fuj - zakaj tako smrdi?

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Moj dizlaš (pa sem jih imel že kar nekaj) ful smrdi. Če je avto prižgan in na mestu, smrdi cela okolica po izpušnem plinu
frown-1.gif


Je kaj narobe? Gre za 10 let star avto, ki sicer deluje odlično! Ne pije olja, nafte tudi malo, crkuje nič ..
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Moj dizlaš (pa sem jih imel že kar nekaj) ful smrdi. Če je avto prižgan in na mestu, smrdi cela okolica po izpušnem plinu
frown-1.gif


Je kaj narobe? Gre za 10 let star avto, ki sicer deluje odlično! Ne pije olja, nafte tudi malo, crkuje nič ..

Mogoče ti pušča izpušni sistem
sprasujem se.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Kako to preverim?

Smrdi pa tako kot .. da bi stal v zaprti garaži pri prižganem motorju ..

Tudi zvok ni nič drugačen, če misliš, da bi bil "auspuh" preluknjanj/počen ..
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Kako ? Po žveplu morda ? Kot kak črno kadeč tovornjak ? Po rastlinskem olju ? Morda roštilju ?Ali morda kot bi se smodile ribe na prevročem ognju ?
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
grin1.gif


Ne, po rastlinskem olju ne. Vanj tankam zgolj in samo nafto (tudi kurilca nisem nikoli) ..

Prej po žveplu kot črno-kadečem-se-tovornjaku ..
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Oster vonj kateri reže v nosu kot bi nekaj gumijastega smodil, ali vonj po neizgorelem dizelskem gorivu kateri draži oči ?
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Ne, že celo leto odkar ga imam tako smrdi.

Gre pa za Seatov (VW)1.9 TDI motor. Ne dela mi nobenih problemov, samo smrdi ...
jezen.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Ko je avto na mestu s prižganim motorjem, skoraj ni za zdržati v okolici avta. To ne more biti "normalno"
frown-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
A se pri TDI sploh še kaj "štelajo" dize ventili in podobne stvari ali je to vse "avtomatsko" oziroma brez nastavljanja?
A niso bili stari dizli smrduhi zaradi razštelanih diz, ventilov itd....
Sicer pa imam občutek da imajo sodobni dizli res drugače n vonj kot pa stari (EGR ventil mogoče ?)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.370
231
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Ko je avto na mestu s prižganim motorjem, skoraj ni za zdržati v okolici avta. To ne more biti "normalno"
frown-1.gif
Meni se tudi zdi da to ne bi smelo biti normalno. Sicer skoraj nikoli ne stojim zraven, ampak zadnjič smo razkladali stvari v podzemni par minut in je kanta delala, pa ni bilo nobenega čudnega smradu ali kaj takega.
redface-1.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Tvoje vprašanje sem pa čisto preskočil, sorry ..

Torej, tankam kjerkoli (zadnje čase se vozim h Koloseju, kjer je samopostrežna pumpa), olja pa nisem še nič tankal/dolil, ker ga je še vedno dosti.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A se pri TDI sploh še kaj "štelajo" dize ventili in podobne stvari ali je to vse "avtomatsko" oziroma brez nastavljanja?
A niso bili stari dizli smrduhi zaradi razštelanih diz, ventilov itd....
Sicer pa imam občutek da imajo sodobni dizli res drugače n vonj kot pa stari (EGR ventil mogoče ?)






ventili se nastavljajo avtomatsko,ker ima hidrodrocnike, dize pa imajo prednastavljen tlak kjer se "odpirajo)
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Za menoj smrdi po pomfriju,zrezkih,roštilju, včasih bolj včasih manj ampak v glavnem me imajo vaški psi kar v časteh
cool-1.gif