Garmi express

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Jaz pa razmišljam, da grem na Apple Watch. Me sicer moti baterija, samo je pa menea bolj natančna. Ampak glavni razlog za zamenjavo je pa tole, kar se je zgodilo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Predvsem gre za precej drugačen tip ure, čeprav se določene funkcije prekrivajo, tako da je precej odvisno, kaj od nje pričakuješ. Sem imel nekaj časa Apple Watch za vse, potem zraven še Fenix 3 (najprej zaradi manjka GPS na Series 0 uri, potem zaradi robustnosti poleg Series 2 Apple Watcha), trenutno pa imam samo Garmina Fenix 6X. Kar se tiče smart funkcij, je Apple definitinvo daleč spredaj (bolj praktičen Pay, handoff klicev, Messagei, bolj uporaben koledar, en kup aplikacij,...), tudi ekran je za ta namen dosti bolj uporaben in boljše izgleda. Če mene vprašaš, med pametnimi urami Apple Watch nasploh še vedno nima alternative na istem nivoju (vključno s kakovostjo izdelave in delujočim Payem, ki ga uporabljam že ene 4 leta in sem pač navajen).

Ko pa prideš do športnih aktivnosti (kar je primarni namen Garmina), se pa zgodba počasi obrne. Za kako hojo in tek, je Apple Watch čisto super, medtem ko na kolesu znajo že prav prit fizični gumbi za upravljanje, boljša vidljivost zaslona na soncu (zaslon na Apple Watchu pri manjši svetlobi za razliko od Garminovega izgleda super, je pa potem na soncu slabše viden, medtem ko se pri Garminu vidi vedno boljše s tem ko je več zunanje svetlobe) in daljša avtonomija. Pri smučanju mi recimo Apple Watch ni zdržal celega dneva smučarije z GPS+HR, kar je pri novih modelih vrjetno malo bojšo ampak še vedno daleč od 50+ ur na GPSu kot mi drži Fenix 6X. Še največji problem za Apple Watch pa so vodni športni, ker je v (slani) vodi touchscreen popolnoma neuporaben pa tudi nasploh mi deluje malo premalo robustna za kakšno surfarijo recimo (vsaj s tistim original paščkom) in je nisem upal met gor. To je tudi razlog, zakaj sem v prvi vrsti kupil Garmina in mi zaenkrat samo Apple Watch ne bi zadostoval. Da bi pa kupoval nov Apple Watch samo za zraven, pa nekako vseeno ni dovolj velik benefit gede na to, da Fenixa sedaj uporabjam tudi za vsakodnevno uporabo. Bi pa sigurno razmislil o nakupu, če bi cellular varianta delovala pri nas (in v roamingu), ker bi mi dostikrat lahko nadomestila tudi nošenje telefona. Da bi se odločal na podlagi tega, da par dni ni deloval sync v cloud pri Garminu, pa res ne vidim smisla. Isto bi se lahko zgodilo tudi drugim.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Morda še en dodatek, ker ravno menja iz F3.
Če je F3 “navaden” potem go for F6.
Če pa je F3 HR pa je treba računati, da zna biti razočaranje zaradi kvalitete HR na 6tki, kajti Garmin še kar “uspešno” ignorira, da je WHR na določenih 6tkah v določenih aktivnostih “za en qrc”, kar so očitno nekaj zahebali s algoritmom (ni hardverska napak - vsaj na prvi pogled ne).
Tako jaz recimo pri hoji navkreber ne pridem čez 120 pulsa - pa čeprav še komaj diham (realni puls nekje nad 160) ...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
To je pri meni na 5 plus isto, ampak jaz to pripisujem temu, da je merjenje na zapestju nezanesljivo. Sam imam HR pas in tam tega problema ni.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
Morda še en dodatek, ker ravno menja iz F3.
Če je F3 “navaden” potem go for F6.
Če pa je F3 HR pa je treba računati, da zna biti razočaranje zaradi kvalitete HR na 6tki, kajti Garmin še kar “uspešno” ignorira, da je WHR na določenih 6tkah v določenih aktivnostih “za en qrc”, kar so očitno nekaj zahebali s algoritmom (ni hardverska napak - vsaj na prvi pogled ne).
Tako jaz recimo pri hoji navkreber ne pridem čez 120 pulsa - pa čeprav še komaj diham (realni puls nekje nad 160) ...
Imam F3 HR safir steklo. Po 3 letih še ni praske na ekranu, tako da bo tudi F6x pro safir.
WHR je približek, kar mi zadostuje, sem si pa pobril roko na zapestju in se mi zdi malo boljše vse skupaj. Bom pa še vzel pas za čez prsa.

