Ford Mondeo vs. Mazda6 vs. Citroen C5

master

Pripravnik
2. nov 2007
32
0
6
Vsi letnik 2004. In vsi karavani.

Prodajalec mi trdi da je Mazda6 daleč pred vsemi. Nekako da v isti rang sodi še C5. Daleč zadaj da je Mondeo. Govora je bilo o kakovosti in o legi na cesti ter počutju.

Kakšne izkušnje imate vi?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Vsi letnik 2004. In vsi karavani. In verjetno vsi dizli?

Mazde so nekako najbolj kvalitetne. C5 nudi najbolj udobno vožnjo. Mondeo je meni najlepši.

Jaz bi vzel Mondeota.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Mazda natančna izdelava, zelo dober menjalnik (osebno mnenje), mogoče malce preveč trda, ampak OK. C5, full udobna, enkratno počutje za dolge vožnje, super hidravlika (zelo praktično), zelo dobra lega na cesti, izdelava na pogled natančna, vendar pa so materiali sedežov slabi (osebno mnenje). Mondeo nimam izkušenj, ampak kar vidim na cesti je mogoče minus, da hitro rjavi, kar je po mojem danes nesprejemljivo.

Pelji vsakega in se potem odloči. Mogoče se ti bo zdela Mazda pretrda, C5 premehka in boš pristal pri Mondeu
smile-1.gif
 

master

Pripravnik
2. nov 2007
32
0
6
C5 mi nekako ne diši zaradi nekakovostnih/premehkih sedežev in predvsem zaradi tega ker je premehak. Pač francoz. Navajen sem namreč, da čutim kje se vozim, ne pa da lebdim in ne vem kakšen teren imam pod sabo (pač osebni feeling).

Kar se tiče ostalih dveh: Mondeo je tule v prednosti v ceni, predvsem zaradi velike ponudbe. Mazda ima resda visoko ceno, ampak je tudi opreme ogromno.

Kaj pa motorji? Ali imata Ford in Mazda tule enake motorje, glede na to, da sta globalno brat in sestra? Govora je o dizel motorju.

In še to, ali se Mazda 6 proizvaja v Evropi ali na Japonskem?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik master pravi:
Kaj pa motorji? Ali imata Ford in Mazda tule enake motorje, glede na to, da sta globalno brat in sestra? Govora je o dizel motorju.

Ne, dizli so popolnoma drugačni. Pri 6-ici me moti majhno uporabno območje, v katerem pa skoraj brutalno potegne. Pri Mondiju je ta moč nekoliko bolj zvezno porazdeljena.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.348
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik master pravi:
Kaj pa motorji? Ali imata Ford in Mazda tule enake motorje, glede na to, da sta globalno brat in sestra? Govora je o dizel motorju.

Ne, dizli so popolnoma drugačni. Pri 6-ici me moti majhno uporabno območje, v katerem pa skoraj brutalno potegne. Pri Mondiju je ta moč nekoliko bolj zvezno porazdeljena.

Bo držalo. Mazda 6 120CD(novi model z DPF) ima resnično malo uporabno območje, kjer lepo potegne.
143CD pa še nisem vozil.
Pri mazdi me moti slaba izbira materiala in površna izdelava talnih oblog. Drugače pa OK avto.

Lp
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
Jaz imam M6 dizel 136ks.
Plus:udobna vožnja,lega na cesti,motor,dobra zvočna izolacija v notranjosti,webasto,veliko opreme(tempomat,esp,dsc,8xairbag...)
Minus:pretrd menjalnik,zavore cvilijo,potovalni računalnik kar lepo laže(5.8L na 100km my ass),preobčutljiva barva na udarce od kamenčkov,dragi servisi
Kupil sem ga v Italiji,ker so pri nas večinoma uvoženi iz tam in ti tu prodajajo večinoma poklepano robo za velik denar.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
mondeo je definetivno v prednosti pred c5 kar se tiče lege, porabe, vzdržljivosti, kvalitete ... mazde pa ne poznam žal.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
mondeo je definetivno v prednosti pred c5 kar se tiče lege, porabe, vzdržljivosti, kvalitete ... mazde pa ne poznam žal.

Ha ha ha ... da ne bom umrl od smeha, raje povej tako da poleg Mazde ne poznaš tudi C5.Motorji so praktično eni in isti in tvoja trditev o porabi je neumna. Kvaliteta izdelave pove vse o tem koliko C5 rjavi in koliko Mondeov. Si že videl, da C5 rjavi? Nikoli! Kvaliteta materiala (notranjost, sedeži) je pa v v obeh kurčeva tako da tvoja trditev spet ne drži. Skratka ne poznaš ne Mazde, ne C5 in pišeš nekaj na blef.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ti ne seri bučman. Po tvojem in njegovem je razlika v porabi očitno 3 litre ane? Daj vklopi malo stvar, ki je v tvoji glavi, če jo imaš. Motorji Hdi in TdCi so praktično eni in isti, celo skupaj jih izdelujejo, zato ne bluzi.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
2004 res ne, 2002 pa vem kak je. pa da pol stvari po letu dni ni več delalo. kuri 2l več kot 2002 mondeo. sedeži so v mondeu veliko boljši. c5 je cestna križarka medtem ko mondeo kr lepo leti tudi čez ovinke. motorji pa dvomim da so isti. se vidi že v moči precejšnja razlika. pa ne bit preveč užaljen kr sm mnenja da je mondeo boljša izbira od tvoje c5-ke.
crazy1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
kot vem so isti dizel motorji 1,6 (90 in 109KM), 2,0 - tddi in tdci (90,115, 130 in 140KM) pa so fordovi.

l.p. b
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Nimam C5, se motiš, tako da nisem užaljen.
Full pa me razpizdijo takšne pavšalne ocene o "večji" porabi (se pravi, da Mondeo pije potem točno 4,4 litra kajne?)