Ford Mondeo - ugaša, noče vžgat

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Tudi jaz mislim da ta avto glede na povedano more imet vsaj 400k, raje vec. Mogoce kak taxi iz Rima. Avto pri 200k ne more bit tok zheban razen ce ga je imel nekdo z petimi otroki pa da je hlode iz gozda vozil vsak dan. Se veckrat vozim v mondeu karavan 03 pa je pri 250k se kot nov znotraj pa laufa kot swiss ura. Moje mnenje. Mogoce je pa ze nigelm kupil avto s previtimi km pa da ni vedel?
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Jaz sem tudi mel takega mondea in sem ga raje v avtohisi pustil... kdo ga je pol kupil nitine vem... ampak ni bil tak zjeban...
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:

vse to uničeno, pa si ga še vseeno kupi ?

Ostalo ne bom komentiral.
Samo res,če vidiš tako zjeban avto ga pač ne kupiš,ne pa potem jokat kaj sem kupil,ne bi rekel da so to bile samo napake v mašini oz.tam kjer ne vidiš.
 

tiger36

Zelenc'
13. sep 2012
8
0
1
Pozdravljeni še enkrat ( mistique ) - niti najman nimam namena diskreditirati uporabnika povem samo kar je res.
( Oktopusy ) zadeve so bile tako prikrite oz. jih ni bilo mogoče opaziti
frown-1.gif
. to kar sem naštel sem ugotovil naslednji dan k sem si res čas vzel (sem videl da polovica stvari na avtu ne dela ) kar pa ni bilo nič, v primerjavi s tem to kar me je potem čakalo ni omembe vredno !!!!( pumpa za nafto, dize, skratka, groza , neredni servisi) ), on mi je rekel pa da sam desna vrata za zaklepat niso prklučena, ga kličem po telefonu, se oglasi mama , ki sem še prejšnji dan govoril z njo češ da mi da sina na telefon , naslednji dan ni bilo mogoče več priti v stik.
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Citat:
Uporabnik tiger36 pravi:
Pozdravljeni še enkrat ( mistique ) - niti najman nimam namena diskreditirati uporabnika povem samo kar je res.
( Oktopusy ) zadeve so bile tako prikrite oz. jih ni bilo mogoče opaziti
frown-1.gif
. to kar sem naštel sem ugotovil naslednji dan k sem si res čas vzel (sem videl da polovica stvari na avtu ne dela ) kar pa ni bilo nič, v primerjavi s tem to kar me je potem čakalo ni omembe vredno !!!!( pumpa za nafto, dize, skratka, groza , neredni servisi) ), on mi je rekel pa da sam desna vrata za zaklepat niso prklučena, ga kličem po telefonu, se oglasi mama , ki sem še prejšnji dan govoril z njo češ da mi da sina na telefon , naslednji dan ni bilo mogoče več priti v stik.

najprej plačaš, pol pa gledaš kaj si kupu
stupid-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Če je res med NigelM-jem in tiger36 zgolj en lastnik, potem je to lep primer, da slovensko sodstvo končno nekaj naredi na tem področju.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Kaj ti bo sodstvo pomagalo, če ljudje rajši po furumih jamrajo, namesto da bi zadevo prijavilo na policijo in večina komentarjev tukaj je v smislu "ja saj si pa sam kriv, kaj si pa tako slabo pogledal", etc...namesto da bi se to obravnavalo kot tipičen primer goljufije (če je seveda res kaj tiger govori)
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
nigelM uporabnika sicer ne poznam, a vem da je že dolgo član foruma, tiger pa šele nekaj dni ... pač prodal je rabljen avto, po sistemu videno kupljeno. če ni lih mehanik ni mogel vedet kaj je v kurcu, tak da ne zdaj linčat človeka. verjamem pa, da ni fajn poslušat, kako te nekdo vsak dan kliče pa ti gnjavi kaj si mu prodal. kaj pa si kupil, nihče te ni silil. zato pa jaz rabljenega dizla, razen leto ali dve starega ne kupim nikoli več, preveč stroškov, ki jih z nižjo porabo ne prineseš not ...
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
ko kupuješ rabljeno je vedno neavarnost da se nategneš. ne bom pa se spuščal v konkreten primer ker nima smisla
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
sem imel nekje v podzavesti. Evo našel. Še dober da se učim alter na pamet :)

Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
A si prodal avto?
A si dobil zanj toliko kot si si zamislil?
Če DA - ne jamraj; če NE - ne znaš prodajat.

Nakup/prodaja sta pogajalski veščini - kdor ne obvlada potegne krajši konec. In sploh ne vem, zakaj bi komurkoli spuščal ceno zaradi otrok - naj si poišče tak avto, kakršnega si lahko privošči.

Ko sem prodajal Mondea, sem ga prodal 1. kupcu. Takoj sem vedel, da je preprodajalec, čeprav je nekaj nakladal o družini, počitnicah itd.potem sva pa avto na taščo prepisovaja
wink-1.gif
Avto se je jasno v 1 tednu znašel na avto.net, seveda z višjo oglaševano(!) ceno. Popraviti je moral bunko na blatniku, dobiti rolo in pokrove koles.
Tisto, kar je bilo pri tem narobe je, da je zbil kilometre iz 235.000 na 175.000 - kar sem takrat na alterju tudi opozoril.

Če pa je na meni zaslužil 100 ali 500 EUR - bog mu požegnaj.

