Focus vs Astra okoli let. 2000 (policaji??)

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Zanima me kaj se bl splača vzet., izkušnje, razlika v vožnji, kvarljivosti...

Kupujem nekaj okoli 4,5 k€, gledam astre oz. focuse karavane.

Motor pa obvezno dizel; pri astri gledam 2.0 DTI, za fokusa pa nisem čisto siguren kaj bi glede motorja.

Aja... če je pa kak policaj, bo pa morda najbolje vedel kako se vozijo astre/fokusi (sicer bencinarji, ampak... znotraj so najbrž večalimanj podobni)

Fala!
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Če imaš preveč denarja, ki bi ga rad potrošil za vzdrževanje vozila, je Astra dizel prava izbira.
zmaga.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.398
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Jaz sem imel astro karavan 1.8 16v bencinar 85 kw, oblika je bila je druge generacije, motor pa še od prve, kasneje so bi 92 kW. Porodal sem jo pred malo več kot pol leta. Vozi se čisto vredu, s tem da je malo problem tam na meji med prvo in drugo, ko rabiš drugo pri nizki hitrosti malo niha. Volanski obroč je primeren letu izdelave, načeloma ni problematičen. Servo volan je bolj mehak od kakšnega megana prejšnje generacije, vsaj po mojem občutku, tukaj lahko primerjam, ker sem oboje vozil. Vzmetenje je za moje pojme primerno. Armatura je na otip mehka. Pri ročni klimi s karavanu pozimi močno rosijo šipe. Položaj za volanom se da kar dobro nastavit, glede na to da rad sedim malo višje, bi ga kar hitro pokritiziral. Je pa problem, če ti crknejo sprednji senzorji za ABS, takrat je potrebno menjat kompleten kolesni ležaj.

Predvidevam, da boš astro dobil za nižjo ceno. Tudi če je dizel nebi smela biti več od 3k€, pa še to sem veliko napisal.

Ko sem menjal avto, sem tudi zamenjal znamko, tako da nimam več opla.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Če imaš preveč denarja, ki bi ga rad potrošil za vzdrževanje vozila, je Astra dizel prava izbira.
zmaga.gif
Argumenti?

Namreč dva znanca imela 2.0DTI v Vectri. En nobenih težav, avto šel od hiše pri cca. 200k km, drugi pa kar nekaj težav, od tega ena večja, vendar ima avto cca. 250k km, s tem da je bil kupljen z ''90k km'' in je bil že takrat orenk zjahan.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Argumenti?

Sosed ima cca. 5-6 let staro, pa je zamenjal že vse živo. Ne pomnim več kaj, elektronika v glavnem, stroški veliki. Enako en daljni sorodnik, Astra dizel podobne starosti, crkuje vse po vrsti.

Poleg tega dobimo mi skoraj vsak drugi dan kak primerek Oplovega dizla na popravilo. Elektronika na teh avtih je totalen poden. Crkujejo ECU-ji, EGR ventili, LMM ... GM dela svoje. Bencinske verzije so za razred manj pokvarljive.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.996
5.101
113
Tudi moj predlog je da kupi raje bencinca.

Imam ga jaz, foter, teta, stric. Nobeden ni imel problemov.

Ima pa sodelavec 2,0 dti in mu je do nedavnega občasno prižigala lučka za motor. Serviser je menjal svečke ipd. No na zadnje se je izkazalo da je crknil nek motorček, blizu turbine. Ne me vprašat kaj ta motorček dela, njegova cena pa je bila okol 100eur.

Tudi 1,7 dti (Isuzu) rad crkuje računalnik turbine. Tam okoli 120kkm. No tukaj bi prej krivil Bosh-a in njegovo zanič elektroniko, kot pa Opla.

Najboljši in najbolj hvaljeni so 1,9 dizli od Fiata. Ampak ti se nahajajo v letnikih od 04 dalje.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Hm... zdej moram pa še kaj drugega pogledat. Mam eno ogledano, pa sm ratal kar malo zaskrbljen....

Je pa zanimivo, da imajo astre in vectre enakega letnika približno enake cene... Zakaj?

Kaj predlagate (v rangu astre oz. focusa).

