fitnes katastrofa

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Zdej če si celo otroštvo treniral gimnastiko ali pa če si bolj majhne in mišičaste postave, bi šlo, sicer pa je to misija nemogoče. Sploh za tiste, ki ste 25+.

Fusion, glede na besede študenta medicine, morajo višji ljudje delati več in z večjimi kilažami, da dosežejo takšne rezultate, kot jih lahko nižji.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Že če gledaš, koliko ljudi je sposobnih narediti par sklec na eni roki, je takšnih bolj malo. Med fitneserji tu in tam kateri, pa še ta je navadno manjše postave in mišičast že po konstrukciji.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Sklece na eni roki delat je samo stvar treninga. Pa tud za to kar pocne mozakar v videu se mi ne zdi nic takega, kar moje telo ne bi zmoglo. S treningom seveda. Al je moja logika v pi..i al pa ti trosis neumnosti.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Zdej če si celo otroštvo treniral gimnastiko ali pa če si bolj majhne in mišičaste postave, bi šlo, sicer pa je to misija nemogoče. Sploh za tiste, ki ste 25+.
Miško, ti se pa visoko nosiš.
smirk-1.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
ksz

Folk, poglejte si plezalce (in plezalke
cheer.gif
). To so uporabne mišice, ne pa napihnjeni fitneserji.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Res je ... plezalci so tudi najlepši primer moči in vzdržljivosti ... pa ne tisti športniki ki plezajo po umetni steni ... ampak tisti, ki jih na youtubu včasih vidiš, da plezajo po gorah brez kakšne zaščite ... En posnetek sem enkrat videl, kako je en plezal v eni gori, brez vsega, zgledal je kot strop ... jaz enkrat roko premaknem, pa že poletim v prepad.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Glej, lahko rečemo tudi, da iščem izgovore in da bi s treningom VSAK to zmogel.
smile-1.gif


Keber, narobe si me razumel. Jaz zase vem, da bi težko zmogel takšne vaje pa nisem tipični couch potato.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.178
977
113
Emona / Carnium
Halo, kakšna je povezava med močjo in vzdržljivostjo ter uporabo varnostne opreme? Menda ja ne misliš, da je plezalni pas pripomoček za lažje plezanje?
Umetne stene so odlične za treninge, ko ni sezone (pri nas je sezona ob milih zimah skozi celo leto). Smeri imajo svojo težavnost in to je merilo. Ne pa ali so gripi "našraufani" ali "rastejo" iz stene.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Ne, ne, ne, kaj se izmikas, tvoja trditev je bila, da nas je 90% ne fizicno, temvec zaradi konstitucije telesa nesposobnih naredit take vaje. Zdej pa pojasni v cem je moja konstitucija drugacna od tega crnca in zakaj bi to bila ovira, da se ne necesa poceti. Kaj pa jaz zmorem ali ne, ce te zanima, lahko za zacetek prides v soboto na tek trojk.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.547
6.594
113
Če je mislil pod "konstitucija telesa" pomanjkanja časa za treninge, potem ima prav. Ampak če bi nekdo cele dneve vadil, bi večina folka to zmogla, problem je, da ima redkokdo čas in voljo, da je celi dan na takšnih orodjih.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Res je ... plezalci so tudi najlepši primer moči in vzdržljivosti ... pa ne tisti športniki ki plezajo po umetni steni ...
Tekmovanja v športnem plezanju potekajo na umetnih stenah. Ne vem, zakaj pa na umetnih stenah po tvoje ne rabiš toliko moči in vzdržljivosti kot na naravni. Sploh, ker so umetne stene že pri lažjih smereh najmanj navpične do previsne, pri naravnih pa so navpične stene že kar srednje težke smeri (pri majhnih oprimkih).
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Kaj je on mislil ne vem, vem pa kaj konstitucija pomeni, in zagotovo ne pomeni pomanjkanje treninga.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Ne, ne, ne, kaj se izmikas, tvoja trditev je bila, da nas je 90% ne fizicno, temvec zaradi konstitucije telesa nesposobnih naredit take vaje. Zdej pa pojasni v cem je moja konstitucija drugacna od tega crnca in zakaj bi to bila ovira, da se ne necesa poceti. Kaj pa jaz zmorem ali ne, ce te zanima, lahko za zacetek prides v soboto na tek trojk.

Za začetek mi samo povej, ali si višji od 180cm.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Komaj cakam na teoretiziranje s tabo, da mi bos stvari, ki si jih nekje pobral tle ponavljal. Poskusi Boltu razlozit, da ima totalno nesprintersko konstitucijo zaradi visine... se bolje, pojdi sportat.
smile-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ne deluješ mi ravno inteligenten, sorry, kaj veliko ne mislim teoretizirati s tabo.

Kot prvo, sem rekel 90%. Če nimaš predstave, kaj je 10%, je to tvoj problem, poskusi si predstavljati 10 komadov od 100. Dopuščam možnost, da si ti med temi 10 komadi.

Kot drugo, najbrž veš, da poznamo različne tipe konstitucij. Preberi tole: http://www.cenim.se/134-a.html Človek mora biti izraziti mezomorf, poleg tega pa ne sme biti visok. Si že videl visokega gimnastičarja? Sem jo treniral in vem, da so določene vaje zmogli le redki. Boš ti tule enega konja ali pa enega debeluščka, ki nikoli ni nič delal, pripravil do stoje iz sedečega položaja, ja. Ni variante.

Kot tretje, pa Boltu tega ne bi bilo treba govoriti, koliko takšnih Boltov pa poznaš? On je primer, kakšen mora biti šprinter. Tudi dolge noge so pomembne.
 

B81

22. jul 2007
34.668
9.054
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Sklece na eni roki delat je samo stvar treninga. Pa tud za to kar pocne mozakar v videu se mi ne zdi nic takega, kar moje telo ne bi zmoglo. S treningom seveda. Al je moja logika v pi..i al pa ti trosis neumnosti.

Ko se brez večjih naporov naredi 80 sklec ali več, se naredi 10 sklec na eni roki brez problema
smile-1.gif