Ford Mondeo vs. Mazda6 vs. Citroen C5

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Tako je. S tem, da je tudi skupni V6 dizel, ki je isti tudi v Jaguarju.
Ampak važno je, da je pri istem motorju poraba različna za 2 litra in Mondeo pije med 4.4l in 4.8l na 100 km. [censored] kak nekateri pretiravajo s to minimalno porabo, ne vem kaj imajo od tega.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
mondeo 6-7, c5 pa pod 8 ne gre. pa ne govorim v stilu slišal od kolega, ki je slišal od znanca, ki je slišal od sodelavca, ki je slišal od.... ampak dejansko govorim iz 1. roke. pa ni treba bit nesramen.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ni res, da ne prideš s C5 pod 8 litrov. Poraba ja po vseh testih med 6,3 in 7 litrov, realna pa je 6.8. Lažeš, da se kadi za tabo
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
mja. prav maš.
priden.gif
kje vidiš ti tukaj isti motor v c5 in mondeu?
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Seveda so pa tvoje pavšalne ocene o rjavenju Mondeov povsem na mestu.

Drugače pa poglej tehnične podatke za 2.0 HDi in 2.0 TDCi motorja - potem pa govori, da sta enaka.

Boš rekel, da ni svetovni problem Mondea in nasploh Fordov rjavenje? Upaš to reči?
Govoril sem, da so motorji v osnovi eni in isti in še vedno trdim tako. Bilo pa je v konetekstu tega, da je poraba 2 litra nižja. Materiali so pa v obeh za zanič do podna.

Pa dobro imejte veselje pa lažite sami sebi, če se tako boljše počutite.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
mja. prav maš.
priden.gif
kje vidiš ti tukaj isti motor v c5 in mondeu?

Še vedno trdim, da so motorji v osnovi isti in da ti bo sedaj še čisto jasno:

LINK

"Motor 2,0 l (II. generacija)

Predstavlja evolucijo motorja 2,0 Hdi, ki je bil od 1998 vgrajen v tri milijone vozil srednjega in višjega segmenta . Koncern PSA ga bo tudi nadalje imenoval HDi, Ford pa kot TDCi 2,0. Moč motorja je povečana za 25 %, na 100 kW (136 KM), ne da bi se povečala poraba goriva. Navor je večji za 36 % (320 oz. 340* Nm), kar zagotavlja več prožnosti in udobja pri vožnji. Motor je opremljen s Siemesovim vbrizgalnim sistemom skupnega voda, ki podobno kot Boschev omogoča 6-kratni vbrizg in maksimalni tlak 1600 barov.
Motor je v primerjavi s predhodnikom ožji za 40 mm in nižji za 15-20 mm. Ob tem manjšanju ne gre toliko za možnost namestitve motorjev v manjša vozila, temveč predvsem za pridobitev prostora za večanje zmečkljivih con vozila in večjo varnost pešcev ob trku z vozilom."

Treba je ločit, kaj pomeni v osnovi isti motor in kaj pomeni, da ga s spremenjenim načinom krmiljenja pridobijo nekaj konjev več. OSNOVA JE ŠE VEDNO ISTA
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
KSZ

Ko ljudem dokažeš da se motijo in nimajo prav, pa svoj užaljeni ego "rešijo" z nabijanjem negativne ocene uporabnika, ki jim je dokazal, da se motijo (čisti balkanci).
aplauz.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
... in kaj z spreminjanjem krmiljenja naredijo z ekonomijo in zaneslivostjo motorja. če je blok motorja enak še ne pomeni da je vse ostalo enako.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Tisti ki hoče razumeti bo razumel, tisti ki pa noče, pa mu lahko daš 1000 dokazov, pa bo našel vedno eno stvar, de ne bo hotel razumeti. Z moje strani zaključeno, ker sem dal dovolj dokazov.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Ti ne seri bučman. Po tvojem in njegovem je razlika v porabi očitno 3 litre ane? Daj vklopi malo stvar, ki je v tvoji glavi, če jo imaš. Motorji Hdi in TdCi so praktično eni in isti, celo skupaj jih izdelujejo, zato ne bluzi.

Hdi in Tdci mogoče že (nimam pojma, od kje izvirajo Hdi-ji). Ti pa si prejle napisal, da so vsi motorji praktično isti. S tem sem jaz razumel, da imajo Mazda, Mondi in C5 iste motorje notri. In na to sem repliciral z "Ne seri...". Mondija in Mazdo namreč dosti dobro poznam in vem, da sta motorja, ki sta v njiju kot dan in noč.
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
Kateri motor ima pa dizelska Mazda?Vem da se imenuje MZR-CD samo a je to prav Mazdin motor ali kaj drugega?
 
Nazadnje urejeno: