FM oddajnik

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Ne najdem nobene teme o tem v zadnjem času, zato odpiram novo.

Iščem povezavo med mp3 playerjem (Nano) in avtoradijem (line-in ni opcija... Citroen)

1. Kvaliteta zvoka? Nevzdržno, slabo ali prebavljivo? Drugih predvidevam, da ni.

2. Katerega, kje in za koliko denarja? Ni treba, da je kompatibilen z Applom, če pa že ne zna vleči elektrike direktno iz predvajalnika, bi bilo fino, da se da vsaj vklopiti v 12V vtikač v avtomobilu.


Hvala!
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
1. Kvaliteta zvoka je prebavljiva. Sicer se spreminja glede na to kakšen sprejemnik imaš v radiju in koliko je "motečih" postaj v tvoji frekvenci ampak v osnovi je kvaliteta nekje na ravni malce slabših mp3-jev. Problem zna nastat samo pri višjih glasnostih, kjer se malo bolj sliši šum. Za normalno poslušanje glasbe je dovolj...

2. brez . Je pa res, da te zadeve niso glih poceni. Sicer pa imaš tudi druge proizvajalce, katere se poveže preko izhoda za slušalke. Pogooglaj malo za "FM transmitter".
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Če govoriš o kvaliteti, predvidevam, da poseduješ podobnega gizmota. Lahko morda namigneš, katera znamka? Griffina sem že našel na Googlu, ampak pri teh zadevah se mi zdijo precej pomembne tudi first hand izkušnje drugih ljudi.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Jaz sem imel nekaj časa homemade izvedbo takega oddajnika (sicer je bil nekaj močnejši od teh, ki so v prodaji) in sem bil s kvaliteto zadovoljen, čeprav ni bil ravno biser od izdelka
grin1.gif
(beri: bi se dalo še precej stvari dodelat). S kupljenimi oddajniki pa nimam izkušenj iz prve roke, tako da težko rečem kaj konkretnega o znamkah.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Imam eno zadevo od Level-One. V kopletu tudi 12V napajalnik, drugače pa na AAA baterije.

Na začetku sem se nekaj malega igral s tem, potem pa pozabil, da ga sploh imam....
redface-1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Jest sem se igral s temi FM oddajniki, ki ga priklopiš na 12V. Dokler si pri miru špila čist lepo. Čim sem šel pa na kakšno daljšo pot sem pa menjal postaje pri vsakem mestecu.
SIcer sem potem našel verzijo, ki jo priklopiš direktno na anteno radia. Sicer pravijo, da je kvaliteta boljša in da ni toliko motenj iz okolice ampak je cena pri nas cca. 60 eur, v tujini je sicer ceneje ampak je potem še poštnina + bančna provizija. Pa še montažo moraš upoštevati če nisi ravno vešč v tem. Si pa lahko malo več prebereš o mojem modrovanju v tej temi https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/409426/an/0/page/0#409426
Na koncu sem obupal nad temi verzijami in sem se na koncu odločil in kupil radio za 100 eur, ki špila vse.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sem že prebral tvojo temo...

Težava je v tem, da imam originalni Citroenov avtoradio, ki je del potovalnega računalnika in kdo ve, kaj vse ne bi več delalo, če bi želel dati svoj avtoradio noter. Itak, da bi najraje line-in uporabil...
frown-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Dobro vprašanje...


Ne vem niti, če ima radio izhod za changer... bi se moral pozanimati... ampak take variante muchoz podražijo zadevo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Tile oddajniki na baterije in vžigalnik za cigarete so več ali manj eno samo sranje. Niti približno kvalitetnega signala ne dajo ven, že če imaš čisto frekvenco. Ko se začne prekrivat s kakšno postajo, si pa itak zaključil. Sam sem imel dva (en celo z daljincem) in oba sta bila neuporabna. Cena je bila tam okrog 15-20 EUR iz HK. Obeh sem se po kratkem postopku znebil.

Edina stvar, katera je dejansko delovala kot bi morala je bil priložen Digidoc 2110. Prodajal ga je mislim da Trendnet, pa so ga morali umakniti iz prodaje, ker je imel premočen signal
rolleyes-1.gif
. Dalo se ga je še dobiti v HK, vendar je bila cena cca. 40 EUR, pri nas se je pa takrat prodajal po 10k SIT: Stvar je dejansko delovala BREZHIBNO in signal je bil odličen. Sedaj, vsaj kolikor vem, ga ni možno več dobiti.
422920-DSCN0629(Small).JPG
 

Priponke

  • 422920-DSCN0629(Small).JPG
    422920-DSCN0629(Small).JPG
    45,3 KB · Ogledi: 245

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
No potem vidiš zakaj sem se odločil za nov radio. Sicer s težko muko ampak zdej pa špila. Je pa res, da Stilo nima računalnika na radiu ampak ima samo možnost prikaza izbrane postaje na displeju od računalnika, ki je med števci. Ampak tega tudi prej nisem uporabljal.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
A niso imeli Citroeni in Peugoti zelo podobnega potovalnega računalnika včasih? Vem da sta imela recimo Xsara in 206-ka praktično isto zadevo notr. Bratranc je dal v 206-ko drug radijo in je vse ostalo špilalo, samo tekst, kateri komad špila ipd., se ni predvajal na sredinskem zaslončku (namesto tega je bila izpisana ura). Drugih problemov pa pomoje nebi smeglo bit... sicer pa bi mogoče pomagalo, če poveš kateri model imaš.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

C4, l.2006

Hec je v tem, da se potovalni računalnik kontrolira s pomočjo gumbov na avtoradiu. Ura, avtomatski brisalci pa še ene par stvari. Danes sem še nekaj bral, da se da software-sko vklopiti "aux" vhod in nalotati konektorje na radio... way too complicated for me. Morda na kakem servisu... čeprav potem je spet vprašanje cena takega posega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

C4, l.2006

Hec je v tem, da se potovalni računalnik kontrolira s pomočjo gumbov na avtoradiu. Ura, avtomatski brisalci pa še ene par stvari. Danes sem še nekaj bral, da se da software-sko vklopiti "aux" vhod in nalotati konektorje na radio... way too complicated for me. Morda na kakem servisu... čeprav potem je spet vprašanje cena takega posega.
Če imajo novejši letniki C4 avtoradio z MP3 in AUX vhodom ali celo Ipod konektorjem, preveri na Ebayu, če ga kdo prodaja.
Tako sem jaz na moji kanti naredil. Kupil original avtoradio z MP3 v Angliji, zmontiral noter in starega brez MP3 prodal. Pri tem pa še zaslužil 20 EUR.
grin1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz imam enega od Teaca. Možen priklop preko banance, pa svoj usb vhod ima da lahko kar iz ključka musko predvaja. Rezultat: polprebavljivo. Čez bananco še nekako gre (vsake tolk cajta če kaka postaja prebija zamenjaš frekvenco, pa je), iz usb ključka je pa zbirčen kaj bi sploh predvajal, tako da lahko rečem da je usb neuporaben. V praksi pa daleč od česa uporabnega.