Formula 1 sezona 2019

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Sem prebral utemeljitev, oz pojasnilo ekipi, brez skrbi. Se strinjam da bi s kaznijo naknadno uničili dobro dirko, ampak če dopustijo enkrat morajo vedno. In ko bo ob Maxu (ali komu drugemu, recimo Grosjeanu) Seb ali Lewis bo odločitev verjetno drugačna. In potem mi povej kako naj jih vzamem potem resno, zame je bilo za kazen ker mu ni pustil dovolj prostora, praktično ga je v žaru borbe zrinil preko steze. Je pa res, lahko pozneje to tolmačijo kakor želijo, zame so preprosto neodgovorni v kolikor bodo naslednjič nekoga za tako potezo kaznovali.

:) Saj niti niso prvič dopustili. Boš našel nekaj primerov brez kazni - podobno je nekoč Hamilton "izrinil" Rosberga po štartu na prvem ovinku v Austinu.
Max je samo držal linijo, če bi bil na robu steze zid bi moral Leclerc kar lepo zavret že prej. V bistvu bi bilo bolje, da bi Leclerlc spredvidel Maxovo pozno zaviranje in mu v ovinek zapeljal po desni. Malo je še zelen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Pri teh manevrih oz dogodkih mi ni jasno, zakaj tisti ki je prvi in itak ve, da bo izrinjen/prehiten, pač ne vztraja na svojem...

Ker lerku je bilo jasno, da ga bo max pustil daleč za sabo, ko ga prehiti in bi pač vztrajal na svoji liniji, bi pač trčila in bi fortuna določila, kdo bi potegnil najboljšo.
Ali so res toliko brez jajc, da si ne upajo ali jim je 2. mesto dovolj?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Pri teh manevrih oz dogodkih mi ni jasno, zakaj tisti ki je prvi in itak ve, da bo izrinjen/prehiten, pač ne vztraja na svojem...

Ker lerku je bilo jasno, da ga bo max pustil daleč za sabo, ko ga prehiti in bi pač vztrajal na svoji liniji, bi pač trčila in bi fortuna določila, kdo bi potegnil najboljšo.
Ali so res toliko brez jajc, da si ne upajo ali jim je 2. mesto dovolj?
Vsaka tocka je vredna kar lepo vsoto denarja..
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Ni res (in ne, nisi doboro prbral ali pa nisi dobro razumel), ker ta primer, kot so ga obravnavali, nima prav nič s tisitmi primeri rinjenja s steze (VET-HAM, RIC-NOR, VER-RAI in podobni). Ravno zato so tako rešili. Tule so obravnavali le eno stvar: trčenje VER-LEC s posledicami (in so na izrivanje s steze lepo gledali le kot na del oz nadljevanje/posledice trčenja), ter se tako sploh izognili odločanju o samem izrivanju s steze. In zato to ni v neskladju s prejšnjimi priemri in ni prcedns za naslednje primere izrivanja.
Če pa ne bi prišplo do trka, bi bilo pa drugače. Verjamem, da bi bil VER kaznovan zaradi izrinajanja - ali pa bi šlo vse dokončno v k...
Skratka, našli so fino luknjo in se izvlekli. In za izrinjanje (btez trčenja) bodo lahko čeoo še na prej kaznovali.
Zdaj kako sem razumel jaz ali nisem ni pomembno.
Pojasni mi naslednjič, ko bo nekdo trčil v nekoga in ga s tem izrinil s steze, ker če prav razumem je trk dovoljen, umikanje pa ne.
Torej greš lepo in v vsakega trčiš če se ti noče umaknit, je to pravilna razlaga ali spet narobe razumem.

Ker sam bi pričakoval ravno nasprotno, ampak ne bom več razglabljal, upam da na naslednji Grosjean ali kakšen drug tako izloči koga pa bomo videli potem. Al pa Max Lewisa...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Zdaj kako sem razumel jaz ali nisem ni pomembno.
Pojasni mi naslednjič, ko bo nekdo trčil v nekoga in ga s tem izrinil s steze, ker če prav razumem je trk dovoljen, umikanje pa ne.
Torej greš lepo in v vsakega trčiš če se ti noče umaknit, je to pravilna razlaga ali spet narobe razumem.

Ker sam bi pričakoval ravno nasprotno, ampak ne bom več razglabljal, upam da na naslednji Grosjean ali kakšen drug tako izloči koga pa bomo videli potem. Al pa Max Lewisa...
Trk ni dovoljen (spet narobe razumeš), ampak pri trku žirija odloča, kdo je bil kriv, in se lahko odloči, da je pač dirkaška nesreča (deljena krivda, nihče kaznovan). Sploh, če se to zgodi nekje pri sredini steze, ne čisto ob robu (Če bi bilo čisto pri robu ali čez, bi lahko rekli obratno, da je bilo trčenje posledica rinjenja ven). In če rečejo dirkaška nesreča, ni kazni. Če pa trk očitno nekdo povzroči, pa je kazen (n v F1 velikokrat je). V tem primeru so rekli dirkaška nesreča (in s tem delom se strinjam, ker je realno gledano res tako), potem so se pa dobesedno izvlekli s tem, da sploh niso odločali o rinjenju ven, ker so implicirali, da je bilo to, da je Leclerc zapeljal ven (ozoroma liniji obeh dirkačev) posledica dotika. In ker "rinjenja ven" kot takega torej ni bilo, stvar ni v nobeni povezavi s preteklimi primeri rinjanja ven in ne voliva na prihodnje.
Bolj po domače, sorry, ne znam napisat.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
:) Saj niti niso prvič dopustili. Boš našel nekaj primerov brez kazni - podobno je nekoč Hamilton "izrinil" Rosberga po štartu na prvem ovinku v Austinu.
Max je samo držal linijo, če bi bil na robu steze zid bi moral Leclerc kar lepo zavret že prej.

Dirkač (v tvojem primeru Max) NE SME "samo držat linije", če bi s tem drugega dirkača porinil s steze. Preberi pravila.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Kaj pa to, ko na TV3 namesto podelitve gledaš ta 2 klovna v studiu... Neprecenljivo.
Upam, da se že enkrat končajo pravice prenosov na TV3 in se bo lahko gledalo ORF ali RTL...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Vojnik

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
računalniki in software so morali kar delat, slike povsem popačene, ampak okej, ne bomo kocinocepili.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
A5F3F0B4-5219-4F58-89D8-5F7C483D8DD9.jpeg
30047B0D-43A1-40F6-B4D2-80579160BF05.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: RagnarZ

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Kaksna dirka... jao, loterija :) Tako lahko rdeci na stopnicke zgurajo, so iskreno veseli k deca. Srebrni pa pozabit in naprej, do prvaka, ni druge.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mercedes danes totalni fiasko. Kar mi je pa padlo v oči LeClerc se zavrti, zdrsi v ograjo, a se vkoplje. Konec dirke. Na istem mestu se zavrti Hamilton, razbije krilce a ravno toliko še ima momenta, da zdrsi po pesku do asfalta in še ravno toliko, da uspe odviti v bokse. Se Hamilton zavrti drugič, za mišjo kocino odnese celo kožo. Na istem mestu Bottas... konec dirke. Neverjetno srečo ima Hamilton. Verstapen zasluženo (pa mi gre težko z jezika), Vettel pa vrhunsko, tudi taktično je danes Fefafi dobro oddelal - kljub slabim postankom v boksih