Še kakšne druge težave pri F6?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
jonny77

Na GarminForum poglej - “standardno” jamranje, ampak dejansko nič posebenga.
Imam tudi pas - predvsem, ker dejansko WHR ni “dovolj natačen”, a omenjena težava ni, da bi bil premalo odziven ali da bi “skakal” +/- 10 utripov (kar spada pod “normalno” delovanje), ampak da enostavno ob vzpenjanju ne kaže prav. Kot da bi imel prenizko frekvenco meritev ali mu kaj drugega preprečuje iti čez tistih 115 utripov ...
Ko pa prideš na vrh in greš po ravnem ali dol pa se naenkrat pobere in kaže “realnih” 120-125 (ob vzponu pa večji del okrog 90).
Aja - pa če greš iz F3 potem in ti F3 ni prevelik - go for 6X. Jaz sem iz 3 šel na 5 in sedaj na 6 predvsem, ker mi je 3 prevelika (ozr. imam prefine rokice za tako veliko uro).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Garmin Express ne javlja več napake. Garmin Connect pa še vedno ne deluje.
Meni connect dela oziroma je delal že zjutraj. Nekaj je celo uspela ura posyncat že ponoči direktno čez WiFi, ker sem zjutraj dobil notification na telefonu od Koomot appa, kamor mi Connect šera naprej. Edino na telefonu v Connect appu še vedno vidim obvestilo za maintenance, čeprav sync dela, vidim aktivnosti (tako nove vse za nazaj), ravno tako mi delajo nastavitve, ki prej niso, ....
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
376
122
43
Connect dela, tudi aktivnosti naloži, prikaže jih pa ne. Recimo "Izziv korakov" je obstal v prejšnjem tednu, minute intenzivnost tudi...V bistvu ničesar novega ne prikazuje, aktivnost pa naloži.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Connect dela, tudi aktivnosti naloži, prikaže jih pa ne. Recimo "Izziv korakov" je obstal v prejšnjem tednu, minute intenzivnost tudi...V bistvu ničesar novega ne prikazuje, aktivnost pa naloži.
Meni aktivnosti prikaže, lahko grem na njih in vidim vse podrobnosti. Tudi minute intenzivnosti, koraki, itd. so se posyncali in jih lahko vidim za danes/včeraj/..., če gor kliknem, edino prva stran se res ne osveži v mobilnem appu, pa vrjetno še kakšna stvar trenutno štrajka, vsaj v prikazu. Na https://connect.garmin.com/ mi pa vsaj na hitro izgleda vse več ali manj normlano z vsemi novimi podatki.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
376
122
43
Malo prej sem naredil sync. F3 pravi, da je bilo uspešno naloženo, Connect pa ne pokaže nič novega. Govorim o PC različici. Ura aktivnosti se ni nič prestavila, tudi koraki ne.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Kako je s PC aplikacijo ne bi vedel. Meni se F6X synca preko Garmin Connect iOS aplikacije na iPhoneu (ali direktno preko WiFi) in tako v iOS appu kot tudi na https://connect.garmin.com/ (kjer do danes sploh login ni delal) vidim vse aktivnosti:
Screenshot 2020-07-27 at 17.42.47.png

in tudi daily summary za danes (piše Synced Today @ 17:39).

Na mobilnem appu edino še vedno uletava sporočilo "Sorry, we're down for maintenance. Check back shortly.", čeprav do večine stvari lahko pridem. Zdaj se mi je celo prva stran uspešno osvežila z današnjimi podatki za korake, intensity minutes, itd.. Odprem lahko Chalelnges, calendar, newsfeed,.... Pa tudi če grem na nastavitve ure preko mobilnega appu, lahko odprem Appearance in druge sekcije, ki prej niso delale. Glede na to, da na news feedu vidim tudi včerajšnje aktivnosti od kolegov, očitno tudi njim vsaj sync že deluje.

