Garancija na zamenjani sestavni del

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Primer, kupiš računalnik, zamenjajo ekran, ki crkne v ca 6 mesecih. Servis pravi, da je garancija samo 90 dni. Je to kje opredeljeno oz. ali se lahko vsak proizvajalec kar po svoje zmišljuje?
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
nov rabljen obnovljen? v bistvu pa povej kaj ti piše v prodajnig pogojih. Koliko garancije ima na določen del oz. za računalnik.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Konkretna izkušnja iz pred 2 let: na šraufarci je med polnjenjem zagorela baterija. Poslal na servis 1 mesec pred potekom garancije aparata. Poslali so mi novo baterijo, ki je že kot nova bila defektna (po par minutah je polnilec kazal, da je polna, čeprav je bila po par minutah dela spet prazna). Sem poslal nazaj in ker je aparatu potekla garancija ravno tiste dni, ko sem dobil drugo baterijo, so mi zavrnili zamenjavo baterije, ker je garancija na aparat potekla.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Za čas popravila se garancija podaljša; v tvojem primeru so ti garancijsko napako odpravili z novo defektno baterijo. Če bi šel v pritoževanje bi na koncu uspel, ker si prijavil napako v času garancije...
V prvem primeru pa je po moje če gre za prenosni računalnik, garancija vsaj za ta del začela teči na novo.Zamenjali so namreč bistven del prenosnika oz. cel ekran, kar bi po moji logiki pomenilo novih 12 mesecev na ta del prenosnika, kolikor je obvezna garancija . Sicer pa zveza potrošnikov in pri njih preveriš kako in kaj.
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
19. člen ZVPOT
(neuradno prečiščeno besedilo)

(1)Minister, pristojen za gospodarstvo, izda pravilnik, s katerim določi:
- blago, za katero mora proizvajalec izdati garancijo za brezhibno delovanje za obdobje najmanj enega leta, in
- rabljeno blago, za katero mora prodajalec izdati garancijo za brezhibno delovanje za obdobje najmanj enega meseca.

Kar me čudi, da so nekje na baterijah novih prenosnikih garancije manjše od enega leta...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Mogoče smatrajo baterije kot potrošni material - gume, zavorne ploščice...?
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
verjetno ja.
v kolikor je baterija nezamenljiva bi morala biti garancija ista kot za celoto.
luknja pač.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
kolikor vidim ponudbo prenosnikov je le ta 2 leti, baterija 1 leto.
prav tako za zamenjano?