več, kot jaz v roki (GSM), kaj hudiča se počne vse s temi "urami" da so tako popularne?

Jaz včeraj naročil tole, pa mi je bilo žal teh 25 eur, da bi dal 200+ mi je nepredstavljivo:

http://www.ebay.co.uk/itm/Adid...=item28003d776d

Potem pa gledam maraton, pa imajo afričani one navadne ure iz persila gor, a rekreativci pa rabijo vsega boga
smile-1.gif

Jah, ti recimo daš xx € na mesc za fitnes, ja za dam 300 pa mam uro za par let. Pa sva na konc na istem
wink-1.gif

Kaj delaš? Če si mal norc na podatke, potem s tem pač vidiš napredek, statistiko, razdaljo,... pač, podatke
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
To je zdaj bolj jasno ja, brez podatkov težko človek beleži napredek
smile-1.gif


Samo čuj, na fitnes bi blo tudi pametno kaj it, ne vem kako bi drugače dodal kaj mišic na sebe, edino če imaš takšno delo, ali pa narediš ogromno vaj z lastno težo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Mogoče kakšna sponzorska obveznost, kaj pa rabijo ti profiji ure, bo gledal pritisk in GPS podatke?
wink-1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik skylili pravi:
Jaz se odločam za Fenix 3...zanima me kako je z samo
kvaliteto "obroča" oz bezela na uri..naj bi se zelo hitro popraskal in posledično je viden srebrn bezel.. ker je pdv coating pač srebrn pobarvan v grey barvo..velja za obe verziji sapphire in grey..silver verzija pa nima teh problemov.. všeč mi je grey verzija ampak naj lastniki Fenix 3 ur kaj več napišejo!?

lp, Sky

2 meseca in pol že imam F3, ki jo nosim tudi kot "dnevno" uro, torej cel dan (razen med spanjem in ko sem na kolesu, kjer jo imam pritrjeno na krmilo), pa nima niti ene praskice. Je pa na forumu https://forums.garmin.com/forumdisplay.php?492-fenix-3 razbrati, da obstajata dve grey verziji: svetlejša in temnejša. Pojma nimam katera je moja, vendar z njo nimam nikakršnih težav, kupil pa sem jo pri nas, uvoženo preko Geoseta.

Kot sem že omenil, je moja F3 brez praske, kljub temu, da sem z njo že večrat zadel tudi kaj tršega. Predvsem pa navdušuje s funkcijami, izgledom in nenazadnje z možnostjo spreminjanja osnovnega ekrana (Watch Face - https://apps.garmin.com/sl-SI/devices/fenix3/appTypes/watchface/apps ), saj mi to omogoča, da jo res lahko nosim prav povsod, tudi na bolj formalnih dogodkih.

Pred tem sem imel Ambita 1 in nekaj časa tudi dvojko (ki se BTW, od enke razlikuje le po bolj obsežnem pomnilniku in nekaj funkcijah, nikakor pa ne po natančnosti), ki mi na roko nikakor ni sedel dobro, je bil v primerjavi z F3 mnogo bolj neroden za uporabo, predvsem pa me je na potovanjih motilo, ker ga nisem mogel priključiti na splet, brez tega pa Ambita ni možno ne arhivirati in ne nastavljati (F3 lahko preko USB OTG priklopiš direktno na pemetni telefon in arhiviraš podatke, nastavitve pa prav vse lahko opraviš na sami uri).

Na prej omenjenem forumu je opisanih ogromno težav z F3, ki jih jaz ne opazim (res pa je, da ne uporabljam funkcije Run ampak le Hike). Natančnost je popolnoma enaka Ambitu (imam posneto isto kolesarsko turo z večimi napravami, enkrat celo istočasno, F3 & A1, kjer je A1 totalno pogorel).

Tudi na Ambit lahko nalagaš aplikacije, vendar pa mi tam ta del nikakor ni "zaživel", medtem ko je na F3 to mnogo bolj "priročno" in bolj zabavno (večja resolucija, barve, ...). Z malo truda si lahko tudi sam narediš ekransko sliko popolnoma po svojem okusu.

