Formula 1 sezona 2020

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.083
113
www.adriamedia.si
Ce smo ze pri komentiranju. Razen obskurnih komentarjev o odhodu druzine Williams na to temo null komma josef.

Ce bi bili to casi Alisica, bi imel live interviju z Claire in Frankom, pa se konketen prispevek - ce ne celo oddajo o dogajanju.

Se kolcalo se nam bo.
Sva med prnosom kar dosti o tem povedala, tudi celo zgodovino FW in lastništva ... Oddaje pa ne delava komentatorja. In težko narediš intervju, če te ni tam (sploh letos, ko je tam lahko le to10 postaj na svetu).
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
se enkrat - Vettel nima niti približno enakega avta kot Leclerc. zagotovo mu bodo dali zadnji material, odhaja pa k največjim kopiralcem ... ;) mislim, da ima konkretno slabši avto, nima toliko posodobitev. s takim avtom je tudi težje dirkati. ;)

kar se tiče Hamiltona - ekipa ga je zeznila ta vikend parkrat. no, za začetek je bil kriv sam, ker je šel "over the track limits", ampak kaj so pri Mercu čarali ta vikend, mi ni čisto jasno, malo so spominjali na Ferrari lani ... :p

kar se tiče komentiranja - rad bi slišal vas, pametnjakoviče. in še to - v 2000/2010 je bilo malce drugače v karavani F1 kot zdaj, dobiti 1-on-1, celo ekskluzivo, sploh če si mala nepomembna riba je kot bi zadel loto. in če nimaš dostopa na dirkališče, še toliko težje narediš neko hudo zgodbo.

Dušan in Andraž nista idealna, sta pa daleč od tega, da bi bila slaba, in kar je najpomembneje, se trudita.

Shuma in vettel fani imajo nekaj skupnega. Ko je treba najti izgovore za realno stanje pridejo na plano svakakve budalastine. Da ni proti vettlu zarota? Pa toliko zanj fehta osiveli Bernie. Streznite se ze enkrat. Tip je luzer na kvadrat da ga se Williamsa peljeta skoraj scat. Med tem ko je mostveni kolega 10 mest pred njim.

Ko smo ze pri komentiranju, ni grajanja, samo dejstva so navedena. Alisic je sposoben dobiti intervju z Frankom ali Claire ko se mu sprdne. Zal ni vec del F1 prenosov v sloveniji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.568
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Shuma in vettel fani imajo nekaj skupnega. Ko je treba najti izgovore za realno stanje pridejo na plano svakakve budalastine. Da ni proti vettlu zarota? Pa toliko zanj fehta osiveli Bernie. Streznite se ze enkrat. Tip je luzer na kvadrat da ga se Williamsa peljeta skoraj scat. Med tem ko je mostveni kolega 10 mest pred njim.

Ko smo ze pri komentiranju, ni grajanja, samo dejstva so navedena. Alisic je sposoben dobiti intervju z Frankom ali Claire ko se mu sprdne. Zal ni vec del F1 prenosov v sloveniji.

pa kje ti spiš da te Bernie ne ukrade? si bil v zadnjih treh letih mogoče v paddocku? si mogoče videl, kako je? imaš vsak dan izjave po treningih, kjer sicer lahko dobiš kar nekaj informacij (kakršen bi tudi g. Ališič dobil), ampak ena na ena je pa popolnoma druga zgodba. vem, ker sem bil zraven, ko smo delali eno specifično zgodbo in je bilo hebanja in zajebavanja obilo, da smo naredili, pa je šlo za širšemu občinstvu popolnoma neznane osebe, kaj šele Claire in Frank ...

btw - nisem fen Vettla. se mi pa zdi čudno, da znalec, kot si, ne veš, da začnejo ekipe pred odhajajočim vozačem skrivat določene stvari. enako se dogaja Perezu, enako se je dogajalo, ko je Vettel odhajal od RB-ja, verjamem, da se bo prej ali slej zgodilo to tudi Daniju v Renaultu ...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
pa kje ti spiš da te Bernie ne ukrade? si bil v zadnjih treh letih mogoče v paddocku? si mogoče videl, kako je? imaš vsak dan izjave po treningih, kjer sicer lahko dobiš kar nekaj informacij (kakršen bi tudi g. Ališič dobil), ampak ena na ena je pa popolnoma druga zgodba. vem, ker sem bil zraven, ko smo delali eno specifično zgodbo in je bilo hebanja in zajebavanja obilo, da smo naredili, pa je šlo za širšemu občinstvu popolnoma neznane osebe, kaj šele Claire in Frank ...

btw - nisem fen Vettla. se mi pa zdi čudno, da znalec, kot si, ne veš, da začnejo ekipe pred odhajajočim vozačem skrivat določene stvari. enako se dogaja Perezu, enako se je dogajalo, ko je Vettel odhajal od RB-ja, verjamem, da se bo prej ali slej zgodilo to tudi Daniju v Renaultu ...

Moji casi spremljanja "od blizu" so ze zdavnaj mimo. Sem pa dovolj od blizu spremljal da vem kako stojijo stvari. Alisic je paddocku (bil) poznan, je bil tudi eden izmed najbolj cenjenih novinarjev v karavani F1. Zato je lahko govoril s kom je zelel, tudi telefonske so bile shranjene. Se z Bernijem in Slavico je bil na "ti". Tako da te floskule prihrani za neznalce.

O skrivanju Vettla pa raje nebi. Seveda, mostva skrivajo da njihovi vozniki cim slabse odvozijo da zasluzijo cim manj denarja. Toliko skrivajo da te za malo ne skine odpisani Williams... Ne smesi se res te lepo prosim.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Če pogledaš iz Vettlove perspektive... če vozi tako slabo, da nikoli ne ogrozi Racing Pointov (beri: nikoli ne pride v točke), potem bo na podlagi tega Ferrari dobil manj denarja, Racing Point (oz. Aston Martin) pa več. Nikakor ne trdim, da je res tako... ampak možnost obstaja.

Če naslednje leto v Aston Martinu ne bo konkurenčen, potem ga lahko mirno kritiziramo... letos v Ferrariju pa ne bo ničesar več dosegel (pa niti ni važno, ali je to zaradi nezaupanja v avto, slabe podpore znotraj ekipe, ali pa namerno zabušavanje).
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Če pogledaš iz Vettlove perspektive... če vozi tako slabo, da nikoli ne ogrozi Racing Pointov (beri: nikoli ne pride v točke), potem bo na podlagi tega Ferrari dobil manj denarja, Racing Point (oz. Aston Martin) pa več. Nikakor ne trdim, da je res tako... ampak možnost obstaja.

Če naslednje leto v Aston Martinu ne bo konkurenčen, potem ga lahko mirno kritiziramo... letos v Ferrariju pa ne bo ničesar več dosegel (pa niti ni važno, ali je to zaradi nezaupanja v avto, slabe podpore znotraj ekipe, ali pa namerno zabušavanje).

Se en poznavalec F1.

Ce bi ti vedel kako je sestavljena pogodba voznika v F1.... potem res nebi pisal taksnih bedarij po forumu.

Tako samo majhen aspekt, da ne bomo o detaljih. Boljsi rezultat = boljsa pozicija, vec izpostavljenosti medijem in TV zavoljo napisov in sponzorjev = vec denarja za mostvo in dirkaca. Konstruktorsko prvenstvoj je ocitno zate sci fi.

