Garmin 200W

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Evo, saj sem vedel, da bom zatupil
uf-1.gif
. Se res ne da nastaviti, da bi to kazal sproti? Konec koncev, to je bilo že predpotopnem Garminovem software-ju za PocketPC, ki je še rabil GPSGate za delovanje. Vem, da ste tukaj strokovnjaki, pa mi boste znali to potrditi ali zanikati. Če se ne da, je naprodaj Garmin 200W, ki še ni bil sploh priklopljen na polnjenje.
LP!
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Poskusi nastavitve --> zemljevidi Nastavi podrobnosti zemljevida na največ!
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Sicer ne bom 100% trdil, vendar se mi zdi, da meni jih! moraš samo malce + stiskat, da malce nazoomeraš sliko...

Ponavljam, nisem 100% ker ga trenutno nimam pri sebi!
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Saj če karto gledam (ne med navigacijo) v 2D pogledu jih vidim. Rad bi jih pa videl tudi, ko se kje vozim, torej če je določen cilj ali pa ne. Že recimo to, da mi bencinsko črpalko pokaže malo prej, preden do nje pridem, bi bilo zelo dobrodošlo.
LP!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Vklopi zumiranje (+) pa jih boš videl. Je kar prav tako, kako bi se pa peljal, če bi jih bilo polno nasrano naokoli.


Poglej tole turško mestece.
222645-tr.jpg
 

Priponke

  • 222645-tr.jpg
    222645-tr.jpg
    134,1 KB · Ogledi: 244

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Ok, hvala, probam jutri v avtu. Me res zanima, ker v simulaciji poti jih ni videti. Še celo vse ostale karte razen AR sem izklopil, če bo kaj bolje. Praviš, v 3D pogledu pozumiram, pa mi jih mora prikazati?
LP!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Seveda, med potjo jih sigurno ne boš videl, ko boš navigiral, to lahko storiš ročno s pritiskanjem na + ali pa jih izbereš kot cilj potovanja.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Hvala
cheer.gif

Dolgo časa sem uporabljal TomTom, ki mi je vse živo sproti kazal (kar sem mu pač označil). Bom videl, če se bom navadil.
LP!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Boš, boš, ker vse skupaj odtehta tistih par poijev. Naloži si radarje in ti bo stalno nekaj piskalo.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Imam že vse gor, le še City Navigator moram kupiti. Ni še € za to.
BTW, kako se pa za radarje nastavi, koliko prej začne piskati? Je to potrebno izbrati pri nalaganju? Namreč nisem našel dodatne nastavitve za to.
Hvala še enkrat!
LP!
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Ja, to sem že prej prebral, ampak tisto, kar sem jaz hotel, pa ni prikazano (da lahko sam določim, kdaj bo opozorilo). Hitro (priporočeno) je potrebno spremeniti, da lahko sam določiš, kdaj bo opozorilo.
BTW, sem pa danes pogruntal, da ima tudi sprejem precej slabši, kot ga je imel moj Royaltek prej. Tako da resno razmišljam, kaj storiti.
Zvezdice sem ti sicer dal, pa ti kaj dosti ne pomagajo.
wink-1.gif
Anyway, meni si zelo pomagal. Hvala ti!
LP!
 

Sizif

Pripravnik
27. jan 2008
40
0
6
A kdo mogoče pozna razliko v pomnilniku med Nüvi 200 in Nüvi 250? Na Garminovi strani piše, da ima Nüvi 200 150 MB internega pomnilnika, Nüvi 250 pa 30 MB, s tem, da je na prvem predinstalirana kompletna Evropa (se pravi blizu 2GB velika karta), na drugem pa samo ena regija.

Na tistih 30 MB ne morem instalirati niti Adria Route, kaj šele City Navigator Europe. Na 150 MB bi karta Adria Route šla, Europe pa ne. Kupujem Nüvi 200w, vendar ne vem, kaj bom sploh lahko postavil gor. Želel bi AR in Europe, seveda.

Vem, da se da vse urediti s SD kartico, a zanima me interni pomnilnik.

