Nuvi 3970T in 3490LMT - kako posodobiti

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Iz omare sem privlekel dva stara garmina Nuvi 3970 T (letnik 2010) in Nuvi 3490 LMT (letnik 2012). Rad bi ju posodobil, imam doživljensko licenco za zemljevide.
Zatakne pa se, ko hočem z Garmin Expressom prenesti posodobitve. Ne more se povezati na Garminov strežnik.

Poanta je v tem, da uporabljam Windowse 10 iz leta 2017 (se ne posodabljajo). Posledično je stara tudi aplikacija Garmin Express (iz leta 2016), ki edina avtomatsko ne zahteva nove verzije, deluje pa brez težav. Vse novejše te ne spustijo naprej, dokler ne posodobiš Garmin Expressa, ki pa se glede na starost Windowsev noče instalirat.

Kako pretentati program, da se poveže s strežnikom?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pomojem ti samo ura ne štima.....sinhroniziraj uro v Windowsih z internetom...in boš lahko updejtal...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Ma kakšna ura... kaže prav. Izgleda da so windowsi prestari, ker garmin express od verzije 7 naprej noče instalirati. Za nižje verzije pa napiše, da se ne more povezati s serverjem za updejt zemljevida.
ge.png
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Ok....očitno imaš skrekane win10....

Pri mojih imam kupljen ključ....posodobljeni in dela.

Očitno je GE vezan na nek varnostni update....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Daj en dober razlog zakaj uporabljaš OS iz leta 2017 in ga ne posodobiš?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Daj en dober razlog zakaj uporabljaš OS iz leta 2017 in ga ne posodobiš?
Jaz še imam Winze 7 na stacionarcu, pa zaenkrat še vse dela. Edino pri novi Asus gamer miški, je Asus napisal, da ni gonilnikov za W7. Dela tudi z generičnimi.
Zakaj ne posodobim? Ker bi moral vse menjat z matično ploščo skupaj.
Imam pa zato na HTPC-ju Winze desetko, in tu posodabljam Garmina.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Daj en dober razlog zakaj uporabljaš OS iz leta 2017 in ga ne posodobiš?
Pri svojem delu uporabljam cel kup namenskih profi programov (starejših) za avdio, video, grafiko, ki s to različico windowsev delajo brezhibno.
Posodobitev windowsev bi pomenila, da je treba posodobiti / kupiti nove licence tudi za veliko večino teh programov.
Pa še windowsi se s posobitvami stalno nekaj spreminjajo (od menijev do nastavitev). Sedmica je bila še najboljša.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Sem zalavfal še en starejši laptop, posodobil winse, in uspešno naložil Expressa in posodobil mapo (traja pa :eek:). Je pa problem v zvoku. Samo zahrešči, ko bi bilo treba slišati kakšen ton ali glas vodenja po poti. Včasih dela OK, včasih pa se sliši samo hreščanje. Predvidevam da je zvočniček fuč, tako da bom navigacijo šenkal našemu šoferju (no za enega six packa). On pravi, da zvoka sploh ne rabi. Jaz bom pa uporabljal Google maps (na android auto), je še najbolj ažuren glede zemljevidov.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Meni je ekspres tako dobro posodobil tastovega Nuvija, da smo šele na poti ugotovili, da karta ne dela, čeprav naj bi bilo vse uspešno zaključeno.

Potem sem se pa ene 2 dni počasi mantral z različnimi variantami, če si odstranil microsd, ki je bila sicer normalno berljiva ti ponudi opcije za vzhodno in zahodno eu, ki je razmejena ravno pri Italiji in moraš izbrati eno, saj ni dovolj prostora na napravi. Tisto je potem za silo delalo. Nato sem z Garmin Ekspres karte naložil na računalnik in z Basecamp izbral vse kar se rabi in naložil direkt na napravo. Sedaj pa dela OK. Še zmeraj pa ne vem zakaj ni uspešno naložil cele karte na kartico, ki je normalno delala in je bila že pred posodobitvijo v napravi.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Meni je GE na nuvi 2597 naložil Evropo NTU 2024 en del na interni pomnilnik, drugi del pa na SD (16 GB). Vse špila. Edino kar je moteče je to, da je treba Srbijo izbrati kot "SERBIA" in ne SRBIJA, saj ti slednja ne ponudi vnosa nobenega mesta. Verjetno pa je to bug tudi na ostalih modelih ki uporabljajo NTU karto.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Preverim na svojem 2495. Mislim, da je oboje šlo na SD kartico.

Win 11 - GE: 7.17.3.0