FORMULA 1 GROSSER PREIS SANTANDER VON DEUTSCHLAND

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Najbolji pravi:
Jao... ja res je. Full se jim kolca po sumi, Lauda baje dve uri ni mogu vzletet z Brnika ker je neutolazljivo jokal in zahteval da se njihova zlata kura suma vrne nazaj. Menda je prpravlen zastonj odpustit tako Hamija kot Nica, samo da pride nazaj. Sam kaj k jih ta ignorira in raje kot pravi dec uboga zensko in zbira denar za otroke (5 pik sumi). Ne zavidam mecki, res ma problem...ogromen!
evil.gif

Merc na tej tekmi že v lanski formi, pa vseeno kdo not sedi...
priden.gif
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Saj tudi Hamilton ni, da bi letos nek presezek dosegel. 3 tretja mesta na 9 dirkah.

Pac pocasi se izboljsujejo, samo so edini, ki so izkoristili testiranje med sezono. Ostali pridejo na vrsto sedaj.

Bojo testiranja julija?
 
Nazadnje urejeno:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.122
867
113
Ok, pol bolid ni tolk boljsi od unega ki ga je vozil suma in s tem ni dvoma da Hami prispeva bistveno vec kot je suma in to kar takoj ze od zacetka sezone? Me veseli, da mislis isto kot jaz ;-)

Danes pa skoda za Kimija, sm upal da zmaga. Webber pa hmm
evil.gif
ma res 'nesreco', kamermani pa tud, ceprav za moje pojme tam sred boksa ravno zaradi takih situacij nimajo kaj pocet.

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Najbolji pravi:
Jao... ja res je. Full se jim kolca po sumi, Lauda baje dve uri ni mogu vzletet z Brnika ker je neutolazljivo jokal in zahteval da se njihova zlata kura suma vrne nazaj. Menda je prpravlen zastonj odpustit tako Hamija kot Nica, samo da pride nazaj. Sam kaj k jih ta ignorira in raje kot pravi dec uboga zensko in zbira denar za otroke (5 pik sumi). Ne zavidam mecki, res ma problem...ogromen!
evil.gif

Merc na tej tekmi že v lanski formi, pa vseeno kdo not sedi...
priden.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Najbolji pravi:
Danes pa skoda za Kimija, sm upal da zmaga. Webber pa hmm
evil.gif
ma res 'nesreco', kamermani pa tud, ceprav za moje pojme tam sred boksa ravno zaradi takih situacij nimajo kaj pocet.

In kdo bo potem snemal postanke?
Je pa res, da bi morali imeti čelade, kazni za ta sranja z moštva bi pa morale biti višje - torej: takoj, ko je v nezgodov vpleten kdorkoli v boksih, za celo moštvo (ja, za celo, ne le za voznika, ki je bil vpleten) 1 dirka nenastopanja.

Pa to, da ni šel SC ven takoj, ko se je Bianchi tam ustavil, je tudi
bonk.gif
Tudi ko so masso pospravljali, bi ga morali ven poslat.

Sicer pa kar OK dirka ...
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Aaaaaaaaaa, kolk mi je pa dons Mirsad na živc stopu
10.gif


Trobezla on isto zgodbo kot včeraj na qualy, med tem pa Grosjean v krogu, dveh zmanjša zaostanek za Vettlom na manj kot pol sekunde ( očitno odpoved kers-a kot na koncu dirke pove Vettel ), a Mirsad tega sploh ne opazi in še kar o tem kako ima dirkališče finančne težave in da mogoče se celo najde slovenski kupec
hysterical-1.gif


Jebo te blesava
bonk.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Dejansko rabiš enga, ki ti nonstop govori, kar že sam vidiš? Jaz ne in zato raje slišim še kaj drugega, smešnega, nepovezanega...Itak pa vedno preklopim na orf1 med reklamami, kjer pa wurz pa še en strokovno komentirata. Meni je bolj dolgočasno...

Se mi pa zdi ok in dobro, da ališič poskuša najti slo kupca
smile-1.gif
130 mio je precej denarja sicer in Berni ve, da se nakup zelo splača in sem prepričan, da bo naredo ta deal.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Fotr je vseeno bil soliden, pole v monacu ni ravno nekaj, kar uspe vsakemu...na dirki pa se težko kaj naredi brez materiala.

Marsikomu v F1 se kolca po njem, tistim ki nosijo dnare, gledalcem torej pa sponzorjem, ostali so, s laudo na čelu, bolj nepomemben faktor tu.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.122
867
113
Gotovo se da kako uredit. Ta danes je stal kot kegelj da ga zadane, ne vem no. Saj so dobil 30k kazni, ampak tipa bi lahko tako banalna neumnost bp ubila...

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

In kdo bo potem snemal postanke?
Je pa res, da bi morali imeti čelade, kazni za ta sranja z moštva bi pa morale biti višje - torej: takoj, ko je v nezgodov vpleten kdorkoli v boksih, za celo moštvo (ja, za celo, ne le za voznika, ki je bil vpleten) 1 dirka nenastopanja.

Pa to, da ni šel SC ven takoj, ko se je Bianchi tam ustavil, je tudi
bonk.gif
Tudi ko so masso pospravljali, bi ga morali ven poslat.

