Formula 1 sezona 2020

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
če spusti, ker jo nekaj predre, ali spušča počasi, opazno za ekipo, ali jo vtrga, ne pa da se vozijo še 10 krogov, potem pa naenkrat spusti ...
bolj mislim, da je imela zraven prste tudi utrujenost same pnevmatike, pa še napikana, je še malce bolj zmatrana in evo ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
ko jo predreš začne spuščat, sej ni naenkrat spustla, sej si videl, da je vedno huj bilo dokler ni tolk mehka da jo sleče iz robov.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
zdaj ga pa ti malo serješ, kot določeni osebki prej ... F1 avtomobil je poln senzorjev, samo za pnevmatike jih ima par, če bi bil "slow puncture", bi to ekipa vedela takoj in bi šel v bokse po nove ... tako pa jim je vsem trem spustila leva sprednja na enak način ...

plus, Raikkonen ni ravno po idealni stresel karbona, pa če bi tem trem šle različne pnevmatike, bi še verjel, tako pa mislim, da je bila bolj kombinacija obrabljenost in napikanosti skozi celo dirko ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
kje sem pisal o Slow? pac puncture, spusti v par ovinkih, nisem mislil, da spusca 10 krogov. Pilot itak to ve da je spustla (že cito malo) že v naslednjem ovinku (vibracije opremijem itd). Sej piseva o istem. ampka dvomim da bi guma sla dirketno zaradi obrabe oziorma strukturnega razpada, ker takrat bi jo verjetno razneslo, razpadla. Tako pa je zgledalo kot da je spustila zaradi poškodbe.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mislim, da se pri popolni obrabi gume odlepi tekalna površina...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
ja tako nekako, ce je defekt v sami gumi, ali pa če receimo strukturno ne drži več skupaj. Tako jaz razumem tole.

za razliko če spusti.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ko pade pritisk v gumi razpade karkasa, to se zgodi kar hitro, v pol kroga recimo
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
malo ste zabluzili. Tukaj se strinjam z Dizijem. Dejansko bi vedeli, da je bil problem ob miljonu senzorjev na bolidu.

Drugo dejstvo, ki govori o faktu presenečenja pa je, da Pirelli razmišlja o umiku ene zmesi za nedeljsko dirko. Vse le ni tako čisto...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tako, ostajajo eno stopnjo mehkejše pnevmatike. bi znalo biti zanimivo.

je pa sama izjava idiotska, kot bi rekli - razvoj F1 dirkalnika je šel naprej, mi pa smo ostali v letu 2012 in naše pnevmatike ne zdržijo več tega pritiska. ali samo jaz tako razumem?

ja tako nekako, ce je defekt v sami gumi, ali pa če receimo strukturno ne drži več skupaj. Tako jaz razumem tole.

za razliko če spusti.

tako nekako zgleda tudi, če povozi karbonski delec in prereže pnevmatiko, kot tudi strukturna napaka ... po drugi strani pa počasno rezanje pnevmatike, ko se karbonski delec zareže v tekalno površino, in počasi pušča, to pa ekipa opazi zelo hitro. tule so pri vseh gume spustile v roku dveh zavojev, to je obraba. čemur pritrjuje tudi Pirellijeva izjava.

še vedno pa ne vemo, kaj je bilo s Kvyatom, je šla pnevmatika in je šel v ogrado ali je bil sam kriv (čeprav, glede na črte, ko so pucali stezo za njim, bi rekel, da je z eno pnevmatiko šel na travo).
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Vedeti moramo tudi, da so mostva zavrnila 2020 specifikacijo gum in vozijo letos 19 spec. Nekaj je sigurno tudi na temu. In ze leta 17 je imel Ferrari tezave tu s SL gumami (identicni problem)

je pa kombinacija najhitrejsi (v ovinkih) in najtezji dirkalniki dejansko kriva za nastalo kombinacijo.

Pirelli pa niti slucajno ni Michelin med racing gumami.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Vedeti moramo tudi, da so mostva zavrnila 2020 specifikacijo gum in vozijo letos 19 spec. Nekaj je sigurno tudi na temu. In ze leta 17 je imel Ferrari tezave tu s SL gumami (identicni problem)

je pa kombinacija najhitrejsi (v ovinkih) in najtezji dirkalniki dejansko kriva za nastalo kombinacijo.

Pirelli pa niti slucajno ni Michelin med racing gumami.
Pirelli je vsekakor poden v gumah, dobro za F1 so namensko gume narejene da pride do zapletov. Skoda da ni dveh dobaviteljov , da je nakaj tekmovalnosti na tem področju, F1 gre v napčno smer nazalost, motošport v katerem moraš šparat na materijalu...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
teorija:

ena od možnosti, zakaj je odpiralo sprednje leve pnevmatike, ter zakaj so bili rezi v Maxovi - izhod iz kombinacije Maggots-Becketts-Chapel, na Hangar Straight, če ga pelješ agresivno, kot so ga pač fantje ta vikend peljali, pelje čez manjšo zaplato zemlje oz. trave. ta del so zdaj zakrpali (me zanima, kako so to naredili, sploh v tako kratkem času). da ne bo kot par let nazaj, ko so preplastili, ko so imeli probleme z ostrino robnikov in so le-ti rezali pnevmatike.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Baje je Seb ze podpisal pred casom za RP-AM.
Cakajo pa z objavo zaradi Pereza, ker je v karanteni.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
RP je dobil kazen 400k$ in odvzem 15 konstruktorskih tock.
Stvar pa zavita v meglo, kot zgleda. Dejansko so sedaj oprani krivde in lahko uporabiljajo te dele?

zlobni jeziki govorijo, da lahko sedaj Ferrari kupi Mercedesov dirkalnik ga prebarva in vozi vsaj sekindo na krog hitreje :)
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Fajn kvalifikacije in po mojem res dobra voditelja, sploh, ker vse iz studija vodita. Nepristranska, tehnicno podkovana, znata improvizirati, hvala!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in darjan

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Vsa cast, cestitke bikom. Mecka pa ni glih tolk boljsa kokr kle eni nabijajo ne? Je pa fer za razliko od rdecih (you're free to race). Hamilton zvleku max. iz situacije. Konc koncev, zanimiva dirka.
 

Podobne teme