Kaj te sedaj boli? Da je nekdo sposoben prodati avto za 300 EUR dražje kot ti? Ali to, da si mu verjel, ko ti je nakladal?
Sedaj si na forumu izpadel ali nevoščljiv, ali hudo naiven - izberi sam in nehaj jokat.
https://www.alter.si/tabla/showthreaded.php/Cat/0/Number/1516762/page/1/vc/1
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
in kako je zdaj ta novi pingvin tiger 36 povezal "afero" s starim pingvinom, Nigelom? meni to niti najmanj ni všeč, in če bi bil Nigel, bi tega novinca na ... peso, da ne napišem kaj hujšega...
sicer pa, kot že napisano, kupec ima VEDNO pravico preveriti, v kakšnem stanju je avto ... tudi sam sem se že nategnil, pa gre lajf dalje. in tudi pri meni je preprodajalec lagal in zaslužil, ampak avto sem pa kupil sam, brez pritiska preprodajalca. no, na koncu se je izkazalo, da je bil to v bistvu še vedno dober nakup ...

p.s. je pa zanimivo, da je ravno sedajle po TV tiger v Hangoverju ...
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Tukaj sem - teme sploh nisem odpiral, ker me Monedei ne zanimajo več - hvala mossero za opozorilo

Ozze je našel odgovor na sicer popolnoma drugo temo, ampak tam sem tudi povedal v kakšnem stanju sem avto prodal za 3.600EUR. En teden kasneje se je prodajal za 4.750 EUR KLIK . Mene ne moti, da je preprodajalec "na meni" nekaj zaslužil - v končni fazi je on od tega živi; torej je profi. Ravno tako je poravnal vdrtino, nabavil (upam, da jih ni pokradel...) pokrove koles in rolo prtljažnega prostora. Poleg tega ni delal motorček za nastavitev višine sedeža.

Razen tega je bilo z avtomobilom v trenutku prodaje vse OK. Prodal sem ga popolnoma impulzivno, ker mi je počil film, ko mi je 400km od doma počila cev turbopolnilnika... Sicer sem samo v letu prodaje (2010) v avto vtaknil okoli 1.500 EUR. Nekaj o tem sem pisal tudi na tej strani: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1563317/page/0/fpart/7/vc/1

Torej: pred skoraj natančno dvema letoma je imel ta FORD na števcu 235.000 km - sam sem ga kupil decembra 2006 z magičnimi 120.000 km pri Avto Medvode - uvoz iz Italije. Zanj sem dal 10.000 EUR.

@tiger36: Opcija 1: si zares nov uporabnik: mi je žal za tvojo nesrečeo, ampak jaz te v nobenem primeru nisem nategnil. Še najbolj si se nategnil sam - vzemi to kot šolanje. Ko sem jaz (mlad in najpametnejši) kupil prvi avto, je bial to katrca z motorjem, ki je bil potreben generalne...Od takrat naprej si avto najprej dobro ogledam in šela nato kupim. Tudi ti boš v bodoče tako počel. Vsaka šola nekaj stane...
Opcija 2: si obstoječi uporabnki z novim nickom. SI MONA.

PS: z menoj trenutno spolno občuje Fiat Croma, tako da me prosim ne povezujte s Fordovimi polizdelki, imam z italijanskimi na GM podlagi dovolj dela

EDIT: link na "Nategatorje"
 
Nazadnje urejeno:

tiger36

Zelenc'
13. sep 2012
8
0
1
BTW moj "nick name " me nč kej dosti ne skrbi, PRIJAVIL sem se samo zato, da povem bodočim kupcem strankam da si Ne-zaupanja vredna oseba (vsaj v mojem primeru je bilo tako).
Veseli me, da si se na koncu le oglasil in da sva to razčistila, da si vsaj približno povedal kaj se je pravzaprav dogajalo s tem avtom. Čudi me da to nisi znal že prej ob samem nakupu. Lep pozdrav in hvala za razumevanje. :D
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik tiger36 pravi:
BTW moj "nick name " me nč kej dosti ne skrbi . Moti me to, da nisi bil pošten kot si sprva govoril, da si (neka ) zaupanja vredna oseba, vedi da vsaka čna pika se te drži. Na ta forum sem se prijavil točno s tem namenom da povem kakšen človek v resnici si in kako nateguješ ljudi stavim a nisem ne prvi ne zadnji. NE zaupanja vreden ,skupaj s tvojo mamo če smo natančni. ->(JABOLKO NE PADE DALEČ OD DREVESA).

Sedajle te bom citiral, da ne boš brisal, tako kot si svoj prejšnji post.
A mi lahko poveš kje si avto kupil, številko telefona na katerega si klical, približno starost in izgled prodajalca. Na tem forumu je nekaj ljudi, ki te podatke ima - hitro boš lahko dokazal, da sve se videla...

PS: skeniraj kupoprodajno pogodno in NE izbriši imena prodajalca...
 
Nazadnje urejeno:

tiger36

Zelenc'
13. sep 2012
8
0
1
prepis je bil narejen Lj pri amzs- ju natančno v začetku januarja 2011
 
Nazadnje urejeno:

tiger36

Zelenc'
13. sep 2012
8
0
1
OMG
JEJ zdej pa nisem več prepričan :O , no če je tako potem se globoko OPRAVIČUJEM. Zakaj je pa toliko časa trajalo a si se oglasil ??