Formula 1 sezona 2021

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Na F1 TV nič niso rekli, da je Verstappen kriv za problem z gumo. Lepo so rekli, da je bil to očitno problem Pirellija (glede na to, da sta imela Stroll in Verstappen problem z natanko isto gumo)... in lepo so povedali, da se bi to lahko zgodilo komurkoli (ker ni bilo nobenega opozorila pred odpovedjo). Riskirali so pa vsi... ker bi s postankom izgubili preveč mest. Dejansko je bil Vettel na najboljši strategiji.

PS: Dejansko je pa zaključek dirke najboljše, kar se je lahko zgodilo glede boja za svetovnega prvaka. Naj do konca ostane tesno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in 8888

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.453
6.572
113
Rbr je povedal da je gumo razneslo brez opozorila, nikjer ni bilo nic videt da bo do tega prislo
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Majstr, to si nism jst spomnu, to tvojo teorijo razloz tem na F1.TV, k so gruntal zakaj. Menda vejo bolj k jst pa ti al ne? Sploh pa, zakaj je pol gumo razneslo? Ker jo je dec tako dobr ocuval? Al zato k se je kr tako na random odlocila da se bo raznesla? Al mogoce zato k je kar nekaj krogov podiral best lap in zgal na moc? Kaj misls, da je najbolj verjetno? Eni tu ste res briljantni umi... cestitke...

RB pa je trenutno najboljsi bolid na gridu, ce tega ne vidis pojma nimas. Resno. Ampak ne, dejmo bluzit pa v primeru, da jim ne rata, se lahko na to zgovarjat pol (da je Mecka najboljsa) ne? Realno poglej, ne sam da svinc in zveplo po Hamiltonu zlivas, k ti gre pac tip na jetra. Da bi bla Mecka najboljsa oz. kot vcasih, RedBulla vidu ne bi. Poglej zadevo kakrsna je pa kdaj kej priznej, ne bo ti krona padla (je nimas). Men ni problem napisat, da je Max boljsi, ce vidm da je. Trenutno se ni, ce pa kdaj bo, pa bom tako napisal, bp. Vi pa sam izgovore iscete. Ste deci al babe? :) Slednje je retoricno vprasanje, don't bother ;-)
Gumo je random razneslo brez opozorila, s telemetrijo in hkratnimi simulacijami danes mostva igrajo dobesedno šah in to so sporocili direktorju dirke iz red bull boxov in svetovali naj izvedejo ponovni start dirke z obvezno menjavo vseh pnevmatik kar so tudi naredili. Kupi si f1 tv, da bos seznanjem z aktualnimi informacijami.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Dobra in zanimiva dirka, top dirkac dirke je seveda mad max. Hamilton se je izstrelil zaradi lastne napake, ostali prisli do tock po random nakljucju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.176
881
113
Ok. Max ni nc kriv, nikol, guma je kriva. On je pac nesrecen decko, kateremu se take stvari cist slucajno dogajajo (vse preveckrat ce mene vprasas). Ko bo se mal v glavi poslihtal bo bols, brez skrbi. Takrat bo zacel serijsko zmagvat, sploh ce mecka se mal zaspi.
Zdej pa naprej, sezone je dobra, ena boljsih zadnja leta, dirk pa se kar nekaj. Ce je boljsi, bo prvak. Pogoje ima letos vse, naj jih izkoristi.

Hamilton pa je zajebal ta ovink (ne vem kaj tocno je reku po dirki - ce sploh kej), prepozn je bremzal - da bi namenoma naravnost odpelal je mal lovska ne? Ceprav eni tu verjetno res tako mislijo, sem preprican. Nisem sicer vesel, nimam pa tud problema s tem. Vsekakor pa naj svoje mehanike mal prime, k so ze res smesni.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.176
881
113
@snecer - zbrisan post: Se prej me je MM, zdaj je jasno, da bo Vale se nekaj cas GOAT, a ne? ;-)

Kar si odgovoru pa ni odgovor ampak itak ne ves na kaj je vprasanje sploh letelo tko da nima smisla. Skratka, falil si, tekma manj do konca ni nek benefit. Mogoce bo tocno to pogresal na koncu. Poanta je cisto drugje. Ampak F1 ti je isto k kosarka, spanska vas :)
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.453
6.572
113
Je pa to zdaj ze druga velika napaka lojze, kar je samo dobro za razplet sezone, samo sreca ga se drzi v igri za prvaka, in pa seveda top avto
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Najbolji

masevc

Guru
2. sep 2007
3.445
865
113
Dosadni ste s tem Hamiltonom.
Enostavno rečeno je lahko dirkač kriv za prekomerno obrabo gum. To se je že pokazalo, da so nekateri bolj nežni do gum, kot drugi. So pa te Pirelijeve gume en navadn šit.
Hamilton pa je baje po pomoti vkljucil/izkljucil ”magic button” zato tudi toliko dima na gridu na ponovnem štartu. In ni se treba sedaj užigat kaj ta magični knof naredi, ker enostavno ne veste, niti njihova konkurenca.

bolj zanimiva debata za nivo alterja
Vettel says in the post-race PC he stayed in his car under the red flag. "I'm one of the few who doesn't pee in his car so I could stay in"

Gasly: "You know any who pee in their car?"

Vettel: "Do you not?"

Gasly: "No, disgusting!"

Vettel: "I reckon half the grid"
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.176
881
113
Vprasal sem avtorja te izjave, ti ne stekas itak.

Darjan: ce misls zarad najhitrejsga kroga ne bo slo. Za to mora bit med top ten na koncu. Tko da ni nc povisal. Bolj Hami ni zmanjsal...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Max je odstopil zaradi izrednega italjanskega inzeniringa, ki je se enkrat dokazal naj se raje drzijo izdelave makaronov, hamilton si je pa cisto sam kriv za odstop. Me zanima kdo se bolj bedasto pocuti
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.453
6.572
113
Je pa zanimivo, da bi nihce ni pomislis na slabe gume, ko je strollu razneslo. Je pa baje tudi lojzeva guma bla cisto pri kraju…
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Drugac tole ni cross dirkanje z buggyji v tunjicah pri kamniku ampak top shit. Lepo smo ze trikrat lovedali, da red bull pred pokom pnevmatike NI zaznal nikakrsnega nenavadnega obnasanja koles, pnevmatik in to so pet sekund po poku povedali direktorju dirke. Tudi, ko prevozi oster predmet na cestiscu pnevmarika spusca vsaj sekundo kokr se smesno slisi ampak dejansko senorji razlikujejo med pokom zaradi slabega materiala in povozenim 4mm karbonskim delcem.
Fajn reklama za pirelli, odkar so exkluzivci za f1 gume imajo hude tezave. Bodo imeli ta teden kaj razlagati in raziskovati. Dajt, da zacnejo pri ciganskih italjanih kaksne kazni padati.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.453
6.572
113
Ze ja, ampak verjetno je bilo isto pri strollu, tudi brez opozorila, ali ne?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.469
9.199
113
magic button, zapira lopute za hlajenje zavor? verjetno pa še kaj...za start