G koda za cnc

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Mi lahko kdo pošlje nek enostaven 3D objekt v G kodi za cnc?
Z enimi kitajci se nekaj menim, baje da njihov mašina podpira 3d ali 2.5 d rezkanje. Samo so extra trdi in ne fleksibilni in želijo, da jaz njim pošljem file potem pa bodo oni men povedal kako dalje...

Nekaj sem že googlal, pa vidim, da obstaja več tipov, za downloada pa nisem našel nič pametnega.
Lahko je res zelo enostavno. Samo toliko, da je objekt malo gor dol... da imam nekaj za poslat.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Ni tko enostavno k ti mislis... Vec parametru vpliva na g code...
 

mk20

Pripravnik
10. okt 2007
89
5
8
Kdo bo zloben pa pripravil en program za lomljenje rezkarjev:)))

Kakšen stroj, za kovine/les? Kakšna hitrost? kakšen rezkar? koliko vrtljajev? Kakšen material?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kdo bo zloben pa pripravil en program za lomljenje rezkarjev:)))
Hvala :p

Kakšen stroj, za kovine/les? Kakšna hitrost? kakšen rezkar? koliko vrtljajev? Kakšen material?
Stroj je v osnovi "ploter" in ne cnc rezkar kot jih poznamo. Torej X,Y laufa bp. lahko mu daš pdf, pa bo zrezal. Ker pa zna nekaj delat z višino orodja, obstaja verjetnost, da bi znal tudi kaj v 2.5D zreskat.
Material plastika, les. Kovine odpadejo. Nima možnosti hlajenja svedra.
Hitrosti se nastavljajo na vmesniku. Tako, da spet odvisno od izdelka do izdelka. Lahko se zavrti do 60.000rpm
Obstajata dve varjanti, ena 350W rezkar in 1.8kW. Tudi tašvoh rezkar zreže vezano ploščo 18mm, samo res extra počas in v večih prehodih.
Men je jasno, da ima en kup omejitev. Samo probal bi rad ;)

Kot testni file si predstavljam recimo podloga 10x10cm , na sredini pa ozboč en del krogle za 0,5cm. (material bi bil debel 1cm) Tolk, da mora rezkar potovat v vse smeri...
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Kaj pa to kupujes? Kaj pa je namen uporabe, ce nic ne zna? Pa o kolk ledvic se menmo?
 

djbosty

Zelenc'
12. okt 2010
12
1
3
Mi lahko kdo pošlje nek enostaven 3D objekt v G kodi za cnc?
Z enimi kitajci se nekaj menim, baje da njihov mašina podpira 3d ali 2.5 d rezkanje. Samo so extra trdi in ne fleksibilni in želijo, da jaz njim pošljem file potem pa bodo oni men povedal kako dalje...

Nekaj sem že googlal, pa vidim, da obstaja več tipov, za downloada pa nisem našel nič pametnega.
Lahko je res zelo enostavno. Samo toliko, da je objekt malo gor dol... da imam nekaj za poslat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kaj pa to kupujes? Kaj pa je namen uporabe, ce nic ne zna? Pa o kolk ledvic se menmo?
x,y in s kamero iskat sprintane markerje zna vrhunsko. tukaj ni debate. Samo kitajcu se je malo zareklo, da bi šlo morda tudi z G kodo kaj. Zdaj sem pa malo bolj radoveden ratal ;)
Cene so od 30.000€, pač odvisno kako naloadaš.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Dvomim, da bi slo... Verjetno bo uporabljen na masini ruida controller... Zaprt sistem, ima svoj software in za laser in za ploter... Oba s podporo za kamero...

Gcode so pa drugi kontrolerji... In neodvisni od kamere ponavad... Tako da mocno dvomim, da bos te stvari skupaj spravil... Sicer ja, je iz cn... Od tam ze marsikaj cudnega prislo...

Aja, si lastim par teh masin... Iz izkusenj govorim...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Me sploh ne gane, če ne bo šlo. Samo firbec me matra ;)
Mašina že zna rezat 2 višini. če recimo želiš nekaj izrezat in nekaj porezkat ven. ali pa rezkat v večih prehodih.
Kako pa naredit "3D" pa mi ni najbolj jasno. Sem poslal link kitajcu, pa da vidmo če se mu bo ljubljo kaj igrat.

Me ne bi čudlo, da bi bil kak čuden workaround...
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Sej je... Pac, globino nastavis na novo in cez potegnes novo stvar... In je v teoriji 2.5d... sam mislim pa da ne mores v istem "nalogu" delat 2 visini, ampak more bit za vsako visino svoj nalog...

Kaksen stroj pa je to, ce ni skrivnost?