Sej počasi bodo skup sestavili :)
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
376
122
43
Saj to vse tudi meni deluje. Na prvi strani aplikacije ali PC verzije pokaže ves današnji sync, ko pa greš pod Izzive, pa ne pokaže nič od današnjega synca. Izziv korakov je obstal od prejšnjega tedna, prav tako ure intenzivnosti.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Ok to je potem druga stvar, sva se očitno narobe razumela.
Garmin Connect pa še vedno ne deluje.
aktivnosti naloži, prikaže jih pa ne.
F3 pravi, da je bilo uspešno naloženo, Connect pa ne pokaže nič novega.
Iz tega sem razumel, da ti ne dela nič. Verjetno bo še malo trajalo, preden bo vse tip top povrnjeno. Vrjamem, da jim delovanje "izzivov" ni ravno prioriteta pri sr**** takšne razsežnosti, kot jih je tole doletelo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Predvsem gre za precej drugačen tip ure, čeprav se določene funkcije prekrivajo, tako da je precej odvisno, kaj od nje pričakuješ. Sem imel nekaj časa Apple Watch za vse, potem zraven še Fenix 3 (najprej zaradi manjka GPS na Series 0 uri, potem zaradi robustnosti poleg Series 2 Apple Watcha), trenutno pa imam samo Garmina Fenix 6X. Kar se tiče smart funkcij, je Apple definitinvo daleč spredaj (bolj praktičen Pay, handoff klicev, Messagei, bolj uporaben koledar, en kup aplikacij,...), tudi ekran je za ta namen dosti bolj uporaben in boljše izgleda. Če mene vprašaš, med pametnimi urami Apple Watch nasploh še vedno nima alternative na istem nivoju (vključno s kakovostjo izdelave in delujočim Payem, ki ga uporabljam že ene 4 leta in sem pač navajen).

Ko pa prideš do športnih aktivnosti (kar je primarni namen Garmina), se pa zgodba počasi obrne. Za kako hojo in tek, je Apple Watch čisto super, medtem ko na kolesu znajo že prav prit fizični gumbi za upravljanje, boljša vidljivost zaslona na soncu (zaslon na Apple Watchu pri manjši svetlobi za razliko od Garminovega izgleda super, je pa potem na soncu slabše viden, medtem ko se pri Garminu vidi vedno boljše s tem ko je več zunanje svetlobe) in daljša avtonomija. Pri smučanju mi recimo Apple Watch ni zdržal celega dneva smučarije z GPS+HR, kar je pri novih modelih vrjetno malo bojšo ampak še vedno daleč od 50+ ur na GPSu kot mi drži Fenix 6X. Še največji problem za Apple Watch pa so vodni športni, ker je v (slani) vodi touchscreen popolnoma neuporaben pa tudi nasploh mi deluje malo premalo robustna za kakšno surfarijo recimo (vsaj s tistim original paščkom) in je nisem upal met gor. To je tudi razlog, zakaj sem v prvi vrsti kupil Garmina in mi zaenkrat samo Apple Watch ne bi zadostoval. Da bi pa kupoval nov Apple Watch samo za zraven, pa nekako vseeno ni dovolj velik benefit gede na to, da Fenixa sedaj uporabjam tudi za vsakodnevno uporabo. Bi pa sigurno razmislil o nakupu, če bi cellular varianta delovala pri nas (in v roamingu), ker bi mi dostikrat lahko nadomestila tudi nošenje telefona. Da bi se odločal na podlagi tega, da par dni ni deloval sync v cloud pri Garminu, pa res ne vidim smisla. Isto bi se lahko zgodilo tudi drugim.

Hvala za zelo koristne informacije. Te pa prosim še za en info; nočem biti suženj uri.Trenutno imam Fenix6 in grem z njo v vodo (morje), tuš, ipd. Kako je s tem pri Apple? Garmin se mi zdi dovolj robustna, čeprav imam črno krono čisto popraskano. Doma imam namreč steklena vrata in ko se z uro butnem vanje se takoj pozna. Me full moti in razmišljam, da bi dal krono zamenjat.

Mi je pa drugače tole full všeč:https://www.garmin.com/sl-SI/marq/collection/athlete/

Ne vem pa, kako si se navadil, da bi dal Apple vsak dan polnit.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
AW sigurno ni tako robustna kot Fenix, čeprav za tuš in kopanje ni neke panike. Edino po kopanju v slani vodi sem imel probleme s touch screenom, če nisem dobro spral. Popraskana pa ni bla pretirano, predvsem zato, ker je bila ravno tako safirna.

Marq so kr všečne ja, samo so pa cene tudi hude, pa če se ne motim je še vedno osnovana na prejšnji generaciji Fenixa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik