Ford Mondeo vs. Mazda6 vs. Citroen C5

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik master pravi:
Vsi letnik 2004. In vsi karavani.

Prodajalec mi trdi da je Mazda6 daleč pred vsemi. Nekako da v isti rang sodi še C5. Daleč zadaj da je Mondeo. Govora je bilo o kakovosti in o legi na cesti ter počutju.

Kakšne izkušnje imate vi?

Mazda ima Mondeovo osnovo... Samo ker so Japonci so verjetno kaj "optimizirali" (beri zaradi šparanja izpustili). Ker kolikor so testrali zadevi, sta bolj enaka...

Glede notranjosti pa nista noben biser, Mazda malo bolj cheap kot Mondeo...

C5 če se ti gre za udobje, vozna dinamika je daleč na strani M&M

Prodajalec je pa zihr Vseved?
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:

Boš rekel, da ni svetovni problem Mondea in nasploh Fordov rjavenje? Upaš to reči?
Govoril sem, da so motorji v osnovi eni in isti in še vedno trdim tako. Bilo pa je v konetekstu tega, da je poraba 2 litra nižja. Materiali so pa v obeh za zanič do podna.

Pa dobro imejte veselje pa lažite sami sebi, če se tako boljše počutite.

Fordi so rjaveli pred new edge designom. Sicer so potem še imeli probleme Focusi (99 letniki in 2000 določene serije proizvodnje), pa so to menjavali/štrihali kot vpoklic. Za Mondee 2001- pa nisem videl kakih večjih problemov glede rjavenja.

Hja no, sem pa gledal enkrat Hondo Civic rabljeno 1996 pa so bila vrata povsem prerjavena spodaj, kar pri nobeni nisem videl, tako da zgleda povsod najdeš slabo vzdrževane avte...

Mašini 2.0 nista še enaki, Fordova 130KM buta medtem ko hdi bolj cruiza...o enakosti se prvič govori pri 1.4 tdci/hdi in 1.6 tdci/hdi, prej pa je bil razvoj skupen AFAIK...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Citat:
Uporabnik master pravi:
Vsi letnik 2004. In vsi karavani.

Prodajalec mi trdi da je Mazda6 daleč pred vsemi. Nekako da v isti rang sodi še C5. Daleč zadaj da je Mondeo. Govora je bilo o kakovosti in o legi na cesti ter počutju.

Kakšne izkušnje imate vi?

Mazda ima Mondeovo osnovo... Samo ker so Japonci so verjetno kaj "optimizirali" (beri zaradi šparanja izpustili). Ker kolikor so testrali zadevi, sta bolj enaka...

Glede notranjosti pa nista noben biser, Mazda malo bolj cheap kot Mondeo...

C5 če se ti gre za udobje, vozna dinamika je daleč na strani M&M

Prodajalec je pa zihr Vseved?

Ravno mondeovo podvozje je pomanjklivo v primerjavi z mazdo6, tako presjni kot tudi novi model kaze tako pri vseh testih. Toliko o izpuščanju japoncev.

O cheap pa govorijo vse statistike, tudi menjalnik ki je pri mondeu kot avtobus napram mazdi.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Citat:
Uporabnik master pravi:
Vsi letnik 2004. In vsi karavani.

Prodajalec mi trdi da je Mazda6 daleč pred vsemi. Nekako da v isti rang sodi še C5. Daleč zadaj da je Mondeo. Govora je bilo o kakovosti in o legi na cesti ter počutju.

Kakšne izkušnje imate vi?

Mazda ima Mondeovo osnovo... Samo ker so Japonci so verjetno kaj "optimizirali" (beri zaradi šparanja izpustili). Ker kolikor so testrali zadevi, sta bolj enaka...

Glede notranjosti pa nista noben biser, Mazda malo bolj cheap kot Mondeo...

C5 če se ti gre za udobje, vozna dinamika je daleč na strani M&M

Prodajalec je pa zihr Vseved?

Ravno mondeovo podvozje je pomanjklivo v primerjavi z mazdo6, tako presjni kot tudi novi model kaze tako pri vseh testih. Toliko o izpuščanju japoncev.

O cheap pa govorijo vse statistike, tudi menjalnik ki je pri mondeu kot avtobus napram mazdi.

Hehe, smo te našli, Vseved
tongue-1.gif



Nimam časa poiskat linke glede podvozja (še posebej VSEH testov
rolleyes-1.gif
), glede menjalnika pa mogoče je 5-stopenjski tak, 6-stopenjski pa je zakon v Mondlcu ampak je bil serijski bolj pri 130km variantah...

Japonci šparajo, sej to ni nč hudga, je znano že dolgo časa...
priden.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kmalu boš ugotovil da je mondeo pač krš. Mazda pa pravi japonec, predvsem kar je zate pomembno, popoln napram bratwurstskem mondeu ki je navadna škatla.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Ravno mondeovo podvozje je pomanjklivo v primerjavi z mazdo6, tako presjni kot tudi novi model kaze tako pri vseh testih. Toliko o izpuščanju japoncev.

Ne poznam sicer testov, ampak kar se prakse tiče sta podvozji nekje tu-tu. Če pa 6-ka zvozi losov test z 1 km/h višjo hitrostjo pa mi nekako dol visi.

Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
O cheap pa govorijo vse statistike, tudi menjalnik ki je pri mondeu kot avtobus napram mazdi.

Sicer ne vem, o katerih statistikah govoriš (mogoče o tistih iz žajfinih anket?), ampak moje mnenje je, da so ga glede materialov polomili tako pri 6-ki kot pri Mondiju. Prav tako pa ne vem, kaj naj bi bilo narobe z Mondijevim menjalnikom?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
. Prav tako pa ne vem, kaj naj bi bilo narobe z Mondijevim menjalnikom?


Mondijevim? gojiš emocionalne vezi do avtomobila da ga imenuješ "Mondi"?
bonk.gif


Mondeov menjalnik je kot avtobus, medtem ko je mazdin "klip-klap", kratek, jasen precizen.

Probaj in ti bo jasno.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Kmalu boš ugotovil da je mondeo pač krš. Mazda pa pravi japonec, predvsem kar je zate pomembno, popoln napram bratwurstskem mondeu ki je navadna škatla.

aplauz.gif


sej ti ne govorim da moraš svojo prodat... če ti je všeč ti je pač všeč...
srce-1.gif
jaz se bom že fural s tem kar se bom. Zaenkrat mi je to kar imam kr optimum. Pa nisem glih bratwurst za vsako ceno, IS200 bi vseeno raje imel ko pa bratwurste...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:

Mondijevim? gojiš emocionalne vezi do avtomobila da ga imenuješ "Mondi"?
bonk.gif




Kakšne stvari gredo tebi v nos...
bonk.gif




Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:

Mondeov menjalnik je kot avtobus, medtem ko je mazdin "klip-klap", kratek, jasen precizen.



Probaj in ti bo jasno.




Edina bistvena razlika med njima je, da ima Mondijev malce daljše hode. In to, kako ga potisneš v rikverc. Kaj pa misliš s "klip-klap" pa res ne vem...



Ne pa ti meni, naj probam. Mogoče se motim, ampak menim, da sem oba sprobal dosti bolj, kot misliš.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
. Prav tako pa ne vem, kaj naj bi bilo narobe z Mondijevim menjalnikom?


Mondijevim? gojiš emocionalne vezi do avtomobila da ga imenuješ "Mondi"?
bonk.gif


Mondeov menjalnik je kot avtobus, medtem ko je mazdin "klip-klap", kratek, jasen precizen.

Probaj in ti bo jasno.

Se pravi, da mi manjka E-kategorija
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
moj mondeo 2002 se nič slabš ne šalta kot soldelavčeva mazda 6 letnik 2004 in le malo slabše kot nov bmw x3 2d 177km.
v prvem prevozil 40k, v drugem recimo 1k km, zadnjega pa sem vozil žal le kakih 50 km.

l.p. b