Ampak vettel je ocitno izjema, njemu se lahko pri tako "zanic" ekipi kot Ferrari sladko malo j*** tudi ce ga vsi za krog nesejo in zamalo konca na zadnjem mestu.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
V pogodbi lahko piše marsikaj... dokazati namero je pa nekaj čisto drugega. Seveda si ti najpametnejši tukaj, tako da niti ne mislim debatirat. Sem pa namerno napisal, da ni nujno res... ampak v resnici nihče od nas ne ve, zakaj je Vettel letos tako počasen... lahko samo ugibamo. Jaz mislim, da je to pač kombinacija slabega avta, slabe atmosfere znotraj moštva in padca motivacije.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
V pogodbi lahko piše marsikaj... dokazati namero je pa nekaj čisto drugega. Seveda si ti najpametnejši tukaj, tako da niti ne mislim debatirat. Sem pa namerno napisal, da ni nujno res... ampak v resnici nihče od nas ne ve, zakaj je Vettel letos tako počasen... lahko samo ugibamo. Jaz mislim, da je to pač kombinacija slabega avta, slabe atmosfere znotraj moštva in padca motivacije.

Cudno da Ricciardo, ki zapusca Renault vozi konstantno dobro. Pa je v enaki "odhodni" poziciji. Mozno da ni tako uzaljen in demotiviran kot razvajeni blondi. Je za razmislit.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Ena bistvena razlika je... Ricciardo se je sam odločil, da zapusti ekipo. Vettel pa ne. Tako da je čisto logično (in človeško), da se želi en "oddolžiti" ekipi, drugi pa užaljen in demotiviran.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ena bistvena razlika je... Ricciardo se je sam odločil, da zapusti ekipo. Vettel pa ne. Tako da je čisto logično (in človeško), da se želi en "oddolžiti" ekipi, drugi pa užaljen in demotiviran.

Bo nekaj na tej specificni uzaljenosti. Fetl-style depresija.
Williams je svoje voznike "odpisal" ze v prvi polovici sezone, pa so le-ti za demotivacijo postali svetovni prvaki (Mansell, Prost, Hill...), ampak bomo raje socustvovali z uzaljenim in osramocenim fetlom.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Saj imaš par strani en lep meme na temo "evolucije F1 dirkača". V vsaki šali je nekaj resnice. Z letošnjim Ferrarijem tudi najboljši dirkači v zgodovini F1 ne bi dosegli nič omembe vrednega... Leclerc je letos iz tega avta potegnil več kot 100%... pa bo na koncu leta najverjetneje tam okoli 9. mesta med dirkači.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.568
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Moji casi spremljanja "od blizu" so ze zdavnaj mimo. Sem pa dovolj od blizu spremljal da vem kako stojijo stvari. Alisic je paddocku (bil) poznan, je bil tudi eden izmed najbolj cenjenih novinarjev v karavani F1. Zato je lahko govoril s kom je zelel, tudi telefonske so bile shranjene. Se z Bernijem in Slavico je bil na "ti". Tako da te floskule prihrani za neznalce.

O skrivanju Vettla pa raje nebi. Seveda, mostva skrivajo da njihovi vozniki cim slabse odvozijo da zasluzijo cim manj denarja. Toliko skrivajo da te za malo ne skine odpisani Williams... Ne smesi se res te lepo prosim.

pojdiva po vrsti.

svet F1 se je v zadnjih sedmih letih konkretno spremenil. najprej z odhodom Bernija, letos še zaradi korone. priti do dirkačev je po eni strani lahko, ker imajo izjave po vsakem sessionu, v četrtek imajo veliko medijskih aktivnosti. ampak ena-na-ena je možen le še, če si vpliven. pomemben. in bogat. TV3 ni ne eno ne drugo. žal. se strinjam, Ališič je vpliven in spoštovan, ampak v trenutni F1 bi lahko delal le na podlagi poznanstev, da bi prišel do česa podobnega, kar pa je zaradi menjave staffa, tako v FIA kot v F1, prej izjema kot pravilo. glede na to, da tudi Ališič ni več toliko prisoten, kot je bil, se je tudi pri njemu prepad med "paddockom" in njim, žal, povečal. sam sem bil lani prisoten na 8 dirkah, pa sem na koncu v Abu Dhabiju končno doživel, da se me je naš "mediahandler" spomnil, ko sem ga prosil za dostop na grid. pa sem ga praktično na vsaki dirki prosil. tako je, danes si, jutri te ni, in si pozabljen. da pustiš pečat, moraš biti res prisoten. tam. na dirkališču. v medijskih scrumih. na medijskih dogodkih. na čimveč dirkah.
Dušan in Andraž žal nista. zato tudi težje dobita konktakte in konekcije. cene za to, da si kot del TV ekipe lahko na dirkališču pa tudi niso par 100€ ... ;)

