Francozi protestirajo

I

Izbrisan uporabnik #9334

S trebuhom za kruhom .... tako kot so nekoč naši dedje hodili v ameriko in kanado.
Toda ti manevri MORAJO biti nadzorovani !

Pariz je poln črnih klošarjev, ki prodajajo tiste plastične Eiflove stolpe ... zagabi se ti svet, ko gledaš obup v tistih očeh. Kriva je pa država, ki je to dovolila. Ne namreč uvoza teh revežev. Temveč okupacije njihovega matičnega sveta in s tem upanje v njihovih očeh.

Če bo kdo prebral ... in razumel ...
 

Občasnik

Fizikalc
5. nov 2018
109
75
28
hm..sedim nasprot globusa.. že leta ga nisem gledal...mal sem pozabil kako se bere ta krogla..pa kaj so katere barve..

če sem dobr lociral slovenijo..pa mal levo...francijo...pa pod njo afriko..je vmes mal modrega, nekje zelo malo.
če je kanada pa zda tisto še bolj levo..čez 30% plave barve... ne vem...ni ravn za raft, ribiško barčico, gumenjak..

je pa res čudno, da jih iz severne afrike tok pride v italijo...ker..iz južne jih ni dosti v avstraliji...

tudi bosanci so v lj..minhnu..slabo v londonu..kaj šele na islandiji..pa srbi..kako niso prišli do islandije..bi jim šljivovico prodajal ko šiptarji burek na miklošičevi

Do zadnjega odstavka ti ni uspelo priti ali prakticiraš selektivno branje? Ali si samo zatiskaš oči pred pravimi razlogi, zakaj zapuščajo severno Afriko?

Ker, ko jaz pogledam na moj atlas, vidim, da so Maročanom, Alžircem in Tunizijcem, ki vodijo med imigranti v Francijo, bliže kot grda izkoriščevalska Francija taki biseri od držav kot so Mavretanija, Mali, Niger in Chad, da ne omenjam Sudana. In glej no, nobene morske modrine ni vmes. Zakaj ne gredo tja?

In daj mi razloži, zakaj bi nekdo hotel živeti v državi, ki jih je zasužnjila ? Recimo, da tebi en vse pobere in te uporablja za najtežja dela, bi se po njegovem odhodu preselil k njemu?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zakaj ti ne greš v mavretanijo?

greš kjer upaš, da bo bolje. veš pa kako hudo zna biti. za amvretanijo pa ne veš.
in te, ki bežijo, niso okusili francoske kolonizacije o kateri govoriva, ampak so potomci, zelenci. tudi jugosi so masovni šli v nemčijo, ker tem istim ni švaba streljal otroka v kragujevcu, ubil brata na neretvi, kozari, sutjeski, ali v dražgošah, na pohorju.
če pa kakemu je, je stisnil zobe in za kos kruha tvegal.

in danes, ko je to daleč nazaj, se mečemo pred čevlje teh istih. ker človek sporo uči a brzo zaboravlja.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
Dobr, a ni za migrante druga tema?

In dvomim, da so demonstracije zaradi migrantov... tega se nikjer ne omenja razen od 123, ki je to sam poštudiral pomoje...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.480
3.128
113
zakaj ti ne greš v mavretanijo?

greš kjer upaš, da bo bolje. veš pa kako hudo zna biti. za amvretanijo pa ne veš.
in te, ki bežijo, niso okusili francoske kolonizacije o kateri govoriva, ampak so potomci, zelenci. tudi jugosi so masovni šli v nemčijo, ker tem istim ni švaba streljal otroka v kragujevcu, ubil brata na neretvi, kozari, sutjeski, ali v dražgošah, na pohorju.
če pa kakemu je, je stisnil zobe in za kos kruha tvegal.

in danes, ko je to daleč nazaj, se mečemo pred čevlje teh istih. ker človek sporo uči a brzo zaboravlja.
Kaj zdaj Nemce omenjaš zarad balkanskega klanja po letu 1991?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
bili so v kontekstu..so pa eden večjih vzrokov za klanje..nemci in avstrijci. so zelo pomagali pri vsem. danes te drugi slo manjšine ne hebejo 5%, pr titi je bilo pa mal drugače.
Mislim, da bluziš. Na kvadrat. V temo seliš sovraštvo do narodov, ki niso nikoli krivi. Krivi so politiki, ki narod vodijo. Žalostno je sicer, da se danes v šolah učijo o Napoleonu, o balkanskih vojnah in dosežkih voditeljev. Morali pa bi se o prebivalcih, ki so jih njihovi pohlepni voditelji peljali v smrt za njihove cilje.
Slovenski manjšini v Avstriji je še najbolj škodilo vmešavanje SFRJ. Pravzaprav ni bila pri "Titu" nikoli tako priljubljena kot slovenska manjšina v Italiji. Razlog je bil samo glede politične orientiranosti njihovih manjšinskih organizacij. Več pa se lahko sam podučiš, če imaš interes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi in Cash
I

Izbrisan uporabnik #9334

..... in smo zopet nazaj pri zelo pomembni točki, "Kaj država sploh je, oz. kaj je njena vloga" . :fredi:
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Mislim, da bluziš. Na kvadrat. V temo seliš sovraštvo do narodov, ki niso nikoli krivi. Krivi so politiki, ki narod vodijo. Žalostno je sicer, da se danes v šolah učijo o Napoleonu, o balkanskih vojnah in dosežkih voditeljev. Morali pa bi se o prebivalcih, ki so jih njihovi pohlepni voditelji peljali v smrt za njihove cilje.
Slovenski manjšini v Avstriji je še najbolj škodilo vmešavanje SFRJ. Pravzaprav ni bila pri "Titu" nikoli tako priljubljena kot slovenska manjšina v Italiji. Razlog je bil samo glede politične orientiranosti njihovih manjšinskih organizacij. Več pa se lahko sam podučiš, če imaš interes.

lepo si napisal

sam joško fišerja pa genešrja in kola so glasovali nemci in avstrijci. tudi makrona francozi. in kar glasuješ imaš. kot mi z našimi.

torej narod ni kriv za poteze politikov. kriv je, da so določeni postali politiki.

kako to preprečit pa ne vem.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Če imaš veliko denarja in se ti slučajno še malo trolla.... ta avto sigurno ni preživel protestov :aplauz:


2muchMoney.jpg
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
men je blo že ploleti vse skup sumljivo, ko sem se potepal po Franciji. Vsak dan večkrat po radiu ciao bella v različnih izvedbah.