Audi A4 Avant vs. Mercedes C220CDI

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
Tako je, tisti Avstrijski je celo drag. Nevem od kje imajo ceno novega 64k€.

Verjetno je res drag, glede na to, da gre za osnovno opremljeno službeno vozilo, ki je bilo že itak nabavljeno po precej znižani ceni. Verjetno pa je list price novega v Avstriji pač višji kot pri nas.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Tam nekje kot pri nas (presenetljivo, ker so v Avstriji avti na splošno precej dražji), nekih 57k brez dodatne opreme s tem motorjem, se pravi z daljinskim zaklepanjem, gretjem zadnjega stekla in avtoradiem si na listprice 65k. :evil:
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
To so ponavadi avto z "nesrečno" izbiro opreme, ki se potem prodajajo ceneje. Sem spada že omenjeni svakov C brez tempomata, kup službenih Passatov letnik 2019 z halogenskimi lučmi, počasi postajajo taki že avto z višjih razredov z ročnimi menjalniki, problematični pa so tudi osnovni sedeži (ki so vsaj pri Audijih in BMW-jih res grdi, tako da te ja prisilijo da plačaš še za boljše).
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Groza, 85k pa teksitlni sedeži :bonk:

Jaz bi raje te zice kot poln leder. :)

Je pa res da bi look in resale value bil zajeban. Če je možno pač pri audiju sprint (s-line) oz. alkantaro. Pri BMW pač M sedeže (Hexagon/alakntara). To je najbolj hvaljen sedež pa maš rit in hrbet na "tkanini". :zavijazocmi:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Jaz bi raje te zice kot poln leder. :)

Je pa res da bi look in resale value bil zajeban. Če je možno pač pri audiju sprint (s-line) oz. alkantaro. Pri BMW pač M sedeže (Hexagon/alakntara). To je najbolj hvaljen sedež pa maš rit in hrbet na "tkanini". :zavijazocmi:

Leder je samo za izgled. Veliko bolje se ti za "bivanje" obnese tkanina ali še bolje Alcantara. Če že imaš leder, potem obvezno gretje/hlajenje sedežev.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja, je hvaljen, avtomobil pa tudi brez ledra izgleda 3 razrede nižje. Nevem, jaz prav dobro sedim na ladru. Zraven tega si več ne predstavljam tiste prašnate svinjarije v avtu. Leder obrišeš in je to to.... osebno pri novem ne grem več iz:
-ledra
-xenona ali led-a
-vzvratne kamere
-avtomatskega menjalnika
-navigacije

Ostalo je samo plus. Torej niti nisem tako zahteven :)
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Ja, je hvaljen, avtomobil pa tudi brez ledra izgleda 3 razrede nižje. Nevem, jaz prav dobro sedim na ladru. Zraven tega si več ne predstavljam tiste prašnate svinjarije v avtu. Leder obrišeš in je to to.... osebno pri novem ne grem več iz:
-ledra
-xenona ali led-a
-vzvratne kamere
-avtomatskega menjalnika
-navigacije

Ostalo je samo plus. Torej niti nisem tako zahteven :)

No, jaz osebno bi vedno vzel Alcantaro pred ledrom. Ni debate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Malecky

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Alcantara, pa tudi "kao alcantara" tkanine niso slabe (kot ima recimo Passat Highline, Ford ST line itd...). To se da vse lepo obrisat, sedi se dobro, v ovinkih tudi dobro drži. Pri ledru zna biti to problem, recimo ne dolgo nazaj smo se vozili v enem nabritem XC90 z full ledrom in spredaj je bilo ok, zadaj si bil pa kar "potnik"(levo-desno) če se nisi držal.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No, jaz osebno bi vedno vzel Alcantaro pred ledrom. Ni debate.
Verjamem da je tudi ok, sicer malo dvomim v brisanje če komu kaj mastnega gor "cankne". Sicer pa kar se tiče alkantare, izgleda res grdo ko je starejša in zgurana. Kot nek zmuckan pulover. Pa še čistit jo je težje oz. dvomim da jo sploh lahko sam. Sicer pa izgleda ok, se strinjam. Tudi prijaznejša je glede vročine in mraza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To se pa ne strinjam in ravno to mene odbija pri ledru, da je rabljen tako grd. Da se mi malo zguba, kar je povsem normalno in se ne da rešit z vzdrževanjem je meni nesprejemljivo. Tudi volani so mi groza ko postanejo gladki, tako da kar gledam da imam kemijo, ki jih čimdlje ohrani matt.

Alkantara kombinacije pa naj bo Audi Ali BMW se mi zdijo daleč najbolje ohranjene pri rabljenih. Gretje je še bolj učinkovito oz. skorajda nepotrebno če ni usnja, raje bi potem zbral ogrevan volan namesto sedežev oz. seveda oboje. :)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
leder sedež je zakon za čiščenje, vzdrževanje. seveda določene zadeve nanj ne pašejo najbolje, recimo kavbojke z neti. pa kake cunje, ki barvo spuščajo in uporabnik, ki ne sanira.
drsenje po ledru? da, če je v igri klop, v kolikor je sedež kot mora biti se nikamor ne drsi. lep primer klop v multivanu. da si tam na svojem mestu si car, ne glede na podlago. v v boš ostal ne glede na podlago.
gretje ledra je ok, hlajenje pa zakon. črn leder je bolj neprijazen, svetel je boljši.
obraba. pathfinder, 160-250kkm, svetel leder, 5 otrok, kot nov. na vseh sedežih. se pa seveda najbolj pozna bočni oprijem na sedalu voznika in lenoba rit dvignit čez, ali fizična omejitev. ko rzani meter čevap kupijo GLE, GL, LC, PAth; V, pa ne vejo kako rit notr dat in se drajsajo. tam usnje nahebe, vse ostalo pa nočen niti pomislit.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
To se pa ne strinjam in ravno to mene odbija pri ledru, da je rabljen tako grd. Da se mi malo zguba, kar je povsem normalno in se ne da rešit z vzdrževanjem je meni nesprejemljivo. Tudi volani so mi groza ko postanejo gladki, tako da kar gledam da imam kemijo, ki jih čimdlje ohrani matt.

Alkantara kombinacije pa naj bo Audi Ali BMW se mi zdijo daleč najbolje ohranjene pri rabljenih. Gretje je še bolj učinkovito oz. skorajda nepotrebno če ni usnja, raje bi potem zbral ogrevan volan namesto sedežev oz. seveda oboje. :)

Nevem kakšne avte ti voziš, pri hiši imajo vsi leder od nekdaj in do 300tkm obrab ni vidnih. Verjamem pa da se Peugeot, Renault, Citroen, Fiat leder precej bolj obrablja ker je slabše kvalitete.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
To boš ti obrabil? Da te vidim!
 

Priponke

  • Screenshot_20200225-124838_Gallery.jpg
    Screenshot_20200225-124838_Gallery.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 228

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Obrabil...kaj je obrabil? Meni pač ni všeč, gledam druge. Pomagam uvažat avte pa noben ne sanja več polnega usnja in ga je tudi dosti manj kot pred leti v BMW, Audi še Mece...

8032449.jpg