Garmin Fenix 3, Suunto Ambit 3, Polar V800

mravac

Pripravnik
29. sep 2007
100
0
16
Hi
Zanima me kje se izklopi piskanje in vibriranje med tekom. Je nadležna stvar:/

Lp
 

mravac

Pripravnik
29. sep 2007
100
0
16
Hi

Mogoče kdo ve ali kje na netu obstajajo že narejene poti za hribe recimo? Da potem samo preneseš na uro?
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik mravac pravi:
Hi

Mogoče kdo ve ali kje na netu obstajajo že narejene poti za hribe recimo? Da potem samo preneseš na uro?

Hribi.net ima kar nekaj trackov. Pobrskaj.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Lastniki Fenixa 3, ne pozabite nadgraditi svojega F3 na najnovejšo verzijo FW 5.00!

Poleg nekaj deset dodanih funkcij (glede na osnovo iz marca 2015) so "speglali" praktično vse funkcije in zlasti višinomer deluje fenomenalno, celo bolje kot na Suunto CORE (brez GPS) in vsaj enako dobro kot FusedAlti na Ambitu (z GPS)!
 

susko

Zelenc'
14. okt 2015
4
0
1
Sem instaliral najnovejšo verzijo, ampak nisem prepričan če je vse ok. Namreč v Garmin Expres mi piše verzija FW 5.0, v napravi F3 pa 6.15 beta, katero sem kasneje instaliral??
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik susko pravi:
Sem instaliral najnovejšo verzijo, ampak nisem prepričan če je vse ok. Namreč v Garmin Expres mi piše verzija FW 5.0, v napravi F3 pa 6.15 beta, katero sem kasneje instaliral??

Če si inštaliral tako, da si z Garminove strani dol potegnil ZIP datoteko, jo razpakiral in nato RGN datoteko z urejevalcem datotek preku USB povezave prenesel na F3, potem imaš BETA verzijo (zadnja je 6.15b).

Če pa je šla nadgradnja skozi avtomatično (GarminExpress ali WiFi ali BT preko Garmin Connect), potem pa imaš 5.00.

Verjetno veš, da Garmin zadnje mesece pri teh napravah prakticira način dveh vzporednih poti: stabilne verzije FW in beta verzije, ki se med sabo ne "mešajo". "Prestop" je sicer možen, vendar pa pri njem izgubiš vse nastavitve in vadbe (naprava je taka, kot bi prišla iz trgovine).
V beta liniji, ki je namenjena naprednejšim uporabnikom (pa ne naprednejšim športnikom, ampak ljudem, ki uživajo v testiranju novih funkcij) so nadgradnje vsakih nekaj dni, stabilne verzije pa so redkejše, se pa v njih znajdejo prav vse funkcije, ki so se v beta verzijah dobro izkazale.
 

susko

Zelenc'
14. okt 2015
4
0
1
Hvala Primus za super razlago glede verzij programske opreme. Tako sem tudi naredil, najprej mi je šla skozi FW5.0, preko wi-fi kasneje sem pa inštaliral 6.15b (rgn datoteko) preko USB.
Tako da niti nisem stestiral 5.0 v praksi. Sem pa stestiral 6.15b (pohodništvo in kolesarjenje) Zaenkrat sem zadovoljen z posodobitvami. Tudi gps sled se je precej izbolšala...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.355
113
Pomurje
Cene za Garmine so pri nas cenejše kot v AT/DE. Takšna je moja izkušnja izpred 2 mesecev.
Jaz sem kupil pri Bokalu.


Zakaj pa te HR model ne zanima?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.355
113
Pomurje
Ko sem kupoval Fenix 3 WHR Saphir steklo, je bilo tako. Se pa na spletu čez noč stvari obračajo.

Zdaj je takšna pri Bokalu 497€ jaz sem dal avgusta 520€. V DE je zdaj 487€+ 20€ poštnina. Se pravi je 8€ dražje v DE.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Ce koga zanima. Menjam svojega Fenixa3 (starost dva meseca) za Forerunner 235HR.
 
Nazadnje urejeno: