Ford Focus - mrtev

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Rabim vaso pomoc
Vceraj se pripeljem iz sluzbe domov parkiram avto, vse normalno. Se danes spet vsedem v avto, ne dela dalinsko zaklepanje in ga odklenem s kljucem. Dam kluc v klucavnco in avto mrtev totalnoma, ne obrne motorja, ne przge radia torej nic, probam z rezervnim kljucom in isto. Akumulator je bil menjan pred 7 mesci tako da malo dvomim da bi bil on krivec ali pac?
Hvala za pomoc
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Najprej preveri aku, kabli iz drugega npr... Verjetno je nekaj spraznilo akumulator, kratki stik kje...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Kratek stik hitro pomeni požar.
Prej slab stik, slab alternator ali pa nek porabnik, ki je pozavgal vso energijo iz akumulatorja.
Dovolj je lahko odprta lučka v prtljažniku celo noč.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Mam dva kluca enega dalinskega in enega navadnega aka rezervnega, z obema je isto
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Sodeč po napisanem, je vzrok prazen akumulator. Priklopi na kable in vžgi. Zapelji so do kakšnega električarja ali mehanika, da proba ugotoviti kje se skriva vzrok za izpraznjen akumulator. Lahko, da je bil vzrok kakšne prižgane, luči napol zaprta vrata in pol sveti lučka celo noč ter s tem porablja el. energijo. Tudi defekten aku je lahko vzrok za nastalo težavo. (med novimi aku se lahko pojavi tudi kakšen defekten sicer bi pa tako ali tako moral imeti najmanj 12 mesečno garancijo na njega)
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Ce bi sel alternator a se ne bi kaki simptomi pojavili prej? Da bi luci manj svetle, brisalci pocasneje delali ipd?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Podobno se je meni pred leti zgodilo. Zjutraj normalno vžgal in se odpeljal v službo, popoldne mrtvilo. Akumulator je bil zanič.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Lahko je marsikaj, meni na Fiesti ni šel Bluetooth modul v Standbye in je čez noč spraznilo akku, zamenjali akku, zopet cez noc spraznilo. Pomagal je zacasni odklop tega modula in kasneje menjava...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
zalaufaj na kable in pomei napetost. pa boš videl kaj je krivo al alternator al se je pa akumulator sesu
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
A lahko stanje alternatorja vidim tudi preko kitajskega obd2 in torque aplikacije ko ga enkrat na kable vzgem? Namrec ima Voltage opicijo, lahko kaj iz tega razberem?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Najprej nej sploh kej preveri, tud akumulator ne vemo če je, pa ni hudič, da ga od 10h zjutri ne pogledaš do zdele, da bi mu lahko dalje pomagali dalje.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Sem 99,99 %, da je prebilo akku, najprej 1 celico, potem gre to dalje.....

Ene 15 let nazaj sem se pripeljal z avtom nekam, se čez 15 minut vrnil do še toplega avta in mi enako niti odklenil ni.

Ne probavaj na kable, ne polnenja ne nič drugega, pomaga samo nov ali drug akumulator, torej nobenih vžigov na kable !!!

Kličite AMZS tudi za vikend prodajajo.....in menjajo....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Accu vn...daj na polnilec čez noč

Če je pametne sorte ti bo hitro pokazal če je accu v k... (zmanjšana kapaciteta)

Jaz ne bi na kable...ker boš potem preobremenil alternator če boš se s praznim vozil okol.....

Ko boš napolnjenega priključil poglej kje gori kaka lučka
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
A lahko stanje alternatorja vidim tudi preko kitajskega obd2 in torque aplikacije ko ga enkrat na kable vzgem? Namrec ima Voltage opicijo, lahko kaj iz tega razberem?
A ti to resno? Cel dan nisi sposoben prižgat avto prek kablov? Šel pa bi se nekega pametnjakoviča pek OBD-ja... Še malo pa bomo imeli deset strani mordovanja okoli tega kaj bi lahko bilo namesto da bi probal eno enostavno in najbolj osnovno opravilo v takem primeru, ko avto ostane brez napajanja(el.toka). Probaj prek kablov in potem modruj.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Gatto