Galaxy spica vs. windfire

blazzzzz

Pripravnik
18. avg 2007
107
0
16
što
Odločam se za nakup med zgoraj omenjenema telefona.

Cenovno sta približno enaka (120e - 130e)

Prednosti in slabosti obeh?
Hitrost delovanja?
Trajanje baterije?
itd.

lp
Blaž
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
definitivno wildfire
smile-1.gif


novejši, ima boljši zaslon, sam tocuh zaslona je veliko boljši (skoraj tako kot pri iphonu), več funkcij.

razlika v ceni je minimalna.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
je pa problem pri wildfire, ker ima resolucijo zaslona samo 240*320, medtem ko ima spica 320*480, se pravi, da boš dobil več aplikacij iz marketa za spico kot za wildfire. Osebno bi raje vzel spico.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Spica ima pol manj spomina (samo 180MB), kar pomeni, da je mogoče nstalirati polovico manj aplikacij, kot na wildfire..

Na wildfire je mogoče instalirati tudi aplikacije, ki jih v marketu ne vidiš (hint, instaliraj si AppBrain!)
Do zdaj še nisem našel aplikacije, ki na wildfire ne bi delala.

Na spici teče zastareli android 1.5 ??
Vprašanje je, če bo sploh kdaj nadgrajena na 2.1 kaj šele na 2.2 (predvsem zaradi premalo spomina) in to je hujši omejevalni faktor za aplikacije, kot ločljivost ekrana.
Zaradi tega naprimer ne podpira multitoucha.

Spica tudi nima radia, ki včasih prav pride.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Kakšne dezinformacije širiš. Spica ima že dolgo časa na voljo 2.1 android, ga tudi sam koristim.

Sam menim, da je resolucija zelo pomembna, še posebej pri pametnih telefonih, tako da je moje priporočilo Spica.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Spica ima že od marca uradno nadgradnjo na 2.1... Ima pa res dokaj malo spomina, ampak načeloma gor spraviš vse kar ti pride na pamet.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Na strani našega mobilnega operaterja piše:
"Novi Samsungov mobitel z operacijskim sistemom Android 1.5 (kasneje nadgradljiv na 2.1)"
Nadgradnje na 2.2 pa uradno ne bo nikoli.

Premalo spomina je problem. Če sistem pobere skoraj vse, potem ni več prostora za aplikacije.

Vsak se odloča po svojih preferencah.
Priporočljivo je, da se (oba) telefona pred nakupom vzame v roke in z njima malo preizkusi.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ja, to na njihovi strani ne piše prav. Jaz sem kupil pred nekaj dnevi že drugo Spico in je na njej že po defaultu bil 2.1 android.

Za aplikacije je spomina navoljo po mojih izkušnjah, okoli 70MB. Sam vedno sproti zapiram, tako da ni problem.

Pa še nekaj je. Spica ima 800Mhz CPU, Wildfire ima samo 528Mhz kolikor sem videl.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Procesor od spice ima več Mhz, vprašanje pa je, če je zaradi tega kaj opazno hitrejši.
Pri uporabi telefona skoraj ni opaziti, če se ekran odpre za desetinko sekunde prej ali pozneje.

Kamera od spice ima samo 3.2 megapikslov, wildfire 5 megapikslov in LED flash, ki ga uporabljam tudi kot ročno svetilko.
Sama kamera mi ni toliko važna, zato je za mene vseeno ali ima 3.2 ali 5, ker telefon redko uporabljam za fotografiranje.

Pri spici se mi zdi bolj atraktivna avtonomija, ki je po deklaraciji sodeč pri pogovorih za kako uro boljša, kot pri wildfire
Tudi wildfire nima slabe avtonomije in zdaj ga ni treba polniti tudi po treh ali štirih dneh uporabe, v začetku je bilo potrebno že prej.

Pri meni je bilo odločilno, kako mi telefon sede v roko in kako se odziva, da ima MULTITOUCH, (in radio) ter kako izgleda na pogled
pa tudi to, da je aparat novejši in ima zagotovljeno nadgradnjo na 2.2.

Filmov na telefonu ne gledam, zato me tudi nižja ločljivost ne moti. Velikost ekrana je pa približno enaka, kot pri spici, tako da se da vse brez problema prebrati.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Na wildfire je mogoče instalirati tudi aplikacije, ki jih v marketu ne vidiš (hint, instaliraj si AppBrain!)
Do zdaj še nisem našel aplikacije, ki na wildfire ne bi delala.

Navigacije delajo?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Delajo.
Navigacije sam ne rabim, imam samo Google Maps.
Slišal sem, da IGO dela brez težav na wildfire .. da pa ne dela (brez težav) na htc desire
Torej ni tak problem ločljivost, večji problemi so očitno drugje.