Še to: na Garminovi strani piše, da ima Nüvi 660 350 MB internega spomina, pa sta na tistem, ki ga imam, instalirani obe karti - brez SD kartice! To mi ne gre skupaj.
bonk.gif
A v Nüvijih obstaja interni pomnilnik + še dodatni pomnilnik? Če ja, kolikšen je potem ta dodatni pomnilnik v enem in drugem modelu?

Lepo prosim stručkote za kakšen tip. Hvala že vnaprej!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Napisano je bull shit.
frown-1.gif

Realnost je æisto drugačna.

Oba sta enaka, samo da ima slednji, kot si napisal, že prednaloženo karto.

Kupi 200 in ne sekiraj se. Pa razne helpe, voice (razen slo in ang), prednaloženo regijo boš pobrisal in dobil še nadaljnih 400-500 mb prostora, kar je čisto dovolj za kompilacijo, ki vsebuje ves Balkan in del najzanimivejše Evrope ( I, A, D, F, B, NL ...)
Drugače ima pa vsak Nuvi SD režo. Kartica 2 GB 133 x hitrost stane v trgovini 11 evrov (sem kupil) in vseh težav si rešen.
Cel City Navigator NT Evrope 2008 je velik 1,4 GB.


Če te pa srbi denar, pa kar kupi, kar si se naumil, jaz ne bi.

Raje si omisli 200 W. Ima toliko širši ekran, da glava peče, razen če si bolj droban in imaš majhne žepe, ker W je za svoje 3 cm širši. Sicer 3 cm ni bog ve kaj, a mi, navigatorji in ženske trdimo drugače. Vsak cm se pozna.
smile-1.gif


Če imaš pa kakšen evro viška, si pa omisli Nuvija 760 in rešen si vseh težav. Sedaj je pod 400 evrov, samo ne kupuj starih jajc ( beri modelov) iz zaloge, ki jih hočejo/morejo trgovci vturiti nekomu.
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Nüvi 200 ima 500MB notranjega pomnilnika. Če izbrišeš vse nepotrebne voice in help datoteke, ti ga za nalaganje kart ostane cca 470MB, ostalo porabi software. Pametno je pustiti nekaj MB, za začasno datoteko, ko on kreira ruto.

Nüvi 250 ima 1,5GB notranjega pomnilnika, od tega cca 1,45GB zasede CN2008, če pobrišeš vse nepotrebne voice in helpe, ti ostane na napravi okrog 67MB prostega prostora. Na ta prostor ne moreš naložiti niti Adria Route karte, saj zasede več kot 70MB, kje pa je še nekaj prostora za izračun rute.

Nüvi 660 ali 760, pa imata 2GB notranjega pomnilnika, tako da če pri teh pobrišeš vse nepotrebne helpe in voice ostane približno 470MB, s tem da je celotna Evropa na napravi.

To kar je napisano na garminovi strani, je očitno prost pomnilnik, ko je karta posamezne regije že na napravi.

Upam, da sem kaj pomagal.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Od kolega 250 ima prenaloženo CN v9 in je ne gre izbrisati ( o čemer sem že pisal), tako, da mu je ostalo samo nekaj 100 MB prostora, zato je kupil 2 GB kartico in osvežili smo mu napravo kot se šika.
 

Sizif

Pripravnik
27. jan 2008
40
0
6
Najlepša hvala vsem trem. Očitno je pomnilnik, ki ga navaja Garmin, res prosti pomnilnik potem, ko je na napravi že karta, ki je v paketu. Kot vidim, bo še najboljša rešitev SD kartica, saj bo brez nje preveč improvizacije in odrekanja.

Imel sem pomisleke glede kart na SD spominski kartici (ne zaradi tistih nekaj EUR, ampak zaradi potencialno počasnejšega delovanja), a jih potem, ko sem prelistal nekaj tujih forumov, nimam več.

Kupil bom Nüvi 200W + 2 GB kartico.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Pa na SD kartico naloži Evropo 2008, na napravo pa ostalo (AR, Topo, SCRG ...).

Tako je, ceprav jaz niti nisem opazil kaj pocasnejsega delovanja kart na kartici...