Focus vs Astra okoli let. 2000 (policaji??)

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ah za tolk denarja dobis novejsi avto. Moja vektra je 01 letnik pa nevem ce tolk dobim za njo
smile-1.gif


A kups?
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
ksz

Ne vem kakšne avte in predvsem s koliko kilometri kupujete (predvsem pa kako vzdržujete), ampak moja izkušnja je taka : Vectra 98, 2.0 DTI kupil pri "98 kkm" , (pred devetko dodaj poljubno), danes ima po števcu 280.000 in dela še vedno kot urca. Neglede na okoliščine vžge po max. 2 sekundah, pospeški - seveda sorazmerno na moč motorja - so še vedno odlični. Če odmislim menjavo vodne črpalke v 6 letih in liter olja na 15kkm se motorni pokrov ne odpira. Ta avto je kriv da sem 4 leta nazaj nabavil Omego 2.2 DTI, ki ima danes 360kkm (kupljena pri 150 kkm). Motorja sta takorekoč identična, razen par preperelih gumijastih cevk in LMM na prvem delujeta oba še danes tiptop. Menjava olja (Valvoline 10W40) in vseh filtrov na 15kkm, tu se stvar konča. Pooblaščenih servisov se seveda v velikem loku izogibam.

Dvomim da bom v življenju še kdaj naletel na avto, ki bo tako poceni za vzdrževanje kot sta ta dva (Golf II 1.6D seveda ne spada v kontekst
grin1.gif
). Seveda bi bilo čisto sprenevedanje, če bi trdil, da je 2.0 ali 2.2 motor boljši od 1.9 TDI, ampak doba VW se je pri meni končala pri prej omenjenem Golfu. Krivec pa je spet Kadett 1.6D...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Pri meni je isto le da mi je 2.0DTI pokuril kar precej 10W40 (res da je bil proton). Sedaj pa imam 5W40 in ga pac pokuri liter priblizno na 15.000 km ampak takrat ga itak komplet zamenjam. Dobro jaz imam sele 135.000 prevozenih (baje da realnih).
Za zamenjati imam pa nosilec motorja, ki pa je tak ze od nakupa avta (vec kot 2 leti). Me ne moti toliko, da bi moral menjat.

LP
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.266
270
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik cat pravi:
ksz

Ne vem kakšne avte in predvsem s koliko kilometri kupujete (predvsem pa kako vzdržujete), ampak moja izkušnja je taka : Vectra 98, 2.0 DTI kupil pri "98 kkm" , (pred devetko dodaj poljubno), danes ima po števcu 280.000 in dela še vedno kot urca. Neglede na okoliščine vžge po max. 2 sekundah, pospeški - seveda sorazmerno na moč motorja - so še vedno odlični. Če odmislim menjavo vodne črpalke v 6 letih in liter olja na 15kkm se motorni pokrov ne odpira. Ta avto je kriv da sem 4 leta nazaj nabavil Omego 2.2 DTI, ki ima danes 360kkm (kupljena pri 150 kkm). Motorja sta takorekoč identična, razen par preperelih gumijastih cevk in LMM na prvem delujeta oba še danes tiptop. Menjava olja (Valvoline 10W40) in vseh filtrov na 15kkm, tu se stvar konča. Pooblaščenih servisov se seveda v velikem loku izogibam.

Dvomim da bom v življenju še kdaj naletel na avto, ki bo tako poceni za vzdrževanje kot sta ta dva (Golf II 1.6D seveda ne spada v kontekst
grin1.gif
). Seveda bi bilo čisto sprenevedanje, če bi trdil, da je 2.0 ali 2.2 motor boljši od 1.9 TDI, ampak doba VW se je pri meni končala pri prej omenjenem Golfu. Krivec pa je spet Kadett 1.6D...

A nisi glih par dni nazaj pisal da ti Omega noče več užgat?
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Policaji pravjo da slabsega avta od focusa 1.8 dizla nebi mogli imet. Baje da gre komaj 160 po avtocesti pa nasploh nobenih pospeskov.. Uglavnem ful so nezadovoljni, vsaj pri nas.

Za astre pa nebi vedel ker jih nasi nimajo (imajo samo eno staro 96 letnik). Drugo vse VW.

LP

Ne vem kakega dizla sem jaz vozil, bil je TDDi 1.8 pa ne vem kolk konjev ampak je po AC šlo skoraj 200kmh po števcu. Če hočeš da buta, ptem pa moraš TDCija vzet ja... Ampak da komaj gre 160... to sem edino doživel pri passatu 90km tdi..

Fikus je od teh 2 bolj priporočljiv, samo zapeljat se je treba v obeh...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Res je, ampak kriva je bila ena ku$%&va gumijasta cevka. Če pa naj zaradi tega rečem da je motor v k... pa presodi sam.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Fala vsem za info!
Še vedno štrikam kaj bi vzel. (ob tem me pa še cajt j3b3... niti v živo nimam cajta pogledat kak avto grrrr)
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
960
113
Sam sem enkrat peljal bivšo policijsko Astro karavan (okoli 2000 l.). Bilo je nadomestno vozilo pri Avtotehni KR, spredaj na havbi se je še dobro vidil napis policija (kljub odstranjenim nalepkam)... Mašina je bila že zgoraj omenjena 1.8 (125KM). Avto se je lepo peljal, moči čez glavo, lega na cesti (sam sem bil v avtu) čisto pričakovana... Glede na to, da je bil bivši policijski avto, se je zelo fajn pelala... Meni edino notranjost ni všeč...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Policaji pravjo da slabsega avta od focusa 1.8 dizla nebi mogli imet. Baje da gre komaj 160 po avtocesti pa nasploh nobenih pospeskov.. Uglavnem ful so nezadovoljni, vsaj pri nas.

Za astre pa nebi vedel ker jih nasi nimajo (imajo samo eno staro 96 letnik). Drugo vse VW.

LP

res je
pa se na pločnik ne mors zapelat