Sicer ima tudi A3 nekaj funkcij "SmartWatch", vendar pa jih ima F3 več in bolje, lepše ter uporabnejše realizirane. Ko s kolesom rinem v kak dolg klanec je pravi užitek na uri na krmilu videti kdo te kliče, oziroma ali si dobil kako pomembno sporočilo in je vredno ustaviti in odgovoriti. Seveda to omogoča tudi Ambit 3, ki pa ima le BT in nič več ANT+, kar pa je, vsaj zame, nesprejemljivo.

F3 ima tudi WiFi, preko katerega se mi avtomatsko prenesejo vse vadbe in posodobitve, a kljub temu z enim polnjenjem zdrži (nonstop WiFi in BT) več kot en teden, če pa je vklopljen še GPS, pa najmanj 20 ur (BTW, F3 omogoča polnjenje tudi med vadbo). Ko pa uporabljaš uro le za merjenje časa, tlaka, temeperature, višine in kot kompas, pa zdrži več kot en mesec.

Nekateri na forumu se sicer pritožujejo nad natančnostjo GPS (jaz se ne, kar deluje enako kot Ambit), vendar pa v kratkem pričakujemo nadgradnjo, ki naj bi drastično izboljšala GPS performance na F3.

-add

Priznam, da sem verjetno tudi malo pristranski, ker me je že pri predstavitvi F3 prevzel sam izgled te ure ( https://www.flickr.com/photos/primozp/sets/72157650668389625 - niso vse fotke moje!) in bi z njo verjetno nadomestil Ambita, tudi če bi bila slabša od Ambita, saj Ambit v primerjavi z F3 izgleda, blago rečeno, ubogo.
Na srečo pa, vsaj po mojih merilih, F3 ni nič slabši od Ambita, ampak mu je pri GPS vsaj enakovreden, pri vsem ostalem pa je daleč pred njim.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Kakšna pa je prednost teh ur glede na fitnes zapestnice? Recimo microsoft band mislim da ima tudi senzor utripa, GPS, accel, gyro...ni da ni...pa še uporabljaš lahko za kaj drugega, kot samo fitnes zadeve, kjer ur verjetno ne moreš (email, SMS...)
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
niti razilagati se mi ne da. najprej si razjasni osnove. potem pa sprasuj. itak imas google na telefonu pravis.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Mislim, da sem vseeno dovolj aktiven, če ne še bolj, kot večina na tem forumu, tako da sem neka ciljna publika za te ure.

Gledam specifikacije in mi jasno zakaj ura, ok. razumem zakaj navadna ura in pasek, da imaš pač kalorije, ker pasek + telefon je hudo nepraktično, ampak zakaj uro za nekaj 100€, če lahko recimo fitnes band, ki je uporaben še za kaj drugega. Edina prednost ure je, da je vodotesna do nekaj metrov, tako da jo lahko uporabljajo tudi potapljači in pa plavalci.

Recimo ena prednost banda pred uro - UV senzor. Tako jo lahko tudi uporabiš kot merilnik izpostavljenosti soncu, da veš če si bil dovolj časa na njem ali ne (kar je dandanes zelo popularno zaradi vitamina D)

Pa zdaj če nekdo ima to uro, še ne pomeni, da je nek fitnes zanesenjak, lahko da je samo not padel, čez nekaj let bo pa že na kavču.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
lej, polar V800 ima funkcije... sam pa razisci kaj pomenijo. pa ne se ozirati na niggerje, ker so dobri samo do maratonskih razdalj, pa se to ravninske, naprej jih belcki sisajo po levi in desni.

Orthostatic Test
HRmax (user set)
HRmax (age-based)
Polar Fitness Test
Polar OwnCal® – Smart Calories
HR-based target zones with visual and audible alarm
Automatic age-based target zone – bpm / %
Average, minimum and maximum heart rate of training
Heart rate – bpm / %
Heart rate zones
Training Benefit
Training load
Recovery status

24/7 Activity Tracking
Activity Goal
Steps and Distance
Active Time
Sleep Duration and Quality
Activity Benefit
Activity Intensity Levels
Inactivity Alert

Swimming Metrics – Pool Swimming
Interval Timer
Interval trainer guided workouts – heart rate / distance
HeartTouch – button-free operation of wrist unit
Vibration and audio alerts
Tap gestures
Manual and automatic laps
Sport Profiles (adjustable)
Transition times in multisport training
Multisport training
ZonePointer
User configurable displays
Training reminder
ZoneLock

Steps
Advanced training analyzing
Map view
Relive
Sleep duration and quality
Training targets
Activity zones
Advanced activity analysis
Training diary
Training load
Recovery status

Route guidance
Back to start
Autostart/stop
Distance – training, lap, trip and total
Race Pace
Speed/Pace – current, average and maximum
Running Index
Power save mode

Cadence – current, average and maximum
Speedsensor>Speed – current, average and maximum
Distance – training, lap, trip and total
Bike settings – for three bicycles
Autostart/stop
Race Pace
Incline Measurement

Kéo Power Bluetooth® Smart features

Stride sensor Bluetooth® Smart features Cadence – current, average and maximum
Distance – training, lap, trip and total
Jump Test
Race Pace
Running Index
Average stride length
Speed/Pace – current, average and maximum
Speed/Pace-based target zones with visual and audible alarm

Memory capacity 60 h training with GPS and HR
Training files (with summaries) – 14
Training diary
R-R Recording
Weekly history

Temperature
Altitude, ascent and descent – meters, degrees, percentage
Barometer

Backlight
Smart Notifications
Firmware update
Date and weekday indicator
Button lock
Battery life: Up to 13 h training time, 50 h in GPS low power mode, 30 days in time mode with daily activity monitoring
Rechargeable battery with custom USB cable
Time of day (12/24h) with alarm and snooze
Water resistant – 30m

Compatible with PC Windows XP, Windows 7, Windows 8, and later
Compatible with Polar Flow mobile app via Bluetooth Smart
Compatible with Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8, and later
Compatible with Polar Flow web service via custom USB cable
Data export
Training history export (polarpersonaltrainer.com) (Q3/2015)
Training history export (ProTrainer 5) (Q3/2015)
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
en penis si ti aktiven in sportnik, ce ne ves osnov, npr kaj je kadenca in ne znas nasteti osnovne cone utripa in kako jih izracunas. VO2max?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.391
9.833
113
kod Džej-Zija
Kot bi prebivalec centra Ljubljane spraševal enega hribovca, čemu rabi terenca in traktor.
bonk.gif
Ti si fitness freak, zato ti od ure prav pride srčni del. Za alpiniste, hribolazce, tekače, gorske tekače, kolesarje, gorske kolesarje, plavalce, triatlonce, smučarje, turne smučarje itd. pa te ure predstavljajo vir izjemno koristnih informacij. Od planiranja poti, navigiranja, sledenja poti, analiziranja, orientacije, organizacije treninga, spremljanja dogajanja skozi trening itd. Vsak jo lahko izkoristi za svoj namen. Eni jo zelo izkoristijo, drugi malo manj, a večini pride zelo prav. Tudi srčni del dela bolje kot zgolj vodi statistiko pulza. Namensko razvita tehnologija, ki beleži vsak utrip posebej in razmik vmes, zna celo določiti učinek treninga in pomagati pri načrtovanju le-tega za boljše rezultate. To v nobenem primeru ni primerljivo z enim ubogim neumnim bandom, ki napol meri utrip in kvazi šteje korake.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Prednost je tudi, da dela več kot en dan, kar ti fitnes bandi ne zmorejo. Precej teh je takih, da so še na švic občutljivi, kaj šele ma več vode.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Microsoft band si že sprobal, bojda ni tako švohn? Takšen cigel od ure na roki nič ne moti? Mene že tista iz persila moti, če je aktivnost bolj razgibana.

mosseero, delno sprejmem razlago
wink-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Microsoft band je vsaj 250-300 eur. Za tak denar ziher pogledam prej za uro, kot zapestnico...