Garmin 1490

zet

Zelenc'
8. feb 2010
18
0
1
Kar naenkrat mi Garmin 1490 ne gre v pc mode.Do sedaj,ko sem ga priklopil na računalnik se je normalno povezal zdaj se ne poveže.Prižge se normalno in je pripravljen za uporabo.Probal sem tudi na drugem računalniku in je isto.
Kaj naj naredim,da rešim problem in bom lahko posodobil karte?
 

axl155

Pripravnik
27. dec 2007
50
1
8
LP. Jz sm par dni nazaj z 1350 popi.... ki sm mel enak problem kot ti... ko sm skor ze obupal sm opazil da sm probal s kablom od fotoaparata... pole pa zamenjal z original in ga je takoj prepoznalo. Upam da mas tud driverje namescene. LP
 

zet

Zelenc'
8. feb 2010
18
0
1
Sem probal še dva kabla noben računalnik ga ne zazna garmin se prižge in je pripravljen za navigacijo.LP.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Konckoncev lahko tud karte posodobis prek SD...tud JCV se da lahko na SD

poglej si kako se pride v servisni menu v garminWIKI...

Reset ne pomaga? (prej shrani priljubljene v basecamp!)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Preveri kontakte na hrbtni strani in jih po potrebi ščisti z alkoholom, možno je tudi, da je drugi ali tretji kontakt poškodovan.
Če so kontakti vredu potem je kriv kabel.

Če imaš kak zunanji čitalec kartic potem vzami tisti kabel in z njim priklopi nuvija na Pc.
 

zet

Zelenc'
8. feb 2010
18
0
1
3 Kable sem probal,ščistil kontakte pa je isto.Računalniki ga ne zaznajo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
- Vklopi nuvija ( brez kabla )
- drži ikono za baterijo 10 sekund, da prideš v skriti meni
- sedaj poveži nuvija s PC in preveri na tem oknu v skritem meniju če ti pokaže 500mA ali ti pokaže kakšno drugo vrednost amperaže.

Če je več kot 500 pomeni, da kabel ni pravi in ti zato preklopi v polnjenje.
Ko boš našel kabel, ki ti pokaže točno 500 ti bo le s tem nuvi šel v mass storage način.

V primeru, da ti pa kaže 500 in vseeno ne gre v mass storage, pa boš moral naredit Hard reset, seveda predhodno naredi backup mape GPX.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Ko bo sel v skriti menu bo videl mA....ko bo povezal pa bo skriti menu izginil....al v tem primeru pac ne
sprasujem se.gif
 

zet

Zelenc'
8. feb 2010
18
0
1
Meni piše I Limit USB 1A
USB Device Serial Host
Battery Charging
Kablov sem že deset probal pa 4 računalnike čist različne
 

zet

Zelenc'
8. feb 2010
18
0
1
Sem šel na servis v Šenčur in so mi rekli,da je nekaj notri crknilo in se ne da popraviti.
Ponujajo mi 50eurov popusta pri nakupu novega in da jim tega pustim.
Katastrofa.
LP: