Formula 1 sezona 2020

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Max in RBR lepo preudarno. Celotna dirka je bila gledljiva in zanimiva. Dejansko je vseh prvih 10 voznikov lepo tekmovalo med seboj. Pohvale tudi SLO komentatorjema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: naliM in Gavran

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Vsa cast, cestitke bikom. Mecka pa ni glih tolk boljsa kokr kle eni nabijajo ne? Je pa fer za razliko od rdecih (you're free to race). Hamilton zvleku max. iz situacije. Konc koncev, zanimiva dirka.
1 sekunda na krog v kvalifikacijah ni veliko? Tukaj so imeli probleme z gumami, ker so morali voziti z višjim pritiskom. Izkazalo se je, da je Redbull bolj prizanesljiv do gum.

Kar se tiče pa "free to race", sem pa jaz razumel približno tako... "Hej Bottas... zadej prihaja Hamiltom, ki ima boljše gume od tebe... saj lahko dirkata... ampak ne preveč agresivno, da se ne zaletita... na koncu te bo verjetno prehitel... ampak lahko pa dirkata :)".

Na tej dirki je taktika nekatere lepo zajebala, druge pa pripeljala na relativno visoka mesta. Recimo Leclerc je z enim postankom prišel na neverjetno četrto mesto (pa so vsi pravili, da je en postanek praktično nemogoč). Hulkenberg je pa z zadnjim postankom izgubil peto mesto (sicer naj bi bile krive vibracije pri zadnjih pnevmatikah). Vettel je itaq povedal svoje mnenje (čeprav je bil za slab štart sam kriv). Načeloma je bilo kar nekaj šoferjev, ki bi lahko dirko speljalo do konca z enim postankom in bi bili par mest višje.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Sej TOTO in kompanija so točno vedeli da Bottas ne bo imel za burek proti Lewisu, tist free to race je isto kot če bi rekli Lewis is faster then You. Red bull jih je pošolal, leclerc je spet izvlekel srečno max+ kar se je dalo. Vettel je pa že zgodovina....
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Jaz sem "hepi" če je dobra dirka. Včeraj pa tudi prejšnja, pa še kakšna so bile, ne glede na to da so rdeči za katere navijam letos kanta za nabijanje. Ne moreš pa reči kok so bili za enakovreden boj, če ima en izrabljene gume, drug pa sveže in vsak z enim koleščkom v glavi je vedel da ga bo Lewis enostavno prehitel. Tako kot je Leclerca, če se nimaš s kom upirat je brezveze da se, sej nekaj ovinkov ali krog dva, potem je pa konec. Lahko pa si videl da je bila taktika redbulla boljša in so jih enostavno povozili.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Red Bull in Max so znali kapitalizirati priložnost, ki sem jim je ponudila ta vikend. so tvegali z nižjim tlakom in precej pridobili, Mercedes je očitno šel v vikend precej bolj previdno, kar je, glede na to, da sta oba vozača imela puncture prejšnjo dirko, popolnoma razumljivo. ni pa Mercedes imel edini problemov s pnevmatikami, v bistvu skoraj le RB ni imel problemov, ostali so kar borbali ...

kar pa se Ferrarija tiče ... za aviona je vidno, da stvari med Vettlom in vodstvom ne klapajo več. kar skušajo prikriti, pa je vse bolj očitno pa je to, da Vettel tudi približno nima enakega avta, kot Leclerc. Vettel mogoče res je na bojni nogi, zagotovo pa ni pozabil, kako voziti in ve, da rabi tudi dobre vožnje, da si zagotovi sedež za naprej. čeprav ... tudi tu imam teorijo. Vettel sedež že ima, zato je tudi tako miren, kar se tega tiče ... kje? nočem jinxat, ampak, počakajmo še malo, bom po pravici povedal, če sem imel prav.

priznam pa, da Hulk tudi meša štrene in prav je tako ...

kar pa se komentiranja tiče - že cel čas trdim da sta Dušan SJTV1 in Andraž super, pa ne vem, zakaj mi nihče ne verjame ... saj se kdaj tudi zgubita, ampak to tako ali vsi, sploh če si oddaljen od vse akcije ... ;) samo tako naprej ... :)
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Se tudi meni zdi da so se pri Ferariju lotili Vetla.

prva dirka Silverston. Radio check :)

“Hi Seb, Mattia here. Tough race today,” said Binotto Vettel into the car. “We know it was a difficult weekend. But in a week we’ll be back and do better.”
There was no response from Vettel for 17 seconds until the team requested the connection check, which they replied positively – so there had been no problem.

druga dirka, jim je povedal kar med dirko da so naredili zajeb strategije.

Vettel said: “Well I mean we spoke this morning that there is no point pitting [when] knowing that we would run into traffic, and that’s exactly what we did.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Se tudi meni zdi da so se pri Ferariju lotili Vetla.

prva dirka Silverston. Radio check :)



druga dirka, jim je povedal kar med dirko da so naredili zajeb strategije.



lol, radio check na koncu dirke ... ‍:valjamse::bonk:
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
No, da smo si na jasnem vsem mladcem tukaj na tabli. Pnevmatike unicujes tudi s slogom voznje! Se spomnim kaksne problema sta imela z identicnim avtomobilom in pnevmatikam Jean Alesi in Eddie Irwine, ker nista znala prilagoditi sloga voznje in biti malo bolj nezna. Ali spet grand master Schumacherja, ki je hladil gume po krajsi nevihti na ne vem kateri progi z voznjo po mokrih delih steze izven idealne linije in si privozil zmago, ker jih je enostavno s hlajenjem toliko ohranjal pri zivljenju, da je lahk izpustil en postanek.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
če kdo, je Vettel tudi mojster ohranjanja pnevmatik, je znal tudi po 10 krogov več narediti s pnevmatikami od ostalih, z enakim tempom, seveda.
Verstappnu definitivno pomaga tudi setup RB-ja. Merc je pa že od nekdaj dvorezen meč - ko ni preveč vroče, gre kot puščica, ko je vroče, ima pa lahko hude probleme ...

Ali spet grand master Schumacherja, ki je hladil gume po krajsi nevihti na ne vem kateri progi z voznjo po mokrih delih steze izven idealne linije in si privozil zmago, ker jih je enostavno s hlajenjem toliko ohranjal pri zivljenju, da je lahk izpustil en postanek.

potem so vsi grandmasterji? ker to praktično vsi delajo, da hladijo intermediate pnevmatike ...
ker slick pnevmatik pa ni pametno tako vozit ... ravno zaradi tega se začnejo luščit, mehurit, ker temperatura pade, pa hitro zraste, pa spet hitro pade, itd ...
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
525
33
28
Sairach
Jody Scheckter jo je imel na 2 dirkah v sezoni '73

js0.jpg
 

Podobne teme