Formula 1 sezona 2019

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
mercedes ni bil nastavljen za končno ravnino..., tisti ki so bili tam hitrejši jih je bilo nemogoče prehitet, je pa res, da takšni težko napdajo in sledijo tistim, ki so prve 2/3 kroga hitrejši... Torej je to obrambna nastavitev imho.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
zaradi česa nisem komentiral, ampak če je avto tako nastavljen se pač dogaja to kar se je dogajalo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Vecina bivsih F1 dirkacev je mnenja da je bla kazen za brezveze.
Niti ne. Je bolj pol/pol.

In kazen JE bila po pravilih. Prav nič ni namreč važno, ali si storil nalašč ali ne, ali si imel avto pod kontrolo ali ne. Če se vrneš na stezo tako, da ogoroziš drugega dirkača (torej da mora zavirat/se umikat ipd), je kazen. Ni debate. In kljub temu, da mi je bilo škoda dirke (sam bi raje videl možnost, da dirketor dirke Vettlu da ukaz, naj spusti HAM predse, pa bi dirkala do konca), je kazen čisto po pravilih in tudi v skladu s politiko kaznovanja v F1 (npr VER-RAI lani v Suzuki).

Skratka, je bilo po pravilih in kazen je bila po prvilih. Bi pa raje videl, da bi bila predpisan kaka druga kazen kot 5s. Na primer omenjeno spuščanje tekmeca naprej. V drugih dirkaških serijah odlično deluje.

Tako da jebiga, spet je VET zaj... Upam, da to ni njegov letišnji Hockenheim trenutek ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: pleXwriter

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
racefansdotnet-2016-2019.jpg


A rabim kaj razlagat sliko? :) #dvojnamerila
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
V obeh primerih tisti spredaj ni zvozil pravilno šikane, v obeh primerih je tisti spredaj zaprl dirkača za seboj, v obeh primerih je šlo za dirkača pri vrhu.
Da se v Monacu nima kam umaknit, je pa slab izgovor (saj se na posnetku vidi, da je dovolj široko + da je šel v desno). Je tudi v Kanadi precej ozkih mest, kjer imaš na levem in desnem robu steze ograjo (tudi ta del).
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Ne opredeljujem se, ali je bila kazen v kateremkoli primeru od teh dveh upravičena ali pa ne, samo, kdor trdi, da je to isto, žal nima pojma.
Lahko bi v obeh primerih podelili kazen, vendar ne za isti prekršek.

Ampak ja, za gostilniške pultarje je to vse isto. Na zdravje.....
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
Če je tisto umikanje namenjeno meni....
Ni zastonj v narekovajih.
Drugače pa sem navijač rdečih, Vettel si je pa kazen žal sam zakuhal. Kakorkoli, sam sem pričakoval ukaz naj ga spusti predse, na koncu je kar je.
Bi se pa obregnil, da res niso vsi enakomerno obravnavani, vsaj tak (mogoče zmoten) občutek imam sam.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Za koji krščen duš ma TV3 neko jebeneo tajsko hrano na programu namesto kvalifikacij?