kar se tiče Vettla. ti resno misliš, da je od lani in predlani, ko se je boril za naslov prvaka, pa do letos, čudežno pozabil, kako se vozi? misliš, da je Raikkonen pozabil kako se vozi. oba sta s konkurenčnim materialom lahko še kako hitra. ampak ... ko ti avto ne da zaupanja, in pri dirkanju rabiš 100% zaupanje v material, ko material, ki ga voziš, ni to, kar si si želel celo zimo in upal, da bo, ti pade motivacija, ti pade zaupanje v dirkalnik kot ekipo in se zgubiš v povprečju. vsemu temu dodaš še B dirkalnik, pa po moje Seb to celo ve, in je kar je.

kar se tiče Renaulta in Danija, glede na tvoje izjemno poznavanje, bi moral prepoznati, zakaj je paket še vedno konkurenčen. prvič, ker Abiteboula stiskajo za vrat, drugič, ker Renault in Abiteboul krvavo potrebujejo dobre rezultate in tudi stopničke. in si tega tudi želijo. je pa drugače, če odhajajš od ekipe, ki je midfield k ekipi, ki trka na vrata prvim trem.

še to - sam sem ti kulturno in korektno podal repliko. bi te prosil, če tudi ti lahko storiš enako.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
pojdiva po vrsti...


1. Se vedno trdim, da bi Alisic danes, v kolikor bi bil prisoten, storil za nase (slovenske) razmere nepredstavljivo, tudi doticna bi imel pred mikrofonom ce bi si zadal ta cilj.

2. Vettel je samo odpisana roba. To da se je on boril za prvaka danes v motosportu kjer se vrtijo inzinerski miljoni EUR/USD pac ni velikega pomena. Negovi casi so mimo. Ferrari ga je tudi z razlogom odkantal. Vbistvu kot ze receno ga niso nagnali sredi sezone samo zaradi pritiskov Bernija. Ta isti ki mu je celo sugeriral naj gre 2021 iz formule ven. Perez je financno mocen (za njim stoji Telmex in Carlos slim) pa se kot paydriver je solan dirkac in bo kvecjemu se hitrejsi. Za njim se jim bo se kolcalo. Ni prvic niti zadnjic da bivsi prvaki propadejo in gredo v pozabo. Fetl je samo eden izmed njih. To bi od nekoga ki hodi po paddocku pricakoval da ve.

2. Raikkonen vozi priblizno enako hitro kot njegov sovoznik. Glede na vlozek in tehniko kaj dosti AT ne zaostaja za Fergulo predvsem na racun uzaljenega...

3. Ricciardo vozi ker je dirkac v pravem pomenu besede. Ker mu tako veli pogodba. V F1 pac ne mores vozit na zadnjem mestu zato ker imas Dizzy-jevske izgovore "B" avto, nimas motivacije, tam pa teamchef caka nakazilo za konstruktorske tocke in lestvico sponzorjev ki finance pogojuejo z rezultati.

Upam da je dovolj nazorno za obozevalca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.358
9.098
113
tako je. pač losat bi se morali malega lanceja, ampak je ati rekel ne. Zdaj pa imajo kar imajo.
 

Podobne teme