Sicer pa kar OK dirka ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Najbolji pravi:
Gotovo se da kako uredit. Ta danes je stal kot kegelj da ga zadane, ne vem no. Saj so dobil 30k kazni, ampak tipa bi lahko tako banalna neumnost bp ubila...

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

In kdo bo potem snemal postanke?
Je pa res, da bi morali imeti čelade, kazni za ta sranja z moštva bi pa morale biti višje - torej: takoj, ko je v nezgodov vpleten kdorkoli v boksih, za celo moštvo (ja, za celo, ne le za voznika, ki je bil vpleten) 1 dirka nenastopanja.

Pa to, da ni šel SC ven takoj, ko se je Bianchi tam ustavil, je tudi
bonk.gif
Tudi ko so masso pospravljali, bi ga morali ven poslat.

Sicer pa kar OK dirka ...

Če pogledaš posnetek, tip sploh ni vedel, kaj se dogaja. 30k je ravno tako smešna kazen kot una prepoved testiramnj za mlede za mercedes. manj kot dirko kazni (za celo moštvo) ne bi smeli dobiti za take stvari.

In ne, ne da se uredit. Še premalo dostopa ima TV. Premalo mehanikov ima čelade na glavi, radijsko zvezo dirkač-boks bi morali prenašati več in brez zamika, kot je sedaj, v prenosu bi moral bit tudi radio vodstva dirke, več stvari iz samih garaž (ne pa, da moštva ne spustijo snemalca noter) ipd ...
To je show in kot takega ga je treba prenašat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja no, po drugi strani pa je to dirkanje in ne promenada, takšne stvari se dogajajo, gre za normalen dirkaški dogodek, da je odneslo gumo, ki ni privita.

Kamerman nima tam kaj iskati, tam je plac za mehanike.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.122
867
113
Saj nekaj podobnega je ze bilo (seveda za plačilo), si lahko sam izbiral kamero pa to, samo se ni obneslo. Ma kaj pa vem, sam si ne zelim ravno cisto vseh detajlov, meni je dovolj kvaliteten prenos / komentator zanimive dirke. Ni prenosa, ki bi naredil uro in pol trajajoc vlakec bolidov zaznimiv (govorim zase). V boxu pa snemalec kot je bil ta, za katerega sam pravis, da niti videl ni kaj mu sledi, definitivno nima kaj delat. Je enostavno prevec nevarno. Kamere so lahko zaradi mene stacionarne, pritrjene na kaki konstrukciji, umetni roki etc... Ali pa naj bo snemalec z glavo pri stvari. Ne vem, to zdaj je bilo dejansko cisto nepotrebno. Je pa res, da 30k je smeh od kazni. Me zanima kaksno bi dobil, ce bi mozak umru.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ja no, po drugi strani pa je to dirkanje in ne promenada, takšne stvari se dogajajo, gre za normalen dirkaški dogodek, da je odneslo gumo, ki ni privita.

Kamerman nima tam kaj iskati, tam je plac za mehanike.

Snemal bo pa kdo (pri sedanjem načinu prenašanja F1)? Še s snemalci v boksih ne znajo naredit zanimivega prenosa.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Daj no, v teh cajtih... ko so kamere tako majhne in vsepovsod.

Čudno, da ne rečeš, da bi se moral kamerman poleg voziti v formuli
smile-1.gif


Eno kamero prilimajo nad boks, širokokotno in končana zadeva oziroma tam je itak že kamera, ker včasih jo preklopijo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Iz tiste se nič ne vidi. Poglej si kdaj kak dobro narejen prenos dirkanja (F1 to zagotovo ni), pa boš videl, kako se to dela (vključno s tem, da je reporter iz boksov zraven pri menjavi oz popravilu v boksu in sproti razlaga, kaj dela moštvo). Z bližnjimi posnetki in vsem. Da o tem, da med dirko recimo ni v živo izjav vodij moštev/glavnih inženirjev dirkačev o tem, kaj se njihovim dirkačem dogaja, niti ne govorim.
Pa da se radijska komunikacija z zamikom objavlja. Prenosi kot iz kamene dobe. Naj se grejo učit tja, kjer te stvari obvladajo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Na sky imajo velikokrat komentarje šefov moštev na trenutno dogajanje med dirko, hkrati pa sta komentatorja zelo solidna. Da ne omenim tudi "mojstra" ki skače po boksih in nabira koristne informacije. Meni so njihovi prenosi top, kaj več bi bilo kičasto.

Mogoče je snemanje v boksih bedarija, čisto vseeno mi je če, se jih kaže ali ne, ker se ne izve nič bistvenega, edino če gre kaj narobe. Dosti bolj zanimivo bi bilo hkrati spremljati, kje je voznik, ki se bori s tistim, ki je v boksu, kar pa se občasno tudi pokaže.

Edino kar šepa, je grafika, skoraj si ne morem zamišljati, da bi spremljal dirko brez live timings, ker se mi zdi da mi manjka ogromno informacij, ampak kako to spraviti na ekran, med dirko, pa je pomoje nemogoče.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
Na SKY-u majo super prenos. Ted´s notebook je pa itak nepogrešljiv del
smile-1.gif


Drgač pa

Citat:
Formula One Management camera crews are to be stationed on the pit wall for future races after a cameraman was injured after being hit by a bouncing wheel in Sunday's German Grand Prix.