bluetooth fm oddajnik

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
V šparu imajo neko akcijo za bluetooth fm oddajnik. Slučajno uporablja kdo kaj podobnega? Zanima me kakšna je kaj kvaliteta mikrofona, ali se zmeraj avtomatsko poveže s telefonom, ali telefon zvoni tudi, ko na radiju ni nastavljena frekvenca od transmitterja, itd. Skratka, če je primerljivo s prostoročnim telefoniranjem v bluetooth avtoradijih. Pa zanima me še, kolikšen je domet teh transmitterjev? Ker da ti nekdo, ki vozi za tabo posluša pogovore, ni ravno prijetno
smile-1.gif
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Lastne izkušnje iz FM oddajnikov. Če nočeš, da te zadnji posluša, potem bo kvaliteta sprejema pri tebi nikakršna. Da ti lahko kvalitetno poslušaš, potem mora ne samo avto zadaj, temveč še kateri več te poslušat
grin1.gif
. Tako da, če ti je obvezno, da te ne poslušajo še ostali, potem pozabi na to varijanto.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
To pa mora bit res totalna beda. Kako pa bo radio preklopil na tisto frekvenco takrat ko te kdo kliče? Predstavljam si, da ko imaš priklopljen telefon ne moreš poslušat nič drugega
bonk.gif
Na ebayu se btw te reči najde za največ 1/3 šparove cene.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Ne vem za bluetooth inštalacije, za FM oddajnik si kar ti sam moral prestavit na željeno frekvenco.
grin1.gif

Citat:
Predstavljam si, da ko imaš priklopljen telefon ne moreš poslušat nič drugega
Ja, do sedaj še niso iznašli dveh frekvenc paralelno. Vsaj v željenem kvalitetnem načinu.
grin1.gif
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
To pa mora bit res totalna beda. Kako pa bo radio preklopil na tisto frekvenco takrat ko te kdo kliče? Predstavljam si, da ko imaš priklopljen telefon ne moreš poslušat nič drugega
bonk.gif
Na ebayu se btw te reči najde za največ 1/3 šparove cene.
Pomoje lahko poslušaš kaj drugega (npr cd, radio), vendar ko te kdo pokliče pač priklopiš na frekvenco od transmitterja (ki jo imaš shranjeno na eni izmed hitrih tipk od radia). Zaradi tega me zanima tudi, ali telefon zvoni, ko je povezan na radio. Ker recimo na mojem bluetooth LG avtoradiu telefon ne zvoni, ampak zvoni samo preko zvočnikov v avtoradiju. Tako, da če je pri tem transmiterju enako, potem sploh ne moreš vedeti, da te kdo kliče, če poslušaš naprimer CD in ne tiste frekvence od oddajnika
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
To, da ne zvoni, je stvar telefona in ne radija. Tvoj telefon bi se s tem šparovim čižkom enako obnašal.