Formula 1 sezona 2021

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
»Bil sem na 99 zelo doglo časa,« je povedal Hamilton. »Pomislil sem, da se stotica ne bo nikoli zgodila. Toliko reči je šlo prevečkrat narobe. Hvaležen sem, da so se mi danes nasmehnila nebesa. Nisem prepričan, da bi prišel mimo Landa, če ne bi deževalo. Bil je zelo hiter in na tej stezi je težko prehitevati.«

Še sam goat je priznal, da so se mu nasmehnila nebesa, eni tu pa pravijo, kako je superiorno odpelal dirko...eh.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
to je tako ko ona scena zadnjic v eneme dokumentarcu...ko so iskali razloge zakaj je človek mal bolj pameten od opice (nekateri :evil:) in kakšne ima možgane..in bolj ko so iskali kje je razlika med drugimi živalmi , manj je bilo šans...potem so morali z neko izračunsko ... pač če hočeš se najde. :evil:

Če ima največ zmag in naslovo, bo pač najboljši. jebat ga, potrebno se bo sprijaznit. In pravtako najboljši ne sedijo v najslabših avtih.

tebi se res zdi da bodo snežinke na forumu se sprijaznile s tem? bojo že našli al pa naredli neko statistiko. mentalna gimnastika ftw
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
861
113
A ni dobil neke kazenske pike?

Ja link, ki ga je prilimal Gargy ima naslov: the fastest.

Če ima lewis največ zmag in naslovov, to ne pomeni da je the fastest, le najbolj uspešen, kar se tiče zmag in naslovov (pa še verjetno kakšne druge statistike)

Ok, pr nas temu rečemo obup oz. iskanje dlake v jajcu. Razumljivo, take še edino ostanejo za dlakocepit, ostalo je že vse šlo / poknjiženo se ve na čigavem računu. Ravno tako se dobro ve zakaj se dirka in kaj je tisto kar šteje. Ne fakin to, da si najhitrejši ampak zmage in predvsem prvenstva. A bo? In dolgo dolgo bo trajalo, da se bomo lahko sploh začel pogovarjat ali se mu kdo bliža, potem pa čez nekaj časa še ali mu bo uspelo. Metode ala "Super precizno rangiranje najhitrejših driverjev z umetno entelihenco" so pa izhod v sili za določene. Cheers! :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Ne, to je pač statistika, ljudje radi gledajo številke in primerjajo.

Drugače bi imeli samo WC voznikov in je to to.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
861
113
Ne, to je pač statistika, ljudje radi gledajo številke in primerjajo.
Drži, ko boš še do rangiranja rezultatov oz. teže argumentov prišel se pa prfočkej.
Drugače bi imeli samo WC voznikov in je to to.
Saj v bistvu imamo samo to. Zmage, prvenstva pa zelo postransko še PP. Saj če pogledaš denarne nagrade / ekonomijo športa je to takoj jasno (da so tam da zmagujejo in nič drugega). Številke pa seveda lahko vrtiš po želji do nezavesti oz. dokler nisi zadovoljen. Samo pri kakšnih obskurnih metodah je včasih bolje da si tiho (da se ti kdo ne smeje ali te ima za čudaka).
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Hja veš kako je to mojster, teža je pa odvisno od subjekta, ki opazuje nek rezultat.

Za tebe je pač WC najbolj pomemben, za drugega je št nastopov in pole positions, za nekoga je št prehitevanj, za nekoga je kako se nekdo oblači...etc ipd :)

Saj "goat" je relativen pojem.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
861
113
Ne zame, za večino oz. za cel šport, ki se mu reče F1. Sem ze napisal, da nisem dober v sanjarjenju in podobnem. Neizpodbitni fakt je, da v F1 dirkajo za zmage in prvenstva. Ko bojo za prehitevanja in ostalo (oblačenje etc...) v F1 prejemali točke, potem kar praviš drži, do takrat gre pa samo za postranski / posledični pojav dirkanja. Tako da, hočeš ti ali nočeš, GOAT je točno to: NAJBOLJŠI, ne najhitrejši in ne tisti, ki največkrat prehiti, ravno tako ne tisti, ki se najhitreje spakira v kabino bolida ali vse ostalo, kar lahko posledicno izpelješ iz naslova dirkanja. Sicer me to kolobarjenje sploh ne moti, še več, pokaže kako smo ljudje iznajdljivi, ko je potrebno maskirati svoje napake / prepričanja. Izredno dobro ti gre, sam mal preveč prozorno je vse skup :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
hja čuj, če bi veljat lujz kot goat, potem debat sploh ne bi bilo. tudi prihodnje debate bi bile nesmiselne, dokler ne bi nekdo prišel do 8/101, kar pomeni da lahko za kar nekaj časa nehamo spremljat F1 pa se dobimo spet tu 2050? :)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
861
113
hja čuj, če bi veljat lujz kot goat, potem debat sploh ne bi bilo. tudi prihodnje debate bi bile nesmiselne, dokler ne bi nekdo prišel do 8/101, kar pomeni da lahko za kar nekaj časa nehamo spremljat F1 pa se dobimo spet tu 2050? :)

Če bomo takrat še živi, vsekakor. Brez zamere ampak malo dvomim. Ne v tebe, v sebe :)
 
  • Žalosti me
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113

Mercedes: We were willing to sacrifice win to cover off Verstappen​


Tolko o goat…
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Ja seveda ja, ampak samo zaradi njega so šli not, ne pozabit, da je en krog prej že moštvo klicalo lujza, pa je ostal zunaj, če mu potem ne bi rekli, da je šel max v bokse bi še sigurno ostal zunaj, dokler ne bi šel norris not.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
861
113
Zajebal bi, isto k Lando. Verstapen je itak moral neki novga probat, LH pa ni hotu ker ni vidu cele slike (mali pa se manj). Sam na koncu je naredu right call, mali pa brez stopnic... jbg
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Saj to je dejansko dobro za nas.

Ker če bi šel lando not, bi se s lujzom dajala in verjetno bila 1-2, po možnosti bi že mali pušnil, ker nima toliko izkušenj vožnje v dežju, čeprav na qualy je osmešil lewisa. Ampak, bila bi skoraj sigurno onadva 1-2
kar pomeni max 3 in lujz bi pridobil več točk proti njemu.

tako da za nas, se je idealno vse izšlo, max je oddelal kazen, ima popolnoma nov material, še sam je rekel, da tudi če ne bi kazni, višje od 2. ne bi prišel ob "normalni" dirki
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
861
113
Ne vem za koga, mogoce za vas ;) Drgac pa dvomim, da bi kdorkoli od prvih dveh zmagal, je blo prevec dezja. Ce drugo ne, vsaj dirke niso prekinl. Mali je dubu tocno kar je rabu, za naprej seveda. Napram kretenijam, ki jih je Max pocel na zacetku je cisti biser, pa se McLarna vozi :) Ceprav sezona dosedaj je top! Boljse si skoraj ne bi mogel zeleti. Verjamem, da so biki v prednosti in da bi jim letos moralo ratat. Ceprav... to sem ze ene 2x tak cas mislu pa je na koncu mecka zradirala. Decembra (fak) bom najbrz kje na smucanju gledal zadnjo dirko, upam, da bo pivo z uzitkom teklo ;)