Še 1x: mora biti karavan+dizl
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
stran od 2.0 dti. mel malo več kot eno leto v vectri, prodal vse skupaj, ker je bil vsak mesec kaki izredni servis. kot so zapisali, nazadnje mi je crknil EGR, samo upal sem, da turbina ...
pred tem menjano sklopka, vžigalne svečke, diski, akumulator, alternator itd.
avto kupil za 1.100.000, vanj vložil cca. 2000 evrov in ga nato ves srečen prodal za 4000 evrov. če še dela ali če je kaj crknilo, ne vem.
če že opla, raje bencinca (pa še to ne v vectri od letnika 2003).
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
po števcu sem avto imel od 130.000 do 162.000, koliko pa jih je mel dejansko, pa še policija ne ve. po moje krepko čez 200.000. jaz bi dal vse dilerje, ki prevrtavajo kilometre, zapret. STRAN OD MODREGA LEVA na Zaloški! barabe.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Jeba.

Kako so zgledali sedeži, volan, tapete? Se poznajo km?

Zgleda, da ni nobenega, ki bi bil zadovoljen z omenjenimi plovili...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
sedeži lepi, nič posedeni, zmučeni.
volan pač zguljen, kot to pač pride na teh volanih.
ostalo okej, nikjer rje, za sklopko sem edino vedel, da jo bom moral menjat, ker je malo cukala. ampak je pol crknil še neki ležaj sklopke, ki je bil dražji od sklopke same, na srečo mi je vse delal popoldanc.
jaz pravim, samo stran od 5 ali več let starega dizla. da ne omenjam, da je bil motor kljub 101 KM mrtev do 2000 obratov. zdaj mam 1.6 HDi in ni govora o kaki turbo luknji. majka motor proti onemu prej.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Focus ima odlicno lego, tudi splosni obcutek avta je, da je bolj kakovostno narejen.

Ce prebavis tisto nagnusno armaturko, ga vzemi
smile-1.gif
Ceprav sem pristas dizelasov bi ti raje svetoval 1.6 bencinca, kot pa dizla. Povprecna poraba 1.6 pri zmerni voznji je okoli 7l, kar je povsem sprejemljivo, moc je pa tudi zadostna, ce vozis po omejitvah.
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
cca. 1 teden sem ponosni lastnik focusa 1,6-bencin 101 KM karavan l.2000
podvozje je zakon-premična zadnja prema ,zelo okreten- majhen obračalni krog , sam pri natovorjenem ga malo zmanjkuje, pa tut pri pospeševanju bi prav prišlo kakšne 10 km več.
Zaenkrat sem zadovoljen, počutim se kot bi bil v audiju (res pa da sem presedlal iz polota 1.0)

drugač pa ford focus l. 2000 dizel ima 1,8 tddi z 90 KM, kar se mi zdi občutno premalo.

Zadnjič je bilo na TV rečeno,da naj bi cena dizlu v prihodnosti bolj rastla kot bencinu, zato je vprašanje,če se ti glede na vse stroške dizel splača.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Policaji pravjo da slabsega avta od focusa 1.8 dizla nebi mogli imet. Baje da gre komaj 160 po avtocesti pa nasploh nobenih pospeskov.. Uglavnem ful so nezadovoljni, vsaj pri nas.

Za astre pa nebi vedel ker jih nasi nimajo (imajo samo eno staro 96 letnik). Drugo vse VW.

LP
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
LAhko pa pogledas tudi vectre, stanejo skoraj isto kot astre, le da so malo bolj udobne in imajo vec opreme.

Drugace imam sam 2.0DTI v svojem avtu. Avto je pac stari dizel ki je bolj len do 200 obratov, potem pa potegne. Problemov nimam nobenih, vozim ga ze 45.000km, mestna voznja. Zamenjal sem manseto pa pokrovcek motorja. Pa nosilc motorja mi brni ze 2 leti se mi ga neda zamenjat.
Ko sem dal enkrat noter 10W40 olje mi ga je FUL kurila - kaksen liter na 5000km. Potem sem zamenjal za 5W40 in mi ga pokuri liter na 15.000km (itak je servis takrat).
Nafte pa porabi kaksnih 7 litrov vecinoma mestne voznje, pa nic ne gledam na porabo, gre kot gre.
Skratka, dobra trpezna masina (verjetno odvisno na kaksno naletis).
Tudi vectre imajo dobro lego na cesti, v ovinkih se dobro drzi. Je pa posledicno manj udobna - trda. Recimo foter ima laguno in je bolj udobna, ampak na ovinkasti cesti ti kar slabo postane.

Za kolk kesha pa kupujes avto?