Nategatorji !!!!

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.577
113
O Hondi. Sem naletel na te gnoje spomladi ko sem avto menjal. Ko kličeš je neobstoječa številka ali noben ne dvigne, ko sem pisal na mail se mi je javil nek valle hernandez iz španije, ki se je ravno ločil,....blablabla....v resnici pa najbrž kak nigerijc.

na bolhi jih je tudi precej. kradejo slikce z avtoneta in spamajo. ni pa rečeno da kakšen mesar ali župan iz spodnjega zgornjeka celo ne nasede.
hysterical-1.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36

Priponke

  • 1018239-mondeo1.PNG
    1018239-mondeo1.PNG
    882,7 KB · Ogledi: 445
Nazadnje urejeno:

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Vsi trgovci z rabljenimi avti so nategatorji. Sem ravno v fazi menjave. Šel sem pogledat 10 avtov, seveda sem prej poklical trgovca, vsi avti odlično ohranjeni, nekarambolirani, 1. lastniki oh in sploh....... Prideš tja pa ti slabo postane. Na 10 m sem videl da je hauba bla štrihana. Pa me ne moti če je bla samo hauba al pa samo blatnik, ker vem da rablen avto kupujem. Razpizdi me ker mi ne povejo sami. Pol pa mu rečeš da je blo štrihano - ja pa mogoče pa je res bla. Jaz pač v tistem trenutku zgubim zaupanje. Sem šel k enem seveda nekaramboliran - in ni blo dela ko ne bi bil štrihan! Od prtljažnika, do haube in zadnjih vrat. On pa ma napisano odlično ohranjen in nekaramboliran. Pa da bi vsaj vredi popravli tisto kripo ne pa da obijač 1 cm zija izven blatnika. Pa saj ne rabiš bit klepar da to vidiš! Zgleda da se bom naprej s svojo kripo vozo dokler ne zrjavi
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
A dej dej dej....tok hudo pa spet ni. Si pa pač več časa vzameš. Enkrat se že najde avto zate...
wink-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ena kazen pa ja mora bit za takšne, ki kupujejo "skoraj nov avto za četrtino cene". Takih avtomobilov ni, upanje pa kar naj umre zadnje.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
brgo jaz ne kupujem takih avtov.

Vem pa za en primer od moje sodelavke. Kupi 2 leti starega megana pri enem od renojevih prodajalcev. Se vozi tri leta in ga hoče prodati staro za novo pri drugem renojevem prodajalcu. Ta drugi seveda ugotovi da so bili km zbiti. Gre ona nazaj do prvega mu to pove in on ji v zameno zrihta 1000 EUR popusta pri novem. Ko ga je prodala je mel avto 230000 km. Nato pa se je prodajal z 130000 km. Tak da je isti cigan 2x zbil km istemu avtu. Saj ne vem če bi se jokal al smejal :D
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Kupiš nov avto in imaš prednost. Lahko si prvi, ki zbija kilometre
wink-1.gif


Sicer pa ponudba rabljenih avtomobilov je točno takšna kot jo trg zahteva. Se strinjam, da je beden občutek, če ti nekdo skriva resnico. Ampak avto pred nakupom pregledaš in če je ok je ok, pa ne glede na kilometre.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Se strinjam, da je beden občutek in tudi klasično goljufanje. Saj ni problem če mi zbije iz 150k na 100k. Problem nastane ko ti iz 300k zbije na 100k. Avto pa dejansko ni videt slab, ker je vožen po AC. Ljudje bi za denar dali vse. Sem pa dobil nove informacije kako zbiti kilometre, če si prvi lastnik in kljub temu imeti vse opravljene servise v pooblaščenih delavnicah.
wink-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
ko pa poveš pošteno kaj in kako pa nobenega ni blizu... zanimivo a ne...

seveda so najbolj pametni tisti ki kupujejo rabljen avto gledajo pa ko da je nov...

in karamboliran ni enako popraskan...
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
a zbijanje kilometrov je dejansko tako enostavno, da je to postalo zalo popularno ?

lahko to teoretično naredijo na vsakem pooblaščenem servisu ?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Sem pa dobil nove informacije kako zbiti kilometre, če si prvi lastnik in kljub temu imeti vse opravljene servise v pooblaščenih delavnicah.
wink-1.gif

Če bi redno bral alter, bi to že zdavnaj vedel...
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Kaj bo zbijanje pomagalo, če je recimo centralni rač. kje v Nemčiji in je gor zapisano vse skupaj?
VW, Audi, itd.... a ni tako?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Pomaga, če se dela tako kot je zdaj moderno. Avto se pelje na uradni servis samo na vsaki drugi servis v garanciji, vmes se pa en servis naredi "pod kozolcem" + zavrti kilometre nazaj. V računalnikih in v knjižici zabeleženih pol manj kilometrov. Baje se to kar veliko počne.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Pa na servisu potem ne vidijo, da so bili kilometri prevrteni?

Na servisu preverijo opilke v olju v prednjem diferencialu .. potem pošljejo podatek v nek finski inštitut kjer naredijo točno analizo in ugotovijo do +-100m koliko je dejanska kilometrina vozila!
zmaga.gif


... pa ne mislim sarkastično, tole je načeloma uporabna metoda kako realno izvedet kilometrino vozila če števec laže!
cheer.gif


Realno pa, kako naj na servisu preverijo kilometre drugače kot da jih prepišejo s števca?
sprasujem se.gif
(ja sej obstjajo še določeni skriti števci, ampak se tudi tiste prepiše)
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Sem pa dobil nove informacije kako zbiti kilometre, če si prvi lastnik in kljub temu imeti vse opravljene servise v pooblaščenih delavnicah.
wink-1.gif

Če bi redno bral alter, bi to že zdavnaj vedel...

ne berem redno alterja in ga tud nimam namena mam dost drugega dela, zato se rdkeje oglašam
grin1.gif
 

Podobne teme